És mi van akkor, ha ezek az aksik majd egy olyan tehnológia alapjai, mellyel a villámok energiájának egy részét felfoghatják...
Mert akkor sokminden meg lenne oldva...
Ha jól tudom egy db villám energiája évekig üzemelné mondjuk... Las Vegast.
Bocs, most volt idõm elolvasni, látom, hogy mégsem az.
Nem a felvett hanem a kárbaveszett energiáról beszélek. Nem mindegy hogy a tíz liter vízbõl 5-öt mellépocsolsz és így 15L víz kell hogy feltölts egy 10L-es vödröt!
"Akkor járjál gyalog (nem tömegközlekedéssel, gyalog) és világíts gyertyával,"
Nem kell gyalog járni,ma már korlátozás nélkül elérhetök az elektromos autok.Persze egyenlõre drágábbak mint a belsõ égésû motorral hajtottak.Na de nehogy már embereket öljünk,betegítsünk meg,mert az nekünk jobban megéri.Ilyen alapon a bankrablás is igazolható.Az egyik embereket õl az olajért meg a kényelemért,a másik meg a pénzért,nincs különbség.
Akkor járjál gyalog (nem tömegközlekedéssel, gyalog) és világíts gyertyával, és ne használj villamos energiát se, mert az is szennyezi a környezetet. Mit is keresel akkor az SG-n?:D Hiszen a karakterek bepötyögésével is szennyezted a környezeted.
A kondikat is egy pillanat alatt fel lehet fullra tölteni, aztán mégsem forrnak fel. :P Szal meg lehet ezt oldani.
Ha úgy teszed fel a kérdést, mikor került többe az egy vödör forróvíz, akkor már nem mindegy, mert a vödör 2 óra alatt elég sok hõt veszít, amit ugye pótolnod kell.
". De amíg vagy védem a környezetet, vagy mozgok, addig bocsássa meg a világ, a mozgásszabadságé az elsõbbség"
NINCS BOCSÁNAT !!! Mert jelenleg a te mozgásszabadságodért mások az életükkel,egészségükkel fizetnek.Az olajért irakban legyikolt emberek százezrei,vagy itt nálunk a légszennyezés miatt asztmába szenvedõ gyerekek,felnõtek százezrei.És mindez a felesleges luxus autozásért.Elfogadhatatlan,hogy egyesek kényelméért,szorakozásáért mások ilyen súlyos árat fizessenek.
van egy 11 literes vödröd, amit megtöltesz 2 óra alatt forróvízzel, meg 1 perc alatt forróvízzel. mikor lesz több forróvized?
Ez az uj elem egyik alkotoeleme. A kerdes csak az, hogy egy sikeres vagy egy sikertelen gyorstoltes utani allapotot latunk a kepen.
Ha jól értem a képaláírást, aszondja, hogy az új elem mintája, ami lehetõvé teszi a hordozható eszközök gyors feltöltését. Na, most ez lenne az új elem? Engem szétvagdalt és elégetett papírfecnikre emlékeztet egy üvegpohárban, ami alatt van valami piros izé. De mit ábrázol a kép?
http://web.mit.edu/newsoffice/2009/battery-mat-3-enlarged.html
Olyan is lesz, hogy a villanyórát lecseréli egy nagy aksi, amit kijön a szolgáltató, havonta lecserélni, hogy a régit elvigye feltölteni?
Ez a találmány se viszi elõre ezt a gazdaságot, de viszont a számítógépemhez is lehet jó szünetmentes tápom, amivel megspórólhatom a nappali áram töbletköltségét, mert este feltölt és ezek az eddigiek alapján sokkal tartósabbnak tûnnek.
A képen meg eggy szép felületi kép van.
Sajnos a töltési veszteségrõl nincs szó, de logikus a gondolatmenet, hogy a 20 másodperces töltés alatt nehezen disszipálhat az akku annyi hõt, mint 2 óra alatt, hiába pumpálunk bele ugyanannyi hasznos (kinyerhetõ) energiát. Ellenkezõ esetben legalábbis megolvadna. Ezen ráadásul erõsebb (jóval erõsebb) hûtéssel sem lehet sokat segíteni, mert az akku anyagának hõvezetõ képessége korlátozott (biztos messze áll a gyémánt, az ezüst vagy akár a réz hõvezetésétõl).
De az is lehet, hogy mivel még csak kísérleti szakaszban vannak, a melegedés csak késõbb jelentkezik komoly problémaként.
Na, ha ez megvalósul, akkor majd én is gondolkodni kezdek a környezetvédelmen. De amíg vagy védem a környezetet, vagy mozgok, addig bocsássa meg a világ, a mozgásszabadságé az elsõbbség. Utálok helyhez kötve rostokolni.
Elég sok jelentõs fejlesztésrõl lehetett olvasni az akksikkal kapcsolatban. Remélem ebbõl lesz is valami elérhetõ.
(Exen) A csigás példa is sántít egy kicsit ;)
Pedig muszáj neki, valahogy össze kell szedje az energiát.
Ha egy 3000mAh-s akkumulátort kell (teljesen) feltöltsél 1 óra alatt, akkor neki 3 A-t kell adni egy órán keresztül (+ a veszteségek). Ha egy perc alatt akarod feltölteni, akkor már 180 A-t. Jobb mint az ívhegesztõ :D
Szóval nagyon hatékony kell legyen az akku, ha túl nagy a veszteség, azonnal elpárolog töltés közben :D
Nos látom fizika nehezen megy 1-2 emebrnek, bár ez csak logika. Kevesebb idõ alatt, és könnyebben tölt. Olyan, mintha egy csigát alkalmazva akarnál felhúzni valamit, ahhoz kevesebb erõkifejtés kell, valamint a kevesebb hõ termeléõdik, ami megint csxak kevesett energia szükségességét irányozza elõ.
Remélem, hogy ténylegeen meg fog jelenni ez a piacon. Jól jönne a telefonokhoz és a laptopokhoz.
szerintem arra próbált utalni, hogy a legtöbb telefon vagy akármi tölthetõ akkus eszköz melegszik töltés közben. melegszenek például a tölthetõ AA-s aksik is, amik még meg is égethetik néha a kezed. tehát hogy ekkora hõt leadjon, ahhoz a mûködése folytán felvett áramnak jó pár százalékára van szükség, tehát csökken a hatékonyság. kolbasz666 azt vette alapul, hogy 10-20 másodperc alatt, ha ugyanakkora hõmennyiséget akarna leadni az a szerencsétlen akkumulátor, mint a korábbi esetben a régiek mondjuk 2 óra töltés alatt, akkor a levegõ a 8. másodperc végére plazmaként izzana fel körülötte. ez az esemény valószínûleg elmarad, mert akkumulátor csináltak és nem pedig hálózati vezetékes öngyújtót. tehát a töltés hatásfoka bizonyosan nõtt, a felhasznált energia pedig valószínûleg csökkent. így a vizes-vödrös hasonlat itt nem annyira helyénvaló.
valóban ez lenne a lehetséges megoldás az elektronyos autók elterjesztésére.. végtére is áram majd mindenhol van.. ha meg napelemmel kombinálod talán az is hatékonyabbnak tûnik... :)
ha van egy 10 literes vödröd. azt te feltöltöd 10 liter vízzel mondjuk egy óra alatt egy csapból. ha te ezt most egy tûzoltó fecskendõbõl töltöd fel 10 másodperc alatt akkor te kevesebb vízzel töltötted fel ezt a 10 literes vödröt???!!!
A töltés hatásfokának sokkal jobbnak kell lennie mint a hagyományos elemek töltésénél. Ha csak a melegedést nézzük a hagyományos töltõ 1 órán át fûti a környezetét ez meg 10-20 mp-ig. Szóval kezesebb a kárbaveszett energia ergo kevesebb áram kell az elelm feltöltéséhez.
javíts ki ha tévedek, de nekem úgy jött le, hogy ezzel nem csak gyorsabban tölthetõ egy aksi, de egyben kevesebb áram kell a töltéshez is. nem egy valamilyen gyorstöltõ, hanem maga az aksi változott és mivel könnyebben mozognak az ionok benne, lehet nem is vesz majd fel azalatt a fél perc töltés alatt 10 ampert..
Ezekre kellene tolni a nagy mennyiségû pénzeket, nem pedig elinflálni a semmibe, meg további olaj kitermelõ telepek létesítésére.
Olcsó energia elõállítás, + energia hordozók, tárolók.
Ebben van a jövõ.
Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön!!!
Most viccen kívül, szerintem ez segíthetne egy kicsit barátságosabbá tenni az elektronyos autókat. Mert ugye, amíg folyékony üzemanyaggal egy perc alatt tele lehet tölteni, és tovaporzani, addig a villanyautónak hosszú feltöltési idõ szükséges. Ha ez lehetõvé válik, létesülhetnek elektromos "benzinkutak", ahol fel lehet tölteni az autót, mint egy hagyományos töltõállomásnál. Nem kell minden feltöltéshez hazavinni a garázsba a kocsit. Ez a tulajdonsága legalábbis inkább városi autóvá tette az elektromos autót. De így kiléphet a szûk moztásterületébõl.
btw, tudja valaki, hogy mit ábrázol a kép a cikkben?
Biztosan az ára lehet a gond.
Mi a rák van amúgy a nanoszálas litium aksikkal ami gyorsan tölthetõ volt...1-2 éve is???