mi fáj neked öcsém ? a szappan vagy a légycsapó ? netán a palesztin terroristák pukkantásai vagy a kockabajszos bácsi? vagy esetleg hogy mostanában már nem megy olyan jól a szekér és nem tudsz harácsolni? vagy mi ? mond el konkrétan !
na, még 1: Nekem a HTC jönne be.
A Balckberry manapság egyre népszerûbb, az eget döngetik az eladások. A piaci elemzõk nem értik miért. Megint nekem kell megmondanom: amikor kiderült, hogy Obama magántelója Blackberry, és a testõrsége megengedte, hogy továbbra is, korlátozottan, használja, az összes hülye sznob elkezdett BB-t venni.
Én egyébként legközelebb valami csúcsgépet fogok venni, 3g-s okostelót, amelyben van GPS is, és qwerty billentyûzet. Használtan már van 55k-ért is ilyen.
Nézd a jó odalát: külföldre is helyi tarifával telefonálhatsz.
Én nem ismerem a SE 310-est, de gondolom valami régi készülék az is. Nekem egy 610-esem van, az sem alkalmas ilyenekre, le kell cserélnem. (Vettem 2 éve egy LG 320-ast, annak kifingott az aksija. Hozzá képest a SonyEricsson még remekül meg, kb. 5 év után is. Amit szeretek benne: nagyobb mérete miatt gyengébb térerõvel is beéri. A pici telefonoknak ez az egyik hátrányuk, mármint, hogy könnyen elveszítik a kapcsolatot a hálózattal.)
Szeretnék rajta Skype-olni úgy, hogy ne kerüljön pénzbe!!!
NimBuzz-t próbáltam eddig, az csak "áramkörkapcsolt" módban hajlandó hívást kezdeményezni.
Azaz be kell telefonálni(ezt a program elvégzi) egy Skype központba(+3619991635), és a központban teszik át IP-re a hívást...
Így a hívásom rohadtúl nem ingyenes, hanem a vezetékes irányba menõ hívás díját le kell csengetnem!!!
Te figyu. Én egyelõre se nem torozok, se nem fringok, se nem numbuzzerálok, mert nincs mobilnetem, per pillanat, meg olyan mobilom van, amelyiken csak wappozni lehet, de érdekel minden, és nem komálom azokat, akik korlátozni akarják az infókat, legyenek õket narxiszisták is.
Tök8 amúgy, hogy éppen a Skype, vagy akármi, 1xûen NINCS JOGUK kényükre kedvükre korlátozni a tartalmat amihez hozzáférhetek azon a sávszélen, amit kifizettem nekik. Ezt csak a hatóságok tehetik meg, hogy utasítják rá a szolgáltatót. Akinek a munkájához kell a VOIP, vagy terminal service, vagy csak a tetves google, vagy akármi, azt nem lehet ilyen formán korlátozni, mert ez durva megsértése az elõfizetõ jogainak. Nem játszhatnak Istent büntetlenül.
Látjátok ide vezet, hogy hagytuk, hogy az internetszolgáltatók SPI-t használjanak torrent ellen.
Most a mobil szolgáltatók találják ki, hogy az extra profitot csökkenti, ha skype van a mobil hálózaton.
A skype amúgy nem a hálózatot terheli szerintem, hanem a gépet :) vannak sokkal jobb codec-ek is hangkódolásra. wow alatt nálunk folyaatosan megy (a 2.x ventrit ugye úgy töröd, ahogy akarod, a hármast meg az emberek valamiért nem akarják... talán mert nem úgy ingyenes...)
Download lite version of Skype
Call and IM friends from your mobile.
* Local rate calls to your Skype contacts wherever they are.
* Call on Skype wherever you are¹ - no WiFi or 3G required.
* Instant message from your mobile.
* Save on international and long distance calls to phones and mobiles.
Download lite version now
Works on compatible LG, Motorola, Nokia, Samsung and Sony Ericsson phones.
Én nem vagyok telefonos ügyfélszolgálat. Feltéve, hogy ezt hitted.
A Skype-nak egyébként vannak mobiltelefonos verziói, de sok más is:
Skype is also available for Windows
Windows (Business version)
Windows (Beta)
Mac OS X
Mac OS X (Beta)
Linux
Windows Mobile
WiFi phones
Cordless phones
3 Skypephone
Nokia N800/N810
Skype on PSP®
Mobile
iPhone
Nomármost mi vodás neten szoktunk LANpartyzni hamachi-val, ha valamelyikünk éppen vidéken van (és amúgy régóta a gigabit-hez vagyunk szokva élõben, de lagalábbis a szélessávhoz ha online). ÉS nincsenek 600-as pingek, sõt. Kiválóan lehet neten játszani MIKÖZBEN Skype-on beszélgetünk konferenciában kényelmesen. Pár napja is így tevénk teszemazt.
pontosan, ahogy Epikurosz is írja: a TOR egy általános SOCKS5 proxy program, amelyet bármilyen TCP/IP alapon mûködõ alkalmazásra "rá lehet húzni" elméletileg, gyakorlatilag csak a konkrét program supportjától függ. Így : a Skype PC-s verziójában a kezdetektõl ott a lehetõség proxy megadására a beállításokban, a telefonos verziókban EGYENLÕRE (!) nincs ilyen lehetõség, de mint ahogy jóval lejjebb már elugattam: nem nagy kunszt egy ilyen megírni, és ha kell bele is fogják írni a T. programoyók. a TOR biztonságát valóban nem ebben a rovatban kéne tárgyalni, de a kedvedért újra leírom, hogy 3 szintû katonai kódolás van rajta, amelyeket egyenként is lehetetlen feltörni a tudomány mai állása szerint, valamint, ha server-oldali titkosítás is van a session-ön (mint, ahogy ez minden banki tranzakcióra igaz), akkor még a TOR-exit is elmehet a sóhivatalba hekkerkdni.
Idejösz te is, hogy megmond, hogy a TOR-nak nincs ehhez semmi köze, te idióta. A másik a szombi.
Nehogy már ti szabjátok meg, hogy minek mihez van köze. A TOR-nak meg igenis van köze, mert ha rajta keresztül használod a Skype-ot, akkor a szolgáltató nem tudja blokkolni. Ebben nem vagyok biztos, de nem jelentek ki dogmákat.
A tor-nak semmi, de semmi köze nincs ehhez a cikkhez. ebben a cikkben leírták, hogy a t-mobil blokkolja a skájpot, hogy ne tudj ingyen, csak forgalmat fizetve telefonálni, amely sokkal olcsóbb, mint a perc alapú rablás.
A tor meg 1 rakás kaksi, de ti használjátok rajta nyugodtan, és csak azon keresztül használjátok a bankártyaszámot, meg a kódokat..
Én 3/4 évig neteztem asztali gépre kötött Vodafone HSDPA USB modemrõl, de 600-as pingem soha nem volt. Általában 150ms körül volt a maximum, 120 körül a minimum - ez még bõven az elviselhetõségen belül van. Nagyon sokat beszéltem róla Skype-pal és lag nemigen volt, inkább az, amit hottold is ír, vagyis hogy a sávszélesség hirtelen csökkenésekor túltömörített a Skype.
Érdekes módon ez is csak olyankor fordult elõ, amikor egy elég gyatra ADSL-en volt a beszélgetõpartnerem, tehát valószínûleg nála lehetett a gond. Mert amikor gyorsabb neten lógó partnerrel beszélgettem, akkor még ez a hiba sem fordult elõ.
olvass vissza ! és fogod látni, hogy a TOR-nak szorosan köze van a cikkhez, és a Skype-hoz !, ezenkívül pedig én semmiféle laggolást nem tapasztaltam... van hogy valóban "bekockásodik" a hang, de az csak akkor, ha menet közbe telefonálsz és interferenciák keletkeznek a GPRS/EDGE/WLAN stb.. (amirõl használod) térerejében és a Skype hangátviteli tömörítõje kénytelen még jobban összetömöríteni a hangot... sõt van hogy az a beszélgetés meg is szakad ilyen esetben. Álló helyzetben (értsd: egy helyben ülve) full térerõvel nekem még nem volt gondom a Skype-s telefonálással itt Magyarországon.
P*csába is már, ez SKYPE-ról szóló cikk, és nem "TOR vs. biztonság vs. anonimitás vs. sávszél" - ról!!!
Tûnés a gumiszobába!
Ha a SKYPE szembe akar menni ezzel a büdös rohadt szolgáltatóval, akkor úgyis csinál saját magának
valami jó kis protokoll titkosító rendszert, akár hasonlót mint a TOR, de persze kisebb sávszéligénnyel...
Amúgy elárulom, hogy NÁLUNK, szép hazánkban hogy korlátozzák a cuccot:
Mobilról netezve ÓRIÁSI A PING, általában 600ms fölött jár, és nagyon ingadozik.
Bárki próbál róla telefonálni, laggolni fog a beszéd mint a k* élet....
bizony hogy versenyellenes Tessék csak a Deutsche Telekomot, megbüntetni mint a microsoftot
a lehetõség is adott hogy pl. torrentre konfiguráljuk rá, de egyrészt valóban lassú , gakorlati haszna és értelme kizárólag abban a ritka esetben van, mikor a torrent beépített titkosítása valamilyen okból nem elég (pl. gyanút fogsz , hogy kifejezetten figyelnek, de meg szeretnél osztani valamit, vagy letölteni)
"A hagymának legyen 9 rétege. Ekkor ha csak egyetlen user is elkezd a TOR-on át netezni a saját 5Mbit/s sávszélességével, akkor ezzel a többi 9 user sávszélességét teljesen leköti"
szó sincs TELJES lekötésrõl ! hiszen minden relay-nél csupán a csomagjaid HARMADrésze van plussz minden csomagon még a néhányszintû kulcsok, ami max. néhány kilobájttal növel meg csupán minden csomagot. Pontosan ezért van az, hogy a TOR itt és most is a gyakorlatban mûködik, fórumozásra, email-ezésre. Ez nem elmélet. Ez a gyakorlat. Attól még hogy várhatóan (?) a közeljövõben egy jelentõsebb tábor fogja a Skype-t is "ráhangolni" attól még nem szükségszerûen fog megcsappanni a TOR össz-sávszélje sem, pontosan azért mert a Skype pirinyó sávszélt használ tovább ÉN is küzdök a nemes célért , miszerint elõre megfontolt szándékkal arra buzdítok mindenkit hogy konfiguráljon TOR relayt !
Sõt - másokkal ellentétben - engem az sem akaszt ki, hogy minden lehetséges alkalommal propagálod a TOR-t. Épp ellenkezõleg, jónak és helyesnek tartom. Csakhogy ezzel együtt azt is jobban tudatosítani kellene az emberekben, hogy milyen célra ajánlott használni a TOR-t és milyen esetekben jelenti a TOR használata a mások jóindulatával való súlyos visszaélést.
Hogy félre ne érts: rokonszenvezem a TOR-ral és a mögötte álló célokkal és elgondolással. Azt viszont be kell látni, hogy a TOR a forgalomsokszorozása miatt soha nem lesz képes üzemszerûen pl. az "illegális" p2p forgalom lekezelésére - azért említem éppen a p2p-t, mert korábban te is ajánlottad a TOR-t e célra.
Természetesen néhány alkalmi p2p-zés belefér, de nem több.
jómagam már erõsítettem az átlagot és meg sem tudnám számolni, hány helyre konfigoltam TOR-relayt és exit-et így nem kell mindenkinek szükségszerûen felkonfigolnia egyet, hanem elég ha bárki aki úgy érzi régebb óta használja és szeretné gyorsabbá tenni, ehhez mindössze annyit kell tennie, hogy a megfelelõ helyekre beteszi a pipát a Vidália konfigurációs paneljében...
EZEN A LINKENmegtaláljátok a Vidalia pontos szájbarágós leírását, hogy miként is lehet a TOR-t bõvíteni, gyorsítani
"ha mindenki aki csatlakozik a TOR-hoz , egyben egy relay-t is futtat(na) akkor a TOR sebessége is majdnem pontosan akkora (lenne) mint az összes rácsatlakozó gép átlagsávszélje"
Tegyük fel, hogy van 10 emberünk, mind a 10 TOR relay-t és exitet futtat és egymás gépeit használják a TOR-on, továbbá 5 megabites szimmetrikus netjük van. A hagymának legyen 9 rétege. Ekkor ha csak egyetlen user is elkezd a TOR-on át netezni a saját 5Mbit/s sávszélességével, akkor ezzel a többi 9 user sávszélességét teljesen leköti, tehát az õ saját célra felhasználható sávszélességük nullára csökken.
Az arány ugyanez marad akkor is, ha a világ összes netezõje TOR-relay-t és/vagy exitet telepít. Sõt tovább rontja a helyzetet az, hogy a legtöbb elõfizetõnek nem szimmetrikus a netje. Még jobban rontja a helyzetet az, hogy nincs olyan szolgáltató, amely egyszerre az összes elõfizetõjének képes nyújtani a névleges sávszélességet. A manapság már a legtöbb szolgáltatónál alkalmazott forgalmi korlát szó szerint is korlátot szab a TOR általános használatának.
A fentiekbõl az következik, hogy az egész TOR hálózat sávszélessége általános relay-telepítettség esetén kb. annyi lesz, mint a rá csatlakozó gépek átlagos feltöltési sávszélességének annyiad része, ahány relay-n át halad egy-egy kapcsolat.
Értelek én és természetesen igazad van, ha csak idõszakosan és kis sávszélt igénylõ alkalmazásra használják a TOR-t, ahogyan a #28-ban részletesen le is írtad. Na de a fent idézett állításod akkor sem áll meg, mert ténylegesen szó sincs akkora átlagos sávszélességrõl, amit írsz. A nem kihasználható sávszélesség (idõszakosan és kis sebességgel) pedig sajnos nem létezõ sávszélesség.
kicsit érthetõbben: ha mindenki aki használja a TOR-t kliensként, vagy legalábbis minél többen ezek közül, felkonfigurálnak egy (vagy minél több) TOR-relay-t minél nagyobb sávszéllel , és minél kevesebbet használják a TOR-t (minél ritkábban, illetve minél kisebb sávszéllel) annál gyorsabb lesz a TOR, illetve annál gyakrabban adódik egy-egy kivételes, ritka szélessávú circuit (ami manapság is elõfordul)... a gyakorlatban minimum , még egy munkahelyi gépen is limitekkel minimum néhány száz kilobit/sec-et meg lehet osztani feltünés nélkül egy szerver gépre... viszont te magad és a közösség, ha nem youtubra használja (mint ahogy NEM is youtubera használja) hanem kis-sávszélességû adatforgalomra, mint a Skype, akkor mellette még akár néha egy kis torrentOverTOR is játszhat
mint ahogy ez most is a valóságban létezik és bárki használhatja, és bõvítheti.
az általad leírtak, csak abban az esetben lennének igazak, ha minden TOR-t használó kliens 24/7 használná és terhelné le 100%-ban a TOR hálózatot, mivel viszont - és különösen ebben a Skype-s esetben - itt elenyészõ , mindössze 6 (!!) kilobájt / szekundum (!!!!!) (röhej) adatátvitelrõl van szó, felhasználónként napi max. 10-20 alkalommal 1-2 percre ... valamint arról ha ezek a felhasználók , az általam elképzeltek szerint mind, TOR-relay-t it konfigolnak több megabit/sec sávszéllel, illetve tényleg nem használják ki a felkonfigolt TOR-relayük sávszéljét a nap 24 órájában, akkor viszont létre lehet hozni egy kultúrált sávszélességû szuperbiztos és viszonylag gyors hálózatot.
Ez a TE (hibás!!!) elméleted! Nem pedig a gyakorlat... Mondcsak, az emberek hány százaléka rendelkezik szimmetrikus kapcsolattal??? Vagy TE úgy gondolod, már MOST, a TOR segítségével a feltöltési sebesség STABILAN a letöltési sebességre "gyorsítható"? :D:D Ne nevettess már... Te komolyan azt gondolod, hogy majd 20 ember fog NEKED 20 gépet 24/7 menetni, hogy te bármikor, kényed kedved szerint garázdálkodhass, többnyire weben, netán p2p-ezhess, amiért esetleg a relayt üzemeltetõ szívja meg, ha ostoba vagy??? :DDD JELENLEG NEM! Ha bevezetik a tervezett netes cenzúrát, na majd akkor lesz létjogosultsága a TORnak, proxy-nak, VPN-nek... Már ami a TÖMEGES PRIVÁT FELHASZNÁLÁST ILLETI... Lásd: Svédország TPB, IPREDATOR VPN, ami valószínûleg a napokban indul... Megjegyzem, p2p, dc, emule, bittorrent sem lenne (sebességben és népszerûségben) a jelenlegihez képest "szinte sehol" (lásd mekkora forgalmat generál a youtube...), ha nem lennének az ellenõrzött, gyors, zárt trackerek, lelkes üzemeltetõk, moderátorok, helpdesk, userek, idióta jogszabályok, balfék jogvédõk, viszonylag olcsó és gyors otthoni internetcsomagok, a szintén viszonylag olcsó 10-100-1000 mbites szerverhoszting ajánlatok. Net is csak minden 20-30. háztartásban lenne, ha olyan megfizethetetlenül drága lenne. NEM KELL (pláne így...) fórumoznod, csak hátradõlve várnod mit alakítanak a jogvédõk, politilusok, és figyelemmel követni az eseményeket... Ha (itthon is) eljön az ideje, MINDEN létezõ oldalon olvasni fogsz róla, és "hülyebiztos", személyre szabott (:D) használati útmutatót fogsz kapni, hogy az esetleges (jogi) problémákat elkerülhesd... A p2p-ben érdekeltek, a szoftverfejlesztõk, tracker üzemeltetõk, (szerverhosztinggal foglalkozó cégek, internetre elõfizetõ) felhasználók nem fogják "megadni magukat", az tuti.
Ha nem veszed rossznéven, nem megyek vissza az általános iskola semmelyik osztályába, ámde tisztelettel ellentmondok. Vedd figyelembe, hogy a TOR elég keményen megnöveli a sávszélesség-igényt, mert míg közvetlen kapcsolatnál a szokásos számú szerveren keresztül eljutok a célszerverhez, a TOR használata esetén egy sor elõfizetõn keresztül történik mindez - és ez terheli az elõfizetõhöz menõ és onnan jövõ vonalakat. Vagyis ahhoz, hogy te x Mbit/s sávszélességgel netezz a TOR-on keresztül, a relay-k számának megfelelõ számú elõfizetõ sávszélessége csökken x Mbit/s-mal.
Ugyanezen okból a szolgáltatók belsõ rendszerét is leterheli az adatok többszöri utaztatása az egyes elõfizetõk között. Osztott erõforrásokról lévén szó ez nem jó dolog.
Összegezve x mennyiségû adat eljuttatása TOR-on keresztül a relay-k számával megszorozza a forgalmat, ami a TOR általánossá válásával teljesen bedugíthatja a netet. Ebbõl is látható, hogy a TOR nem való nagyobb adatmennyiség továbbítására.
tegyük fel hogy 100.000 ember csatlakozik a TOR-hoz egyidejûleg, tegyük fel azt is hogy mindenkinek 5 megabites internete van. ha a 100.000 emberbõl 50.000 futtat TOR-relayt, akkor mindenki 2,5 megabittel tud a hálózaton netezni. ha pedig a 100,000-bõl csak 10.000 futtat relay-t akkor viszont már csak 500 kilobittel tud mindenki netezni és így tovább, ha mindenki aki csatlakozik a TOR-hoz , egyben egy relay-t is futtat(na) akkor a TOR sebessége is majdnem pontosan akkora (lenne) mint az összes rácsatlakozó gép átlagsávszélje - mínusz egy kis delay, egy kis csúszás a távolságok és az inicializálási idõk miatt (kb. 1%) aki ezt nem érti , az menjen vissza általános iskola 6odik osztályába !
közel jársz az igazsághoz, csak éppen egy teljesen másik igazsághoz...
én ugyanis azt szeretném, hogy a lehetõ legtöbb ember konfiguráljon a munkahelyi, vagy valami kamu gépére minimum egy TOR relay-t, de inkább egy TOR-relay+EXIT-et , ezért fordítottam magyarra a Vidaliát (még nem került bele, a közeljövõben várható) hogy szájbarágósan , hülyegyerekesen mindenki megértse:
minél többen használják a TOR-t , minél kevesebb relay ellenében annál lassabb a TOR átlagsebessége, és fordítva:
minél többen konfigurálnak fel , kb. három kattintással egy TOR-relay-t annál gyorsabb a TOR ...
ez ilyen egyszerû... a biztonságról pedig ne papoljatok már !
a TOR 3 szintû, és minden szinten rákerül egy olyan katonai titkosítás, amiket még önmagukban is lehetetlen feltörni a tudomány MAI állása szerint.
szal ennyit a biztonságról... olyan programra rákonfigolva pedig ahol még külön server oldali titkosítás IS van (mint PL. A SKYPE), pedig mindenki elmehet a halál redvás , vérzivataros f*szára nyomozgatni, meg visszafejtegetni... ennyi.
:D
Sajnálom, ha neked ez jött le a mondandómból. Nem azt írtam, hogy minden rendszergazda, hanem hogy sok rendszergazda IS p2pezik... Mi van azokkal a gubancokkal, amelyekre nem derül fény, vagy valamilyen megállapodás során kompromisszum születik? SZERINTEM jó eséllyel a (jogosan, vagy jogtalanul) "kirekesztett", kirugott, munkanélküli rendszergazdákból lesznek a crackerek..., hackerek, (opensource) fejlesztõk, ... Hát, szerintem nem is a rendszergazda kockáztatja a saját állását, pláne ha megvan elégedve a körülményekkel, fizetéssel. Sokkal valószínûbb, pláne Magyarországon, hogy felülrõl próbálnak rájuk nyomást gyakorolni...
Azért nem kellene a rendszergazdákat valamiféle törvény felett álló emberkéknek beállítanod. Õk nem olyanok, mint a navigátorok a Dune-ben. Ha egy cégnél informatikai gubanc van, vagy éppen szabotázs, könnyen megállapítható a rendszergazda felelõssége, már ha a cég erre igényt tart. Ezután pedig az a rendszergazda - a szakma még ma is fennálló viszonylagos zártsága miatt - a büdös életben nem fog normális állást kapni. Ezt kevesen fogják kockáztatni.
hottold miert nem irod meg, amit valojaban gomdolsz? Szerintem te csak azt szeretned, hogy a tor annyira elterjedt legyen, mint pl a p2p, a bittorrent. Na, vajon miert? Gondolom mert meg kevesen hasznaljak, es plane nalunk, lassu... Nem artana, ha arra is kiternel, hogy a tor project fejlesztoi kifejezetten kerik, hogy a userek NE HASZNALJAK p2p-re... hup-on egyerteuen le van irva, hogy biztonsag vs anonimitas... Vagy az egyik, vagy a masik. Gondolom te mindkettot szeretned... Plusz a sebesseg... Jo dolog a tor, hogyha valaki rejtozkodni akar, de hala isten erre meg nincs egeto szukseg... Majd egyszer lehet, hogy a tor ideje is eljon, de az meg odebb van. Mindenesetre megnyugodhatsz, mert ha hirtelen sokaknak szuksege lesz a tor altal nyujtott anonimitasnak, pikkpakk p2p-hez hasonlo nepszerusegre fog szert tenni, ami altal a fejlesztes is fel fog gyorsulni... Neked, azon kivul, hogy anonim tudj forumozni, tor-t reklamozni, es az embereket baxtatni, mire kell meg a tor? Ennyire bexartal a jogvedoktol? Jelenleg a tomeg(es p2p-ezo), ami kello merteku biztonsagot nyujt.. Ha lelovik a TPB-t, es a sracokat lesittelik, akkor kezdhetsz aggodni. Az informatika, mint tudod manapsag nelkulozhetetlen, baromi fontos, es szinte mar nelkulozhetetlen. Amint hupon is olvashatod, a rendszergazdai allas bizalmi allas. Es elhiheted, sok rendszergazda p2pezik... Aki, vagy amely szervezet raszall a p2p-ezokre, rabaxik, hisz rengeteg rendszergazda nemtetszeset fogja kivaltani, es elhiheted, ok tobbnyire a tortenteket nem fogjak szo nelkul hagyni... Szimplan azt akarom mondani, hogy nem eri meg baxtatni a fajlcsereloket, es ezzel sok politikus, jelentos befolyassal biro szemely is tisztaban van. Es akkor a hackerekrol, "csunya" crackerekrol meg nem is beszeltunk. Jozan elmeju ember, politikus, Fortunes top100 emberke sem fog nekimenni tobbszazmillio embernek... Szoval egyenlore, ugy tunik, megnyugodhatsz... Csak ne hivd fel magadra a figyelmet, igy talan nem te leszel az aldozat, akit idonkent a jogvedok a birosagra citalnak...
Semmi sem olyan szuper, ha nem arra hasznlod, amire a készítõi ajánlják. Idézet, kivételesen a magyar Wikipédiáról:
"Tehát sose felejtsd: a TOR nem titkosításra, hanem anonimizálásra szolgál. Nem az átküldött adataidat védi (sõt!), hanem a névtelenséged. A TOR csak egy dolgot „garantál”: a szerver nem fogja ismerni a kliens valódi IP címét."
ui. még azt sem tartom kizártnak, ha sokat getszizik a T-mobil én magam fogok írni egy általános telefonos JAVA-MIDP nyílt forráskódú és ingyenes - szupertitkosított és decentralizált , telefonos csevegõprogramot ...
Elõször is: jelenleg nem tudok telefonra semmilyen proxy programról, de nem tartom kizártnak, hogy már most is van, viszont elhiheted, ha a Skype-t valóban blokkolják, akkor fertály órán belül vagy egy tonna proxy program fog készülni a Symbiantól kezdve a Javán át a Blackberry-ig minden készülékre, egyrészt mert nem viszonylag egyszerû programozástechnikailag megírni õket, másrészt meg hogy ne menjünk messze a TOR is nyílt forráskódú és kb. semeddig nem tart C-rõl Java MIDP-re átfordítani...
A Sebességrõl:
Mint tudod a Skype mindössze 6 kb/sec sebességet igényel a telefon-minõségû beszélgetéshez , köszönhetõen a beépített valósidejû -az mp3-hoz hasonló szintû és elvû- tömörítésnek ... nos a TOR még, ha lassú is, de a modem sebességet (56kilobit/sec = 7k/sec) bármikor kifingja, átlagban a modem és az ISDN sebesség között ingadozik.
A biztonságról:
TOR-exit-ek kizárólag a plain-text protokoll által küldöt http web-alapú , kivételes esetben , talán pop3 által küldött jelszavakra vadásznak , és egyáltalán: KÉPESEK VADÁSZNI. másra ugyanis nem tudnak, mivel a Skype asszimetrikus handshake után létrehoz egy 128 bites titkosítású subpipe-ot , magyarán a TOR-exit egy foshalmazt lát a Skype-telefonos beszélgetésekbõl.
Nem akarom elrontani hottold/stb/stb várható viharválaszát, de azt elõre leszögezem, hogy ha elolvasol valamit is a tor-ról, maguk a készítõk óva intenek a banki vagy egyéb, számodra nagyon érzékeny és magas fokú biztonságos összeköttetést igénylõ használattól, pontosan arra hivatkozva, mint te meg az F-secure.
Elõször jönnek itt a torrentezõk letiltásával, majd ilyen-olyan trükkökkel kiiktatnák sorban a szerintük "még több" adatforgalmat igénylõ programok összeköttetéseit. Közben meg "korlátlan" szóval reklámozzák az internet csomagjaikat, de persze úgy, hogy internet hozzáférés nincs mindenhol (mert nem fektetnek be egy sz@aros fityinget se újításokba), mégis telesz@rják az utakat plakátjaikkal, mikor száll már le a magas lóról valaki és tesz rendet ezeknél a multiknál...
ehez mit szolsz? http://hup.hu/node/47373 nem kispaljas ceg irta hanem az f-secure. ha ez igaz akkor nem is olyan szuper az a tor.
azert megnezem magamnak hogyan teleepites egy monil telefonra tor-t :) vagy voip halozatot hogyan iranyitol at, nembeszelve arrol a bizonyos sbbeseg csokkenesrol. mar tobbsor irtam: ne csak azt irtd hogy tor igy meg ugy hanem konkretan magyarazd el hogyan leht konfiguralni 1 tor halot. ha es meg valami. paran mar irtak itt hogy lassu es nem biztonsagos. erre is jo lenne par valasz. es ha ilyen megaszuperalattcool miert nem hasznalja ezt a PB?
utólag még annyit jegyeznék itt meg, hogy jogodban áll ezen kívül még másik szolgáltatót is választani, és elõbb-utóbb biztos lesz olyan szolgáltató , amelyik NEM fogja blokkolni a Skype-t.
nem úgy van az.. neki, mint szolgáltatónak jogukban áll indokolatlanul is blokkolni bármit, viszont neked pedig jogodban áll rákonfigolni egy proxyt, (mondjuk egy TOR-t ) bármilyen szolgáltatásra és akkor máris semmit sem tudnak blokkolni, hacsak egyetlen szabad portot hagynak neked az internet felé....
Felháborító!
Komolyan mondom.
Azok a rohad, tespedt EU-s hivatalnokok ilyenkor mit csinálnak?
1 milliárd eurós büntetést kiszabni a T-Mobile-ra, eljárás alá vonni, mint anno a Microsoftot a piaci verseny szabályainak megsértéséért, és ha nem vesznek vissza az arcukból, felszámolni a rohadt cégüket és bilincsbe verve vinni el az ügyvezetõket és a jogtanácsosaikat.
Felháborító!
Így van, monnyák meg nekik!!!
Kíváncsi lennék, mit szólna a DT, ha a felhasználóikat letiltanák a Skype és az Ebay használatáról.
Ezért csípem a Skype-t! utorrenthez hasonlóan, annak ellenére, hogy továbbra is zárt forráskódú szoftver, FIGYELEMBE VESZI a felhasználói igényeket, és az árak megfizethetõek. A nyílt VoIP, SIP megoldasok meg gondolják ujra az áraikat, mobilitást, felhasználói igényeket...