- Az autóban/városban pedig nem fognak az emberek netrádiót hallgatni.
Szerintem Magyarországon ennek elsõsorban a mobilnet díjszabása az oka.
192 kilobit másodpercenként (ami már elfogadható minõségnek számít) másodpercenként 24 kilobyte, egy óra alatt 86 mega... Ha csak munkába menet és hazafelé hallgatom (2*30 perc, de általában több), az havi 1,7 giga adatforgalom úgy, hogy mást nem is csináltam a neten. A Vodánál havi 3000-ért van 2 gigás csomag, amit nagyjából 2-3 hét alatt merítenék ki csak rádiózással, ha a mostani zenehallgatási szokásaimat vesszük alapul. Még 128 kilobites adást hallgatva is erõsen kérdéses a dolog, így marad a jó kis empéhárom, 256-320 kilobiten.
Havi 2-3000 Ft lenne az az összeg, amit hajlandó lennék KORLÁTLAN mobilinternetre kifizetni, és akkor biztos, hogy mindig netrádiót hallgatnék.
- FM adás vétele 1000x egyszerûbb eszközzel is megy, állandó és ingyenes.
Nem feltétlenül egyszerûbb. A telefonomon van ugyan FM rádió, de nem tudom használni, mert csak a gyári (madzagos, kényelmetlen fülbedugós, a jó kis sztereó BT headsetemhez képest kritikán aluli hangminõséget produkáló) fülessel megy. Most kipróbáltam hogy antennaként bedugom a gyári fülest, hátha megoldható így hogy a BT fülesen szóljon a rádió, de nem adja. Vicces, hogy 2010-ben útközben könnyebben elérhetõ számomra a GPS navigáció, mint az FM rádió :)
Ez komoly??? Nanemár!!! És hogy, betiltják? Csak FM, csak digitális, csak jó minõség, csak drága cuccal? Kezd nem tetszeni, ahogy az EU beleszól a dolgokba.
Mint pl. az izzók...
"Ugyanakkor arra az apró, ám a rádiók számára igen fontos tényre elfelejtett kitérni, hogy pár év múlva a televízióhoz hasonlóan, az analóg rádióadás is megszûnik az EU-ban, és csak digitális lesz."
A jelenség háttérokait kutatják a szakemberek, de nem igazán értik.
- nem mindenki csak zenét hallgat a rádión.
- Az autóban/városban pedig nem fognak az emberek netrádiót hallgatni.
- FM adás vétele 1000x egyszerûbb eszközzel is megy, állandó és ingyenes.
Ha ezek túl bonyolult indokok, hogy megértsék, akkor gondolkodjanak még.
(ilyen alapon a tévének vagy a video/dvd kölcsönzésnek is ki kellett volna halnia, hiszen ott az internet meg a Video on Demand. Hülyék.)
Szerintem az ember társasági lény. Szüksége van arra, hogy mások véleményét, másokat hallgasson. Vagy esetleg mások életébe belehallgasson, ezért néznek oly sokan barátok közt-öt:D
Jól látom, hogy kezd mindent ellepni az Apple itt az SG-n? Cikkekben, fotókban, de minimum a hajánál fogva legalább elõrángatják az iPod-ot ha lehet.
Igazán nagyszerû semmirõl nem szóló cikk, amiben több bekezdésen keresztül ismételgetik, amit két rövid mondatban le lehet írni. :)
Ugyanakkor arra az apró, ám a rádiók számára igen fontos tényre elfelejtett kitérni, hogy pár év múlva a televízióhoz hasonlóan, az analóg rádióadás is megszûnik az EU-ban, és csak digitális lesz.
Vagyis a régi készülékeket ki lehet dobni, vagy a környezõ országok adásait hallgatni vele.
Ugyanakkor a digitális adás vételére alkalmas készülékek jóval drágábbak, az elterjedtségük pedig nálunk a nullával egyenlõ.
Meg sietni kell mert 30 perc és barátok közt. (az is van torrenten, de csak fél órával késõbb az meg már nem Live)
Bocs az Enter gombot nem találom mert sötét van:S
Érdekes szerintem ez olyan mint minden filmet le tudok tölteni Torren-rõl minden Zenét szintén, minden tudást elérek a Wikipédián, de semmi nem pótolja mikor fél óra között valaki mond valami okosat vagy reggel pár laza poént vagy egy pár érdekes infót mondanak be a rádióba vagy este a híradóba elmondják mi történik, sõt még a reklámok is hiányoznak néha egyszerûen érdekel milyen új termékek vannak még ha csak a Média és Fogyasztói társadalom szennye akkor is szükség van az egyirányú kapcsolatra is legalább annyira mint a kétirányúra.
Az online rádiók rendkívül népszerûek és az Apple terméke ahelyett, hogy végleg a múlt részévé tette volna a rádiókat, inkább segített nekik és ennek köszönhetõ, hogy az adások még egyszerûbben elérhetõvé váltak.