Szóval az a társadalom amit, és abból a szempontból ahogy vizsgálják a tanulmányban szerintem valójában még nem létezik, és egy csomó folyamat miatt nem is biztos, hogy fog létezni. Az internet felhasználók nem képeznek szinte semmilyen szempontból egységes réteget, mint ahogy a BKV utasközönsége sem.
Valójában a BKV utasközönségének vizsgálatából sem lehet messzemenõ következtetéseket levonni, vagy azt pl, hogy a BKV-n történõ utazás megváltoztatja közelebb hozza az embereket. Bizonyos szempontból persze, hiszen a város egyik végén élõ emberke el tud jutni a város másik végén élõ barátjához. De a BKV-n történõ utazgatás nem fog az emberekbõl ismerõsöket, barátokat csinálni, mint ahogy a közös fórumozgatás sem, legalább is a legtöbb esetben!
Az internet sokkal inkább kiegyensúlyozza, stabilizálja a viszonyokat, és különbségeket. Az egyéneket ugyan összehozza a hasonlókkal, azonban ettõl még kevésbé lesznek valszeg más rétegek felé nyitottak. Valszeg minimálisan még csökkenti is a társadalmi mobilitást, így az internet nem a kitörés általános eszközének. Csak annak az, aki eddig is megtalálta volna a módját.
"... egyértelmûen megállapítható, hogy a magyar társadalom mindössze 50 százaléka tesz olyasmit, aminek köze lehet a kultúrához. Mint írják, a másik 50 százalék tévét néz."
Én mondjuk marha ritkán nézek Tv-t, azonban filmeket igen. A filmeket így nem kulturális terméknek nevezni azért elég dúrva, márpedig a filmek adják azért a Tv mûsorok jelentõs részét!(????)
Szóval egy kicsit úgy érzem, hogy a felmérés mesterségesen erõszakol oda különbségeket a társadalomra ahol valójában nincsenek is.
Illetve nem tudom mennyire találja meg az olyan nagyobb és fontosabb összefüggéseket, hogy miközben a társadalom nagy részének internetezése folyamatosan növekszik igaz személyiségfüggõ módon. Eközben egy szûkebb 10% körüli elszegényedett csoport, amely már csak gazdasági lehetõségeinek szûkössége miatt is szinte teljesen kimaradt ebbõl a folyamatból. Azonban pont ez a réteg, ami hatékonyan reprodukálja magát, sõt arányuk folyamatosan növekszik. Érdemes ezt a doksit átböngészni
"Otthoni internet használatra is csak négy-öt százaléknak van lehetõsége,..."
70%-uknak a 8 ált a legmagasabb iskolai végzettsége. "Az összes megkérdezett között a leggyakrabban elõforduló foglalkozási státusz a rokkantnyugdíjas."
"A megkérdezettek 91%-ának van gyermeke, köztük a fiatalabb nõk túlnyomó részének is, tehát a roma népesség számára a huszonéves kori gyermekvállalás sokkal természetesebb és elfogadottabb, mint a teljes magyar lakosság körében. A korai gyermekszületés sokkal inkább valószínûsíti legalább két-három gyerek vállalását, mint az az élethelyzet, amikor a család a nõ harmincadik életéve utánra tervez gyermeket."
A felmérésben valószinûleg teret kapnak hozzád hasonló személyek is.. azonban többen vannak az újgazdagok ... ezért mondják ezt, te vagy a kivétel, aki erõsiti a szabályt :)
ez igazán szívderítõ....
az ilyenek mit csinálnak, vegetálnak?
"Magyarországon a felnõtt lakosság között a legnépesebb csoportot azok az emberek alkotják, akik nem olvasnak könyveket és internetet sem használnak (37%). "
prenetráció??????
Nem újgazdagot írtak, hanem új gazdagot. Az újgazdag az, akinek hirtelen sok pénze lett, de agyban nem nõtt fel ehhez és inkább a külsõséget nézi a választásaiban mintsem a tartalmat, minõséget. Az új gazdag meg az én olvasatomban azt jelenti aki képes felismerni, hogy mi a lényeges manapság a fejlõdés szempontjából és erre igyekszik áldozni, nem a cifraságra.
Azért ez a kulcsmondat. Remélem elküldik a tévék szerkesztõinek is. Priceless: "a magyar társadalom mindössze 50 százaléka tesz olyasmit, aminek köze lehet a kultúrához. Mint írják, a másik 50 százalék tévét néz."
az meg, hogy hülyeségnek tartjátok, hát ugyan már, majd pont ti. lehet, hogy gazdagok nem vagytok, de neteztek és olvastok is, de hogy nem értitek mirõl szólt ez a cikk, az is biztos.
értsétek már meg, hogy ez szociológia, a szociológus pedig általánosságokról beszél, trendekrõl. azért, mert pont te nem olyan vagy, mint a másik 659.836, attól még igazuk van. jézusom, most komolyan.
Szintén én is hülyeségnek tartom, amit az ember ír, anyám nagy olvasó, heti egy könyv minimum, plusz internet.
Õk se gazdagok.
Apám napi szinten olvas online újságot, és papírt. Nem gazdagok...nincs fõiskolai végzettségük...
Én is olvasok könyvet, papírt, és elektronikusat, nincs fõ sulim, gazdag se vagyok...
Hogy ki minek hívja a kultúra szó mögött lévõ dolgokat, az valószínûleg neveltetése kérdése, de a Barát Közt semmiféle képen sem az...
Lehet csak Te vagy kivétel?:) (Viccelek, igazad lehet. Viszont arról nem írtál, hogy neked a kultúra pontosan mire terjed ki. A cikkben errõl is szó volt.)
1) Az õ besorolásuk szerint én újgazdag vagyok, mert könyvet is és internetet is rendszeresen olvasok, miközben világéletemben kódus voltam, és vagyok ma is a 27000 Ft-os társadalombiztosítási alamizsnámból!
2) Egyáltalán nem vagyok magasabb társadalmi státuszban. Kisvárosban élek (alig), rokkant vagyok, felsõfokú iskolai végzettségem nincs, csupán egy szakmunkás bizonyítványom.
Tudom, hogy egyetlen statisztika sem "húzható rá" egy az egyben minden emberre, de akkor ilyen szentenciákat nem volna szabad levonni belõle.
Rám leginkább az utolsó bekezdés elsõ mondata jellemzõ. Önkifejezésre és kulturálódásra használom az internetet. Mindig tanulok valamit. Emellett másokat tanítok. Próbálok valamit letenni az asztalra, mielõtt bedugnak a fõdbe!