"A rendszert tesztelték már kínai és német nyelvû embereknél is, valamint hamarosan kezdõdnek a japán tesztek, de a technológiai gyakorlatilag nyelvfüggetlen. (...) A jelenlegi adatbázisa ugyanis ezer szót tartalmaz és a határ most 10 000 szónál van."
No, pont itt a hiba, ugyanis egyáltalán nem nyelvfüggetlen. Itt bukik ki a született angol nyelvûek nyelvsovinizmusa, hogy nem tanulnak idegen nyelveket, ezért össze sem tudják õket hasonlítani. A japán is, a magyar is agglutináló (vagyis ragozó) nyelv, az angol pedig flektáló nyelv. (elöljárókkal fejezik ki a viszonyokat, az alap szó csak szûken módosulhat.) Éppen ezért a hibalehetõség is nagyobb, és a szókincs sem elegendõ. Angolul 1000 szóval gyakorlatilag bármit el lehet mondani, jó példa erre a kis szókincsû, tanulóknak szánt pár száz szavas könyv, míg a ragozó nyelvben 1000 szó szinte semmi, mert egy szó minden alakját meg kell ismertetni a programmal. Pl egész/ség/ünk/re – egyetlen szó három toldalékkal, nem beszélve a "megszentségteleníthetetlenség"-rõl.
Az angolok ezen olyan nagyvonalúan átlépnek. Pikk-pakk, és kész a helyesírás-ellenõrzõ modul, mi meg úgy facsarhatjuk-csavarhatjuk az édes anyanyelvünket, ahogy nekünk tetszik. Nekünk nem elég egy ismeretlen szót felvetetni a szótárba, mert az összes ragozott alakjára ugyanúgy rá fog kérdezni.
De azért ki merik jelenteni, hogy nyelvfüggetlen, amikor nyilvánvalóan nem az. Tessék megnézni a fordítógépeket, miket mûvelnek, ha egy flektáló nyelvrõl (angol, latin, spanyol) kell lefordítani valamit egy ragozó nyelvre (magyar, japán). Az esetek 99%-ban olyan értelmetlenséget hajít ki, hogy teljességgel hasznavehetetlen. Angolul persze sokkal könnyebb távvezérelni.
Szerintem van valami értelme pl zenét hallgatsz a házban míg dolgozol vasalsz porszívózol de mondjuk zenét szeretnél váltani a tobb ezer zeneszámbol amit osszegyujtottél na ezt hogy teszed most odamész a gphez majd klikk és megvan de 1 perc mulva már mást szeretnél na akkor megint odaballagsz és ujjabb klikk míg ezzel a rendszerrel csak elmormolod azt a kulcsszot hogy kovetkezo szám vagy valami hasonlo és voala a gép már mg is oldotta és nem kell odafutkosnod vagy távirányíttót hordoznod meg hasonlo igaz ez csak akkor életképes ha megoldják a hordozhatoságát az érzékeloknek.
véleményem szerint a hangvezérlés még lassabb mint az egérrel való vezérlés ami viszont jóval lassabb mint a hot-key-ek használata.
Mire kimondom azt, hogy "Törlés, C: meghajtó Program Files könyvtár PhotoShop alkönyvtárának teljes tartalma" addíg még a bûnrossz Windows Intézõben is réges rég letörõltem amit akartam.
Ez inkább azoknak lesz segítség akik mozgáskorlátozottak. De ott meg ismét gond lehet, ha a gesztusokért felelõs idegrendszer is sérûlt, gy.k. a szoftver nem fogja felismerni az illetõ arcmimikáját, hiszen sérûlt a betegségnél.
Akkor már a gondolat vezérelt dolog, ui. ha már az is sérûlt akkor az már mindegy is. Szóval gesztus vezérlés játékban elmegy, de nem hinném, hogy mondjuk tervezõ mérnökök esetleg könyvelõk hanggal utasítanák a gépüket.
Ez is valami szkifibõl megaradt ökörség: hanggal vezérlem a gépet, meg hadonászok a levegõben egy VR kesztyûvel (Különvélemény)...