Az US-ben kapitalizmus van, mindenki pontosan annyi pénzt keres, mint amennyire a piac értékeli a munkáját.
A TESCO pénztáros képzése 8 általános + kb. 1 hét, egy programozóé meg egyetem/fõiskola + 3-5 év gyakorlat.
Az US-ban egyébként 2002-2008 között volt olyan idõszak, amikor egy programozó csak a minimálbér 2-szeresét kereste, mert összement a piac, nem volt munka és korábban beözönlött évi 100K indiai programozó egyszerre az utcára került, nem ment haza, illegálisként akármennyi pénzért dolgozott...
Mit jelent az, hogy "szoftvermérnök"? Most Mark Cukkenbergre gondolnak? Most majd mindenki Zukiberg akar lenni? Ehhez milyen végzettség kell? Mi az a szoftvermérnök?
Nem hiszem, hogy USAban megszakadnak, abbol kiindulva hogy hasonlo a moral, mint Angliaban. Errefele az infosok napi 2orat ha dolgoznak, abban sincs koszonet. ;)
Akkor menne oda más helyettük. Minden annyit ér, amennyiért helyettesíthetõ. Ha elmenne a tescoban dolgozó pénztáros másnap 5en jelentkeznének a munkáért. Ha nem jelentkeznek, akkor emelik a bért, és egybõl jön ember. Tökegyszerû.
(Egyébként az olajkutakon kifejezetten jól fizetnek, más kérdés hogy tényleg kurvakemény és veszélyes meló. Asszem 6 hetes vagy 3 hónapos váltások vannak, azaz ennyi ideig nem látod a családod, majd ugyanennyi szünet jön.)
Azt nem értem hogy a komoly fizikai munkát végzõ embereket miért nem fizetik meg úgy ahogy azt megérdemelnék. Mert ha a sok olajkútról elmennének az emberek azzal hogy "kapjátok be ennyi pénz ezt nem csinálom" akk a sok elkényelmesedett amerikai vagy akárki más a világon mit csinálna autó nélkül? Mert azt nem bírnák ki hogy egy párszáz métert gyalogoljanak mert hát õk "ûbergazdag seggfejek".