Nézz meg néhány újkori ázsiai filmet is!
A szerelmi, és komolyabb mondanivalós (társadalomkritika) sztorijaik magasan verik az amerikai nyálokat!
Néhány akció filmet is be lehet vállalni a koreai, kínai, japán, meg a tajvani kínálatból.
Igazad is van, meg nem is - hiszen véleményeket fogalmazva csak így lehet beszélgetni.
Doktori disszertációkat lehet írni a témában, olyan szintû, olyan mélységû a kérdés, hogy milyen dolog is a (mesterségesen gerjesztett) közízlés, és az azt kiszolgáló (és egyúttal befolyásoló) filmipar mûködése.
Minden országban, minden kontinensen gyártanak közízlést megbotránkoztatóan kaki, filmnek (sorozatnak) csúfolt végterméket.
A tendencia az, hogy egyre többet Amerikában.
Ha csak kicsivel jobbat lát az ember az unalomig látott sablon-történetek, feldolgozások, szereplõgárdák után, akkor kezdi hinni, hogy az a termék már egyenesen kiváló.
S inkább tengetem magam ebben a hitben és nézek új források felé, mint kanalazzam a következõ reboot, képregény és európai/ázsiai filmfeldolgozást, kék szemû, szõke amerikai sztárokkal.
[Természetesen, az elõzõekben általam leírtaknak megfelelõen, mert biztos lesz olyan, amit megnézek még]
A "szórakozás" köztudottan szociális tevékenység - csoportdinamika, konformitás. Ha egy 10 fõs társaságból 5-en amerikai szart mennek nézni, akkor a másik 5 is megnézi, és lassan "szórakozni" kezdenek rajta [holott, lehet, hogy 5/5 "sugárban hány" az ikszedik mozgó-képregénytõl, Perry Hottertõl, vámpír takonytól, robotmesétõl...]
"De mindvégig látom, hogy az amerikaiak pont a filmezés lényegét hagyják elsikkadni: a szórakoztatást, mindenki számára."
Ezzel vitatkoznék. Mindenkit alapból nem tudsz egyszerre szórakoztatni, szóval ezt a részét ugorjuk is át nagyvonalúan. Pont, amiket felsorolsz, hogy sugárban hánysz, pont azok, amin a többség jól szórakozik. Nem jó a tendencia a minõséget illetõen, nekem is unalmas már. És a Doboz, Eredet, hiába baromi jó filmek, pont a mondanivalója sokakat nem érdekel.
Mondván szórakozni ülök be, nem gondolkodni. Szóval többféleképpen is meg lehet közelíteni a kérdést.
Ha ajálnhatok egy filmet_ NaturalCity. Ez egy koreai csoda gy.k. a Szárnyas fejvadász koreai verziója. Nem rossz. A fenti filmek elbújhatnak mellette + jó néhány jenki cucc is.
Örülök, hogy úgy értetted, ahogy szerettem volna: nem vitatkozni akartam - ízlésekrõl, s írod helyesen, vitatkozni felesleges.
Sajnos, a leírtak rám is vonatkoznak, valamelyest. Mert ahelyett, hogy kerülném a az amcsi mûanyag filmeket, mint a kolerást, néhányat mindig megnézek egy évben közülük. Pár még tetszik is ("A doboz", "Eredet").
De mindvégig látom, hogy az amerikaiak pont a filmezés lényegét hagyják elsikkadni: a szórakoztatást, mindenki számára.
A korhatáros, altáji humoros, nevetséges CGI, vagy tucatrangú lávsztoris, meg az "Amerika minden katasztrófát túlél, s alieneket is legyõz"-típusú filmektõl már sugárban hányok.
Sajnálom, hogy nincsenek forrásaim ázsiai filmek beszerzésére [DVD, BD], mert némelyikük, s ott kicsivel nagyobb rétegben, még a szórakoztatást tartja szem elõtt.
Az indiai táncos-énekes-akciós-szerelmes filmek is ilyenek, vagy a társadalmi korlátokat feszegetõ koreai, kínai, és a polgárpukkasztó, sokszor véresen komoly japánokról nem is beszélve!
Nem kelek egyik védelmére sem - mindegyiknek meg van a maga jó/rossz szokása, világa -, de nem véletlen az sem, hogy Indiában nem sikeres olyan sok amerikai trágyalé, amit mi lapátolunk mozinézõkként az arcunkba...
A 90-es évek elejéig még öntudatos nézõként élõ magyarok (elzárt filmcsapból csurrant cseppent az amerikai, de több volt az orosz és német, európai, ázsiai, na meg a magyar), ma már "amerikai" (lehet zsidózni õket, de szépen megmérgeztek minden országot a hálivúdi szennyel) szemmel nézünk minden filmet.
[Irónia bekapcs.]:
Aminek a plakátján nincs gonoszul nézõ gonosz, csecses fõszereplõ, s amelyben nincs legalább fél várost leigázó gonosz, csodálatos testû szõke/barna mûnõ, meg csillagszemû (juhász, nem) férfi szereplõ, hazaszeretettel, és Amerikát a pusztulástól megmentõ ésszel, izommal, akkor már nem is lehet jó (akció)film...
Elárulom: létezik világ Hollywood-on kívül is. Szerencsére.
Olyan ismert híres embereket adott már az indiai filmipar mint: Dilip Kumar, Raj Kapoor Annitabh Buchcham. Én még soha nem hallottam róluk. Rájuk kerestem: mindegyik film inkább mjúzikel mint film. Még gyilkolás közben is énekelnek és legalább 30-40 táncos nyomúl... Ez nem kimondottan európai ízlés világ.
Ezt éreztem a Robot film alatt is: valami nem stimmelt. Nem volt annyi nyávogás, de valahogy a film légköre nem igazán fogott meg.
Nálam ez a retek klubbon/tévékettõn adott 'zs' kategóriás amcsi szarokra emlékeztett.
megnéztem a Robotot. 5letek vannak benne, kidolgozás gagyi.
Ennél jobbat csinálnak a magyarok, tized ennyi zsébõl: Sorsvonalak
Indiai filmek: 1990-ben pl. 948 filmet gyártottak Bollywoodban. Ebbõl egy darab sem kerûlt be az európai mozikba. Miért is? Mert senkit nem érdekelne. Vagy ugye Indiában van olyan sztár(?) akinek a rajongó tábora nagyobb mint a legismertebb Hollywood-i színészeknek, még sem ismeri õket senki itt. Ebbõl a szempontból szubkúltúra, de hát õket ez nem érdekli ami jogos, 1.1milliárdan vannak kb. mint USA és EU együtt. Engem sem érdekelne... :)
Azokat így is kell - a legtöbbjük egy rövid bekezdésben leírható tartalommal bír, a "fordulatok", meg olyan magasröptûek, hogy egy 3. osztályos kisgyerek is életrevalóbbat ír házi feladatra kiadott dolgozatban.
Egyetértek, bár nekem nem annyira jön be de inkább ez mint az üvegtigris ami minden idõk legrosszabb filmje... kis túlzással. Néhány magyar filmnél (pl. üvegtigris az erõltetett poénokkal (igen, láttam a filmet!)) sokkal jobb. bocs a rajongóktól
nem értitek bakker, ezt mint vígjátékot kell nézni, ahogy általában az összes indiai akciófilmet...sokkal jobbat lehet ezen aszalni, mint az ilyen gagyi másnaposokon meg az éves adam sandler szánalom-adagon.
india ftw :)
Nekem tetszik az elõzetesbõl ítélve, pörgõs, nagyon kreatív, vicces. Biztosan megnézem.
"Szórakoztatóbb volt, mint a 2 Transformers, és az összes Batman, Spiderman együtt - valahogy volt élet benne."
Pontosan fogalmaztál, totál egyetértek. Több élet van benne - talán pont ezért nem tetszik sokaknak errefelé...
Plusz nem Dick regény volt az eredetije, hanem Asimov egyik novellája (The Bicentennial Man), melybõl késõbb Silverberggel közösen regényt írtak (The Positronic Man)...
A többi stimmel... :D
Rosszul emlékeztem: valójában a "200 éves ember"... mea culpa! [szégyelli magát!]
Tovább megyek, az 1000 oroszlános dalban még a robot is Té betûvel ejti.
Nos, végignéztem. Nekem tetszett. Szórakoztatóbb volt, mint a 2 Transformers, és az összes Batman, Spiderman együtt - valahogy volt élet benne.
S ha analógiáknál tartunk, a "300 éves ember" jut róla eszembe (Philip K. Dick novellájából): a robot érzéseket akar, és kap.
A dalok is jók. A klipjeikben több koreográfia van, mint a mai tucatszarokban.
Fikázóknak: nézzétek meg!
Nézd meg az eredeti írás módot, vagy olvass a neten és kiderül számodra is, hogy mindkét írásmód helyes: எந்திரன்
23 perc után: nem értem mi a bajotok ezzel a filmmel - csak eddig több ötletet láttam a filmben, mint az utóbbi idõk amerikai filmjeiben.
A dal, ami most szól pedig szép.
Na, amikor végeztem, összegzem.
Megatron? Terminátor? Smith ügynök? Höhh szánalmas puncik!
ALL HAIL ENTHIRAN!
Ez akkora szar, hogy már nevetni se lehet rajta... egyik videót sem bírtam végignézni
Ne legyél elvakult. Ne hidd azt, hogy aki így gagyinak tartja, az látva az egászet azt fogja mondani, hogy jó. Akinek nincs affinitása Indiához, azt hiába akarod megtéríteni.
A vicces az, hogy csomó hülyeséget írnak róla idehaza is, amibõl kitûnik, hogy nem is látták a filmet. Nekem feltûnik, mert én meg láttam... Aki meg anélkül mocskolja, hogy látta volna, az szégyellje magát, mivel kb. elképzelése sem nagyon lehet milyen a film maga (egy pár perc híján 3 órás filmrõl van szó) abból a pár kiragadott akciójelenetbõl amit esetleg már látott a jutyúbon.
furcsa, hogy sokan ezt kigúnyolják, miközben kétpofára habzsolják a szarformerszet meg a lost fost és hasonló szarokat
Nekem reggelre lenn lesz a 720 upconvert, és délután már jelzem is a véleményem.
Olyan vagyok, mint egy a hétköznapi házas szexet már unó pasi: az amerikai tömegfilmek nem érdekelnek.
Inkább nézek animét, vagy EU/ázsiai középgagyit, mint egy tucatfeldolgozás amcsi szart, aminek az ötödik percében meg lehet mondani, hogy ki a menõcsávó, kié lesz a csaj/pasi, és milyen fordulat lesz a vége elõtt 15 perccel...
néha meg lehet nézni egy ilyet is tökéletes agy zsibbasztó de azért vicces :-)
viszont nem sokkal gagyibb mint egy transformersz
Megnéztem, nekem tetszett. Monjuk a felénél (1.5 óránál) kellett egy kis szünetet tartanom, néha meg tekertem. A táncbetétek yseniálisak, a CG meg pont olyan, hogy nem zavaró, de persze nem egy Transformer.
De nem is a grafika a lényeg, hanem a hangulat, ahogy az indiaiak a menõ csávót elképzelik.
Röhelyes. Ebben max. az a mûvészet, hogy az amerikai akciófilmek paródiája! Sikerült összegyúrni az összes eszement dolgot, amire ott vevõk az emberek, mert a látvány mindent visz elven bármit el lehet sütni
"A Föld sorsa egy embertõl függ. "
má megin?
Persze, csak célozni akartam, hogy mi a Bollywoodban a "bo", ha már carvillenek fogalma sincs róla.
Nevetséges szánalomdomb. Tipikusan az a film, amikor a bejátszást nézve én szégyellem magam. :D
Ha ennyire tájákozott vagy, akkor tudhatnéd, hogy elég fõbenjáró bûn egy telugu filmet bollywoodinak hívni. A telugu filmipar neve Tollywood. Nem véletlenül.
Mint ahogy a tamil filmipar is Kollywood. Szerintem rajtad kívül ezt mindenki tudja. A Bollywood a Bombay-környéki filmgyártásra utal.
Nincsenek telugu meg tamil filmalkotások, ezek bollywoodiak. Azok Indiában beszélt nyelvek, nem pedig egy-egy külön önálló államban található nemzet, amiknek nincs köze egymáshoz, mint amire a megfogalmazás utal... Hogy milyen nyelven forgatták az meg teljesen részletkérdés.
Pedig már csodálkoztam is, hogy sohanemhallott országok kenterbe verik a szintén gáz magyar filmeseket... A második legnagyobb filmiparral rendelkezõ India esetében viszont nincs mit csodálkozni. -_-
Ez eléggé övön aluli megtévesztés volt.
Én sem - gyakorlatilag orbitális klisékkel ([képregény]feldolgozásokkal, folytatásokkal) dolgoznak Hollywood-ban, iparszerûen.
Ezért szívesebben nézek európai, és ázsiai filmet.
Koreaiak például rendesen odatették magukat ezen a téren [õk is amerikanizálódnak már, de nem annyira vészesen], és a japánokat is szeretem.
Igaz, közel sem nézhetek annyit, amennyit szeretnék - nyelvtudás híján feliratra kell várni.
nagyon jó ötletek vannak benne, robotözön mindent visz!
Azért milyen király már! Amikor megnéztem a plakátot rájöttem arra is, hogy Elvis él!
Nem is tudtam,hogy az Asylumnak van indiai leányválalata.
Vagy maga az Asylum, az indiai?
Hullára röhögtem magam, eszkész. Amúgy nézzétek meg a Gora c. török sci-fit, az naggyon király! A hamis UFO képekkel házaló török szönyegkereskedõt ellopják az angol trónörökös pár képében megjelenõ világhódító idegenek. És ez csak a kezdet!
Detto.
Ráadásul az utóbbi években iszonyatosan lapos lett a kínálat. Vagy csak öregszem, és az ezredjére elsütött viccen már nem tudok felhõtlenül kacarászni.
Én megnézném ezeket.
Az amerikai filmekkel már tele van a padlás. Kell egy kis változatosság.
Már korábban láttam a film "millió Smith ügynök" harci jelenetét, de a fejem fogtam a sok fájdalmas baromságtól. Úgy látszik ezeknek mindegy. Lehet a filmben akár egy triciklis hörcsög is, csak az a fõ, hogy jó sok, színes effekttel járó dolgot csináljon. Ebben az esetben az is elhanyagolható pozitívum, ha a cgi munka minõsége viszonylag elfogadható.
Én most csak a Robot part2-be néztem bele. És attól eltekintve, hogy ami történik az irdatlan nagy hülyeség, meg néhol koppintás, maga a megvalósítás szerintem nem is rossz.
az. nevetséges, látszik, hogy mûanyag az egész helyszín, a szar fény beállítások, minden, annyira gagyi, hogy fáj, azt meg magasról le szarom, hogy kicsit ötletesebb(?), amikor ilyen silány a megvalósulás. Persze, ezek ennek is örülhetnek, de én nem ehhez a minõséghez szoktam... ezzel lehet a távol-keleten keresni, Európát biztos nem hódítják meg ilyesmivel..
Ha ez "szánalom" akko mi a Kis VUK ??? "aszittem" az az alja :)
tény hogy ennél csak jobb CG animációkat látni, de ötlet az van benne.
Akció komédia hihetetlenséggel fûszerezve, Indiaiak akár új mûfajt is teremtenek, hasonlít a pofonok földjére de az azért jobb, annak ellenére hogy az is koppintásokból áll.
A film bemutató bõven elég volt belõle, igazából ez volt a film maga, a beszélgetések és mimikátlan színészi jelenetek nélkül 1x megnézhetõ.
Erõltetett, röhejes jelenetek. Ráadásul kurvanagy koppintás 0 eredetiséggel.
Pl az autópályás jelenetek nagy részét már a kobra 11-ben is ellõtték.
A kevesebb több tipikus esete. Mondjuk az indiaiaknak jó lesz ez is...
Hagyjuk.
Ötlet viszont van benne. Bármit mondtok, nekem ennek a kigyós sárkányos megvalósításnál leesett az állam, nem hittem el, hogy ezt még lehet fokozni. Hátradõltem és csak tátogva néztem.
LOL :DD Hogy lenne scifi??? Hol a "sci"?
Mondjuk a The Expandables is hasonlo nezhetetlen komedia szamomra.
"Az Enthiran, vagyis a Robot már nem telugu, hanem tamil film, mûfaja szerint scifi" Én ebbõl egy büdös szót sem értek. Nem beszélek magyarul?
egy fosr@kás..szörnyüü...gagyi borzadmány :) szavak nincsenek arra mennyire hulladék:)
Nagyon korrekt kis film, szórakoztató és tanulságos egyben.