"de ha szóban mondja, akkor jóval több adatmennyiséget kell tárolnia és feldolgozni."
A tarolas nem gond, az emberi beszed tomorites nelkul is 8 KB masodpercenkent, ez kb 1:10 aranyban meg tomoritheto is. A sima gsm audio 9600 baud-os. A feldolgozas mar nehezebb, altalaban tarolni mindent lehet, de feldolgozni csak azt amit erdemes. Pl. egy adott tuntetes/zavargas/rablas/stb. helyen az adott idoben tartozkodo telefonok beszelgeteseit. Ez joval kisebb kor.
"és honnan tudják pontosan kié a készülék"
Egyreszt tobbnyire rajta van az illeto hangja a beszelgetesein, masreszt szinte mindenki maganal tartja a mobiljat, tehat ejszaka a lakasan van, ami a pozicioadatokbol egesz jol kiszurheto. Igy max. egy haznyi ember a gyanus, onnantol meg akinek egyezik a hangja, az a tulaj. A rokonok, ismerosok alapjan a hivaslistak illesztesevel is kiszurheto az illeto es az ismerosi kore is megvan rogton. Egyebkent a blackberry-krol onnan tudtak a londoni rendorok, hogy lattak a forgalmat (nato tagorszag, volt kulcsuk). Az utolagos letartoztatasok is igy indultak, meg a kozteri kamerak kepei alapjan.
Ezt a ¹art. Igy, utolag megegyeznek. Jajj, a gyomrom... rogton jovok.
Javítson ki aki nagyon benne van a blackberry témában, de 2 készülék egy zárt, de még mûködõ központtal is kommunikálhat (nyilván itt nem a netes/twitteres témáról beszélek)?!
ergo nem minden infó megy keresztül (kell feltétlenül keresztülmennie) a központi szerveren.
még ha keresztül is megy: ha szöveges üzit ír pl: "Come here to set fire to police cars, King's Cross rd 10" ezt még könnyû eltárolni. de ha szóban mondja, akkor jóval több adatmennyiséget kell tárolnia és feldolgozni.
és honnan tudják pontosan kié a készülék? ha használtan vette kártyásan az elõzõ tulaj lesz megbaszva, ha lopott szintén.
a britek se hülyék: börtönben etetni a sok niggerállatot sokkal drágább, mint segélyen tartani õket, de ijesztésnek sztem jó.
ui.: nem kell faszolni a neten, engem lehallgathat bárki, nincs titkolnivalóm.
A blackberry teljesen szabvanyos titkositast hasznal, mint az osszes tobbi ssl-t/ssh-t hasznalo szolgaltatas. A trukk az, hogy nekik sajat kozponti kulcs szerveruk van, amihez eloszor csak az usa fert hozza (az nsa beallitott es elkerte a mester kulcsot), majd kesobb csak a nato tagallamok (pl. magyarorszag) Ezek utan dontott ugy a blackberry, hogy engednek a nyomasnak es minden allamnak kiadjak a kulcsokat aki keri.
A magyar net teljesen lehallgathato, es legyunk buszkek ra, ez a rendszer 100%-ban hazai technologiara alapul. Itthon mindig is volt hagyomanya a leghallgatasnak. A kulonbozo titkositasok es elosztott rendszerek nagyobb feladatot jelentenek, de meg az onion network (tor) is visszakovetheto, igy korrelalhato a kimeneti pont titkositatlan forgalma es a forras gep. Persze ez utobbihoz mar nemzetkozi osszefogas szukseges. (szoval jo ha kimeneti node barati allamban van)
A gsm rendszer titkositasa kb. a wep szintjen van, ez ma mar vicc kategoria, regen megis sokan hittek mindkettoben. Azert lehallgatni nem igy szokas, hanem a kozpontban, ahol titkositatlan a forgalom, mert ugy sokkal olcsobb.
Vannak mukodo titkositasi technologiak (pl. one time pad), ezzel meg voip-os telefonbeszelgetest is lehet titkositani, de bizonyos szint utan egyszeruen nem eri meg a hasznalatuk. (tul maceras)
Ilyen álhírekkel tele a net. Az lehet, hogy a szaudiak balfaszok és nincs jó hackerük/szakemberük, de ha a blackberry olyan "nehéz" kódolási rendszert alkalmazna, akkor reménytelenül lassú lenne a kommunikáció. De ilyen híreket muszáj csepegtetni a világnak. Anno a GSM mobilok is "bemérhetetlen", visszanyomozhatatlan cuccok voltak, ma meg....
De nem erõsködöm e mellett!
Az lenne jó, ha nem nekem lenne igazam!
Az a baj, hogy ha kiadják az adatokat akkor ki kell adni minden országnak ahol vissza is élhetnek vele, hisz a hatalom nem mindenhol jó indulatú... Szóval ezzel a hozzá állással a diktatúrákat is támogatják ami szégyen és gyalázat..
Mindenkinek joga van négyszemközt beszélgetni és a beszélgetés tárgyához senkinek semmi köze.. Ha az ember ezt ez eszközön keresztül abszolválja akkor is joga van ahhoz, hogy ezt megtartsa magának.. Szerintem az adatokat minden esetben titkosan kellene tartani a NYOMÓZÓK MEG NYOMOZZANAK..
"seccperc megkaptak eddig is minden infót és deletézték a bûnözõt!"
NEM! A Blackberry esetében nem, annak a szerverei ugyanis Kanadában vannak. Épp ezért erõltetik az államok a megállapodásokat. Szaúd Arábia pl. befenyegette õket, hogy az egész országban megtiltja a gyártó telefonjainak forgalmazását, ha nem láthatnak bele az adatforgalomba. Belementek. De ezt nem két perc letárgyalni!
félreértés ne essék! ha nagyon fontos volt az ügy seccperc megkaptak eddig is minden infót és deletézték a bûnözõt!
Ez egy ijesztés és "legalizálás" hogy a fekaforradalmárokat bevághassák a sittre törvényesen! pontosan tudják kik voltak azok eddig is, de kell nekik a háttér: "megkaptuk az infót" címszóval.
Nem teljesen érted. Ez azért hír, mert eddig a Blackberryket nem lehetett lehallgatni, mert kanadai szerveren át kommunikáltak.
A többi telefont egyszerûbb, hiszen - a magyar telefonszolgáltatóknál is! - a központban közvetlen ott van egy titkosszolgáltati modul, azaz bármikor belehallgathat a rendõrség a telefonodba. A RIM-nél nem!
Gyakorlatilag teljesen mindegy.
A többi gyártó is ugyanúgy kiadja. Ráadásul még azoknak az országoknak a titkos szolgálatainak is kiadják a telefon lehallgatásához szükséges infókat amelyekben forgalmazzák a telót.
Kíváncsi lennék, hogy valamelyik apróbetûs szerzõdési pontban benne van-e, hogy a hálózaton forgalmazott adatok harmadik fél számára kiadhatók. Szerintem ez most egy nagyon rossz reklám a RIM-nek. Eddig se rajongtam érte, mostmár utálom.
Érik a cenzúra emberek... Majd a nagy clud biznisz rajongás közben remélem ezt sem fogják elfelejteni. Ez még csak egy szolgáltatás, egy cég. De mi lenne ha minden más is szolgáltatóknál lenne? Bele gondolni is rossz.