Tudomásom szerint egy belsõ égésû motor hatásfoka olyan 10-15% körül van (tehát egy liter benzinbõl 1dl az, amitõl elõre megy az autó), míg az elektromosé jóval magasabb.
Az olaj el fog fogyni, csak addig fogja húzni az olaj kartell az árak emelését, amíg az emberek el nem kezdenek komolyan elégedetlenkedni aztán persze csodálatos módon elõhúzzák a farzsebükbõl a metánjeget és a történet folytatódik tovább.
Soha nem értettem, hogy az idõsebb korosztályok miért döbbennek meg a mai fiatalság húgyagyúságán... Ti neveltetek minket ilyenné, no meg a környezet (gazdasági, szociális, erkölcsi, filozófiai és természeti), amit megint csak nektek köszönhetünk, hogy olyan amilyen...
Nem érzem úgy, hogy az emberi történelem társadalmai közül kiugróan szemét társadalmak lennének a mi, technológiai társadalmaink. Az igaz, hogy szörnyen igazságtalan, de ezt megint csak nem a fiatal generációnak köszönhetjük... Azt a pár dolgot nem is említve, amit az emberek anno, teszem azt, a vallás nevében elkövettek, saját társaikon (boszorkány üldözések, inkvizíció és társaik).
A másik meg legyünk tisztában a szavak jelentésével mielõtt begépeljük: a "technika" szó alatt azt az eszközt értjük amit a technológiánknak köszönhetõen elõ tudunk állítani, illetve képesek vagyunk használni, a technológia szó meg nem jelent mást, mint "tudni hogyan", tehát lényegében egy pattintott kõ kés is technológia, így annak a kijelentésednek, hogy " 100 évig élõ "technikai civilizáció"" semmi értelme nincs.
világvége? ugyan már, nem lesz világvége. háború lesz. bebuktuk és most se lesz igazunk? te nem tanultál történelmet? vagy talán nem néztél meg pár filmet ami pl 2.VH-ról szól?
elektromos autó? na ne röhögtess, az elektromos autó többet fogyaszt mint egy olajjal mûködõ, még ezzel se vagy tisztában?
és igen, az olaj nem fog elfogyni, hanem egyre drágább lesz. azaz elfogy :D
ó, értelmiség, nem vagytok ti értelmiség, hanem a világtörténelem legostobább nemzedéke (ne vedd magadra, általánosítok)
ha majd felrajzolnak 100 év múlva egy történelmi idõvonalat, rajta lesz a 100 évig élõ "technikai civilizáció" mint a világ legkárosabb és legszemetebb társadalma :D
Az tény, hogy a mai gazdasági rendszer nem életképes hosszú távon. Ha valamit szeretnénk hagyni a Földbõl, akkor a környezetbarát technológiák bevezetése nem elég. A népességet is csökkenteni kellene, ami teljesen ellentmond a gazdaság kívánalmainak. Egy fokozatos népességcsökkenés a szociális rendszer széteséséhez vezet, nem is beszélve a szentként imádott és bálványozott GDP csökkenésérõl. Az államok túlnyomó többsége nyakig eladósodott, csökkenõ népesség mellett reménytelen az adósságkezelés. Amúgy is az, de ezt a politikusok nem hajlandók észrevenni. Tehát elõre menekülünk; növekedni, növekedni és növekedni, no és persze ami ezzel jár: fogyasztani. Na ez az, ami már nem sokáig tartható. Sajnos még a környezetbarát technológiák bevezetésében sem a környezetbarát az elsõdleges szempont, hanem az, hogy mekkora üzlet van benne. NO, így nem fog menni, ezért én borúlátó vagyok, ami a jövõt illeti.
Az olaj nem fog elfogyni egyik napról a másikra, egyre jobban drágul. Egy pont után megéri majd egyre több és több pénzt fektetni alternatív megoldásokba. Meglátod majd, ha már rohadt drága lesz az üzemanyag gombamód jönnek majd az egyre hatékonyabb elektromos autók és más alternatív megoldások. Átmeneti visszaesés lesz, de nem feltétlen fog összedõlni a világ. Nem tudom miért az értelmiségieket okolod, ennek nincs sok értelme. Mostanában megint divat lett hirdetni a világvégét, de mint annyiszor már bebuktátok most sem lesz igazatok.
Annyi, hogy aki szenved és kilátástalan, az hamarabb mert erõt a vallásból, mint aki jólétben él jó kilátásokkal.
És a cikk pont arról szól, hogy káosz és diszharmónia következik hamarosan, felesleges, jó eséllyel csóró és kilátástalan emberek tömegei fognak elszabadulni, stb, stb...
Elfogy az olaj, véget ér a jólét, a liberálisok pedig náciva alakulnak. Mondhatnánk úgy is hogy a liberalizmus az olajmeghajtású, azaz jólétmeghajtású. És a materializmusra ugyanezek igazak. A sok-sok értelmiségi nagy része mind materialista, ateista, (megélhetési)liberális, jólétmeghajtású. Ha baj lesz egybõl átalakulnak.
A másik meg hogy a bajt nagyrészt õk okozták, azaz az értelmiség, éspedig fõleg a materialista-ateista értelmiség.
(Még mielõtt valaki kötözködne: a magukat vallásosnak mondók nagy része is valójában jólétmeghajtású ateista-materialista.)
Ha a legfõbb hatalmak nem engedik a kicsiknek a radikális változtatást, akkor hiába próbálkozik bármelyik, új útra törekvõ ország a változtatással, meg lesz kötve a kezük.
Kérem az utánam kommentelõket, hogy ne zsidózzanak.