Ahol most én dolgozom ott az IT ki van adva egy külsõ cégnek, aki kiadta egy másiknak, így lényegében az IT 2 cégen keresztül dolgozik. Ez azért jó mert így a munkaszerzõdésekkel lehet szemétkedni. Hiszen vagy egy szerzõdés az 1-2 cég között, meg egy a 2-3 cég között meg a 3-dolgozó között. Így hiába írod alá hogy pl "csak ezt-meg-azt kell csinálni" ha az 1-2 szerzõdésben benne van még valami, vagy ha a 2-3 szerzõdésben, a dolgozónak azt is meg kell csinálnia. Ha meg nem akarja akkor jön az ultimate magyar válasz "ha nem tetszik mehetsz máshova".
Sokszor persze jobban járna az anyacég, ha közvetlen alkalmazná a dolgozót, hiszen mire eljut a fizetés hozzá addigra a 2 (és 3...stb) cég is lefölözi a maga sápját, a dolgozó meg kap egy kb 1/5-öd pénzt. Tehát ha az anyacég mondaná hogy nincs outsourceing hanem közvetlenbe alkalmazok valakit az eddigi összeg 1/3-ért már jobban jár a dolgozó és az anyavállalat is.
Persze idehaza fõleg azért van ez mert az anyacég és a megbízott baráti/rokoni kapcsolatban vannak és lényegében csak a saját zsebüket töltögetik az adott vezetõk. Tudom tudom egy cég azért vagy hogy nyeresége legyen. Csakhogy itt nem a cég nyerészkedik, hanem XY személy... a cég meg rohadjon meg...
Na igen, ez jellemzõ. odakint a cégek inkább saját IT csoportot hoznak létre, itthon meg a nagyobb vállalatok (poénos módon még az informatikával foglalkozóak is) egyre inkább megszüntetik a belsõ IT csoportokat és kiadják külsõsöknek a rendszereik üzemeltetését.
Kíváncsi vagyok, mikor jönnek arra rá, hogy nem is olcsóbb a kiszervezés, mert bár az az elszámolásban költségként jelenik meg, nem munkabérként, de nem mindig olyan hatékony egy külsõs cég, mint egy belsõ csapat, akik tövirõl hegyire ismerik a saját hálózatukat.