"Egy ilyen "állam" elõbb fog felbomlani mint hogy megszilárdulna. Ahány tagállam, annyiféle hagyomány a törvénykezésben, nem lehet egyszerûen összeturmixolni az egészet. A másik, hogy az összes, hierarchiában lejjebb lévõ kormány tiltakozna. A harmadik, hogy pont válságban van az unió."
Usa-Kina-India méretü államokal nem tudsz versenyezni nyamvadt kis 10-20-50 milliós országként egymagad. Aki az nem érti az hamarosan megy a süllyesztõbe.
Úgyhogy az EU-s országok szépen rá lesznek kényszerítve az egyesülésre, mert kivülrõl jön a nyomás.
A törvénykezés és hasonlók nem gond, nézd meg az usa-t, teljesen jól müködik pedig óriási eltérések vannak ilyen téren az egyes tagállamok között.
Az unió pedig pont azért van válságban mert nem b@szták még pofán az egyes mitugrász kormányok vezetõit...
Andrejfej (#7): Ha 9000-es feltöltést választasz, az a 28 valójában 20-34,7 Ft/perc attól függõen, hogy a Multipontot 0, vagy 100 Ft-tal számolod. Mivel azért a 100 Ft-ért egyéb dolgot is kapsz, igazándiból még 28-ra sem jön ki... (Kérdés, mennyivel drágábban vásárolsz, mintha máshol vennéd meg a dolgokat?)
Asgh (#9): azért a hûtõvíz, meg a roaming díj nem ugyanaz! De minden másban egyetértek veled.
Azon gondolkodok, a bruttó bevételeiknek hány százalékát adja a roaming díj? Lehet 10%? Kizárt dolognak vélem. Még 5 % is nagyon sok. Ami azt jelenti, hogy nagyjából infláció közeli szintû áremelést hozhatnak ki erre hivatkozva, feltéve, hogy jogos a követelésük a profit szintjének megtartására.
"A szolgáltatóknak kellenek ezek a bevételek, ugyanis valamibõl finanszírozniuk kell a több milliárd eurós hálózatépítési projekteket."
Ez mekkora ûberkamu! Az USA-ban nincsenek roaming díjak, mégsem maradnak el a hálózatépítések és a költségeket sem terhelik a fogyasztókra (mert azonnal versenyhátrányként jelentkezne).
A szolgáltatók egyszerûen bezsarolják az EU-t, hogy ha elmaradnak bizonyos extra profit várakozások, akkor kiszámlázzák a köznépnek.
Ez az, ami az egész európai szolgáltatási piacot jellemzi: a profitot tekintik konstansnak, nyíltan kartelleznek és zsarolnak, ha az állam (vagy ez esetben az államszövetség) a gyakorlatban is érvényesíteni akarja a fogyasztóvédelmi elveit.
Ha viszont az állam minden ilyen esetben meghátrálna, akkor gyakorlatilag lemondana minden szabályozási jogáról. Ha legitim érvelés lenne a "ráterhelik a fogyasztókra" duma, akkor ha pl. egy atomerõmû a Dunába engedi a rádióaktív hûtõvizet, akkor nem lehetne környezetvédelmi bírsággal sújtani, mert "a végén azt is a kisemberek fizetik meg". Ez nyilvánvaló nonszensz.
Érdekes, az Angol Three szolgáltató már bevezette, hogy tíz europai országban ahol jelen vannak már nincs roaming dij, mindenki a saját kis tarifájával telefonálhat mobilnetezhet mindenféle plusz költség nélkül, ugyanis egy egységes hálózatnak tekintik. Nekik megéri.
Bezony, elõbb vagy utóbb létrejön az Európai Egyesült Államok.
Akkor fognak majd jobban felfutni az ilyen árukapcsolt cuccok, mint a MOL mobile. Bakker ezek feltöltõsön tudnak 28Ft-ot elérni, míg nekem november 1-tõl 36-ról 37-re megy fel a percdíjam elõfizetõsön hálózaton belül..
Egy ilyen "állam" elõbb fog felbomlani mint hogy megszilárdulna. Ahány tagállam, annyiféle hagyomány a törvénykezésben, nem lehet egyszerûen összeturmixolni az egészet. A másik, hogy az összes, hierarchiában lejjebb lévõ kormány tiltakozna. A harmadik, hogy pont válságban van az unió.
Semmikor, de a szu tagallamai sem akartak. Ellenben az eu minisztertanacsanak dontesei alapjan kozos penzugyminiszteriumot es egyseges, kozpontositott adozast akarnak bevezetni az eurozona osszes allamaban. Tovabba a nemzeti parlamentek helyet az eu parlament venne at. Ezt a tervet tamogatja a nemet es a francia kormany is. A lakossag nem, de a meleghazassag ellen is tiltakoztak megis bevezettek.
Te mit szívtál? :) Sosem lesz Egyesült Európai Államok, mert azon kívül, hogy az EU bizonyos közösséget teremt a tagok között (ami jó), attól még ezen a közösségen belül is mennek az érdekküzdelmek. Mikor akar majd egy "országban" élni Franciaország Lengyelországgal? Belgium Hollandiával? Az UK a franciákkal?
Ha jol latom a szolgaltatok nem fogtak meg fel, hogy egyseges tavkozlesi piac lesz, mivel a hatarok hivatalosan is meg fognak szunni. Onnantol viszont ha egy cegnek van halozatuzemeltetesi joga az egyik volt tagallamban, akkor az osszesben lesz. Ehhez persze ujra kell osztani a frekvenciakat, de gondolom amelyik ceg megigeri, hogy az osszes schengeni tagallam teljes telekom piacaert cserebe egyseges dijszabast fog hasznalni mindenutt, az megkapja a teljes piacot. Persze ennek a feltetele, hogy tenyleg sikeruljon felszamolni az egyes mostani konfoderacios tagallamok kormanyzatait es letrejojjon az egyseges europai unio, kozponti kormanyzattal. Amint ez letrejott az eu-n belul megszunik a roaming dij fogalmanak ertelme.
ps: Tudom, hogy nem vagyunk meg eurozona tagok, de azert azt jo lenne tudni, hogy Magyarorszag milyen neven kerulne be, vagy inkabb szetosztanak regiokra es a volt hatarokon atnyulva szerveznek megyekbe a regiot.