a filmek pl. nem a torrenten jelennek meg elsőnek, hanem a lemezeken. DVD/BL...
Ez persze ma már NEM IGAZ!
A filmek, zenék stb. fizetős helyekről sztrimelhetők a neten keresztül, akárcsak a programok, amiket fizetés után aktiválhatsz, nem kell megvenned CD/DVD stb.-n. Pláne hogy be se tudod rakni az tabletetbe vagy az okostelódba az ilyen korongokat.
Egy írt CD mindig előbb lebomlik, mint a nyomott. Leginkább attól függ, milyen kémiai anyagokkal együtt tárolod és mennyi fényt kap az évek során. Régebben olyan papírok voltak mellécsomagolva (booklet), amiből eleve szivárgott a bomlasztó anyag.
Ezenfelül, természetesen mindenből illik a minőségit venni, különben nem ér a csodálkozás... pl. Taiyo Yuden alapanyag, Plextor íróval egy időben komolynak számított, azután már nem.
"Tapasztalatom szerint azonban a házilag írt cd-k, dvd-k jó, ha pár évig kibírják adatvesztés nélkül"
ez azért erősen függ az CD/DVD alapanyagától is, meg attól, hogy milyen gyorsan írod a lemezt. Én max. 4x sebességgel írom. Az audió anyagot meg 1x... Semmim nem szállt még el, pedig van már több mint 15 éve kiírt lemezem is.
csak egy észrevétel azoknak akik nem értik miért van még most is pl. dvd lemez. (vagy bl): a filmek pl. nem a torrenten jelennek meg elsőnek, hanem a lemezeken. DVD/BL....
ps.: élettartamban jelenleg több mint 45 évnél járnak. Régen volt már az amikor 15-20 év volt max. Kíváncsi vagyok, hogy egy elektronikus eszköz képes-e csak 20 évig tárolni az adatot. Mert sztem nem. Ott ugyan úgy van anyagfáradás, csak nem hinném, hogy azzal kalkulálnak, hogy egy ssd-t még 15-20 év múlva is akarunk használni. Miért? Mert az ssd-t nem backup rendszernek fejlesztették, ezért a hosszútávú(20-30év )élettartam nem követelmény.
"Tapasztalatom szerint azonban a házilag írt cd-k, dvd-k jó, ha pár évig kibírják adatvesztés nélkül."
Akkor elég silány minőségű lemezeid voltak.
A mai napigis hibátlanul nézhetőek a 10-12 évvel ezelőtt írt DVD-k.
CD terén pedig ennél régebbi 18-20 éves lemezek is tökéletesen hallgathatóak. Normális lemez és lejátszó kell(ett) hozzá.
Az az érdekes, hogy olyan mp3 tömörítésekkel lehet találkozni, amik - állítólag - CD-ről készültek, na de miért kell 48 kHz mintavételezést beállítani? A CD szabvány 44,1 kHz, jobb ezáltal nem lesz az mp3. Ha viszon flac-be lerippeli az ember - normálisan beállítva persze - gyakorlatilag a rippelendő lemez minőségét kapja vissza.
Blu-ray esetén pedig szintén minőségi lemezt kell venni. Vannak már több, mint 4 éves BD filmjei, amik hibátlanul nézhetők. Itt is csak azt emelném ki, hogy lehetőség szerint minőségi lemezt és írót kell használni.
Vannak HDD-im is természetesen, amik adattárolás szempontjából gazdaságosabbak. De nekem retró hangulatot ad, ha néha-néha megnézek egy-egy lemezt, nem csak microSD-t, pendrive-ot és HDD-t dugdosok össze-vissza.
Nem értek veletek egyet. Több száz BD-m van, ami ~24GB méretével nekem megfelelő. A DVD-kből van 7-8 éves ami a mai napig jó, CD-kből pedig a hétvégén 12 éves lemezt vettem elő. Nem egy merevlemezem szállt már el, pendrive-om ment már tönkre. Nekem megbízhatónak bizonyultak az optikai lemezek.
A CD-DA gyenge minőségű kijelentésen csak nevetek. Miért az MP3 és a FLAC jobb? Hallasz magasabb frekiket mint 20KHz vagy mélyebbeket mint 15 Hz? Mi a baj a 16 bites mintavételezéssel? Hallod a 16, 24, 32 bit közötti különbséget? Ugyan már. Magadnak se hidd el. A rádió, tv, mp3 lejátszó messze nincs a CD minőségében és a CD audió gyenge? Félelmetes hogy mekkora ígényekkel kellenek, közben messze nem teljesül, csak számokkal dobálóztok.... Hülyeség.
Mielőtt kapok erre valami ökör hozzászólóst, csak megsúgom hogy PA rendszereknél nagy rendezvényeken is digitális cuccok vannak. A keveről is 96KHz, 24-biten mennek vagy még annyin se.... de az ilyen embereket miért nem látom akusztikus koncerteken, mert az a legjobb minőség, ott nincs technika....
"...az embereknek már nem a hülye korong jut az eszükbe, hanem a crossdresser meg shemale pornók =)"
én még egy kutyát sem láttam, hogy CD lemezzel rohangálna..
meg újabban a CD ről az embereknek már nem a hülye korong jut az eszükbe, hanem a crossdresser meg shemale pornók =)
Amikor egy körömnyi SD kártyán több mint 100GB-ot tárolhatsz nem csoda, ha az optikai adat tárolás haldoklik. Ettől függetlenül sokáig lesznek még lemezek és lejátszók is, hiszen regeteget eladtak belőlük. A minőségen is lehetne vitatkozni: igaz, hogy a bakelitnek nagyobb a dinamikája és talán frekvencia átvitele is, de a CD nem pattog, nem serceg, könnyen válthatsz a trackek között, sokkal igénytelenebb a tárolást, kezelést illetően, és még olcsó is. Kinek mi a fontosabb...
Bár meghaladott technika, de fennmaradhatna esetleg, ha valóban örökéletű lenne az adat, amit felírnak rá. Tapasztalatom szerint azonban a házilag írt cd-k, dvd-k jó, ha pár évig kibírják adatvesztés nélkül. Úgyhogy szerintem ezért is hamar el fog tűnni a süllyesztőben, max. csak a meglévő lemezek lejátszása miatt marad egy ideig a felhasználóknál.
Nézz már utána,hogy mennyien hallgatnak zenét CD-ről!
Már az autókban is usb a menő. Gondolom Te bedugod a cd-t
a telefonodba. Jó nagy telefonod lehet...
Pedig igaza van. Nem vettem játékot DVD-n sem 3+ éve. Kell a kutyának. Zenét vettem eredetiben nem régiben is, de CD-n utoljára 2010-ben és előtte meg azt sem tudom mikor. Az optikai adattárolás az én szememben egy vicc. A BR-en is csak röhögök.
Visszatérve a témához: Sajnos a CD-DA ócska hangminőséget képviselt mindig is, ill. extra bindzsizéssel fel lehetett tuningolni, de az alap koncepciók (pl. a PCM) behatárolták és terjesztette az igénytelenséget (ok-okozat vica versa).
Neked még alacsonyabb. Szerintem egyikőtök sem jön rá egész élete alatt, hogy miért is. Nem is csoda. Utoljára szerkesztette: yesname, 2015.09.16. 21:25:30
Mert szerinted ki és miért venne CD-t????
Hova a tökömbe dugjam be? A Tabletem, a telefonom mind kisebb, mint agy CD, de még a Netbookomban sincs semmi, ahová betehetném.