Ma már nem összeg egy NAS pár terával. Nálam 2 éve fut egy Banana PI egy 2 terás SATA HDD -vel. Saját cloud CMS fut rajta (ownCloud) + webszerver, mysql, ftp, transmission torrent saját nyilvános IP -vel. Azóta sem Gdrive, sem OnDrive, sem dropbox nincs használva. Autosync minden mobil berendezésen.
aha. kár, hogy ez már egy ideje nem szempont.
én már a mostani Lumia 930-as/droidos telefonjaimra sem másolok már fel semmit sem.
az otthoni 4-6 TB-os vinyóimon van mindenem, azok be vannak dugva a routerba, és távolról hallgatom róluk a zenét, nézem a filmeket, képtáraimat, dokumentumaimat, már nagyon rég óta eszembe sem jut bármit is rámásolni a telefonjaimra, szóval már kb két éve le sem sz*rom mekkora háttértár van a telefonjaimban. Utoljára szerkesztette: InfoCsill, 2015.09.19. 13:41:08
És az olyan mini pckhez legalább 2 amperes usb kell, nem érik be kevesebbel, mint az armes mini pck, emiatt a nagy akksi miatt jó vastag lenne az a telefon, de így se lenne jó az üzemidő, mindezt azért hogy asztali appokat használhass 4 collon, amiket 7 collon sem szivesen használ az ember.
Off:
Ezzel nem fog szakítani a usoft... Ez viszont menő lett volna: Hardwer: "4,7 hüvelykes kijelzőt kapna, amely a 720p, netán az 540 x 960 pixel felbontást támogatja, ehhez pedig a szintén szerénynek minősülő" intel ATOM ZF3735, 2 GB RAM", egy alapesetben" 32 "GB-ot kínáló belső tároló, egy 5 megapixeles hátoldali és egy 1,2 megapixeles előlapi kamera, illetve 4G LTE társulna." A szoftveres oldalon pedig egy 32bit Windows 10 futna.
Egy ilyet vennék, az fix...
Már megvalósítható lenne, csak nézzétek az intel miniPC-jét, már csak kijelző plusz akku kell hozzá. Ha 1-2 napot bír, már megfelelne.
Na de ilyent plattformtól függetlenül egy okostelefon sem tud....
Felcsillant a szemem a 4.7-es Lumia kapcsan de olvasva utana hogy milyen hardverrel lesz szerelve...vicc. Nem igaz,hogy ok se foglalkoznak az 5 inch alatti kategoriaval,vagy ha ki is dobnak valamit akkor gyenge hardvereket tesznek bele.
Majd, ha egyszer lesz bennük pár 100 GB memória az adatoknak és autonóm üzemben is használhatóak lesznek, nem csak a biztonságtalan felhőszolgáltatásokat erőltetik, ahol a felhasználó azt sem tudja, mit hová mikor tölt fel az oprendszer.