ATI All-in-Wonder Radeon 32MB DDR

ATI All-in-Wonder Radeon 32MB DDR

2000. szeptember 19. 20:33, Kedd
A kártya magja

Mint minden kártyát, valaminek el kell látnia a dolog számítógépes részét is, nem csak a TV-set. A múltban az ATI All-in-Wonder kártyáinak teljesítménye eltörpült az újonnan kijött gyors videokártyák mellett. A plusz fejlesztési idők és kiadási késleltetések miatt, az előző All-in-Wonder kártyák nem voltak igazán vonzóak azoknak, akik komolyan kihasználják a kártyát. Valójában, az előző All-in-Wonder kártyák teljesítménye sokszor annyira el volt maradva a többi videokártyától, hogy a végén az All-in-Wonder felhasználók már külön vásároltak egy másik kártyát mellé a játék céljából. Szerencsére, az All-in-Wonder új generációja teljesen megoldotta ezt a problémát. Hogy hogyan? Úgy hogy egyszerűen fogták a legújabb fejlesztésű Radeon magjukat, és ez lett az új All-in-Wonder Radeon szíve.


Lássuk, mire képes ez a Radeon mag, ami azonos az ATI Radeon 64MB DDR kártyában lévővel!

Három textúra egység

A Radeon magnak két renderelő útja van, és három textúra egysége utanként. Így ez két texelt eredményez az órajel szerint. Ez 2-vel kevesebb texel-t jelent, mint a 4 utas, 2 textúrás GeForce2 mag, ami a GeForce2 MX-ben, GeForce2 GTS-ben és a GeForce2 Ultrában van. Bár a Radeon magot valóban korlátozza a 3 textúrás egység, mert a legtöbb mostani játék csak 2 textúrát kezel egyszerre, így a harmadik textúra használatlanul marad. Az ATI úgy reméli, hogy a játékok át fognak váltani a 3 textúrára, és ekkor a Radeon nagyon gyorsnak fog bizonyulni, és lehagyja a GeForce2-t. Majd meglátjuk ezt a Microsoft új Halo nevű játékánál, mely állítólag három textúrát fog pixelenként kezelni.

T&L

Ugyanúgy, mint a GeForce2 mag, a Radeon magnak is T&L engine-je van, mely képes elvégezni az átalakulást, világítást és a clip számításokat a chipen. Emellett, a Charisma engine, ahogyan az ATI a T&L engine-t szereti hívni, tudja a key frame beiktatást és a vertex skinninget. Mindkettő a látványt szeretné fejleszteni, lehet, hogy várnunk kell egy kis időt, amíg ezeket megláthatjuk.

HyperZ

Talán az egyik legfejlettebb jellemzője a Radeonnak a HyperZ technológiája. A célja az, hogy csökkentse a videokártya memória vezetékén áthaladó adat mennyiségét. Három részből áll. Az első a Hierarchical Z, ami csökkenti az egymásra rajzolást, ami bármikor előfordulhat. A következő a Z Compression (Z tömörítés), mely minőségi veszteség nélkül tömöríti be és ki a Z-bufferben tárolt információt, ezzel csökkentve az adatmennyiséget, amit szállítani kell, amikor a Z-buffer ír vagy olvas. Az utolsó része a HyperZ-nek pedig a Fast Z Clear, mely a Z-buffer kiürítésének idejét hivatott lecsökkenteni, amit mindig meg kell tenni, amikor a kártyának új frame-t kell renderelnie.

Most, hogy láttuk, milyen technológiák állnak a Radeon mag mögött, nézzük meg, hogyan használták fel ezt a magot az All-in-Wonder Radeonban.


 1 [2] 3 4 5 6 7 8  Következő oldal >>


Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások