ATI All-in-Wonder Radeon 32MB DDR

ATI All-in-Wonder Radeon 32MB DDR

2000. szeptember 19. 20:33, Kedd
Az All-in-Wonder ViVo képességei kicsit jobbak a sima Radeonnál. A kifelé menő dolgoknál, az All-in-Wonder ugyanazt a composite és S-video kimenetet biztosítja, mint a sima Radeon, azonban az All-in-Wonder tartalmaz egy hang kimenet csatlakozót, és egy S/PDIF csatlakozót is Dolby Digital Audio kimenet céljából. Míg az audio-outja TV műsorokra elég, az S/PDIF kimenet egy hasznos tulajdonság, melyet még egyik All-in-Wonder kártyában sem láthattunk. Az egyetlen panaszunk a kimenetre az lehet, hogy elég lazán kapcsolódik a kártyához. Nagyon könnyen ki lehet húzni a csatlakozót, a rá kötött kábelekkel együtt, nem valószínűtlen, hogy ki is eshet.

A bemenő portoknál, láthatjuk, hogy az All-in-Wonder Radeon ugyanazt a kis dobozkát használja, mint az előző All-in-Wonder termékek. Az alap Radeon video-in csatlakozójától eltérően, az All-in-Wonder Radeonba nem csak composit hanem S-video kábel is csatlakoztatható, és bal meg jobb oldali hangkábel is. Az S-video tulajdonság nagyon hasznos, és jól jön az újabb hordozható videokameráknál, a hang viszont egyszerűen felvehető a hangkártya használatával is. És így is látszik, hogy pontosan ez az, amit az All-in-Wonder Radeon is tesz, a hangot a hangkártyának küldi tovább, a mellékelt audio-out kábelen.

Az All-in-Wonder hátulján találunk RAM chipet meg Micronas 3430G hangfeldolgozó chipet is, mely azt a célt szolgálja, hogy továbbítsa az erősítetlen hangot a TV-ből a hangkártyának.
A gyártók mindent megpróbálnak megtenni, hogy ne kelljen nagy alkatrészeket szerelni a kártya aljára, így a költségek növekednek. Az All-in-Wonder Radeon esetében viszont nem volt más választás, muszáj volt az aljára is pakolni, mivel a teteje nagyon zsúfolva volt már a kártyának.

A nagy fémdoboz van a BIOS, az egyik RAM chip és az energiaellátás részek helyén, és ez teszi az All-in-Wonder Radeon-t nem csak a többi Radeontól, hanem sok más videokártyától is különbözővé. Az ezüstös dobozkában olyan elektronikus részek is vannak, melyek a legtöbb videokártyában nincsenek, és speciálisan állítják elő, ez a doboz tűkkel kapcsolódik a kártyával. A video-in és out között ebből a dobozból jön ki egy koax kábel csatlakozás; ez a kábel az All-in-Wonder Radeonon lényege. Enélkül a All-in-Wonder Radeon csak egy ViVo (video-in/video-out) Radeon lenne.


 1 2 3 [4] 5 6 7 8  Következő oldal >>


Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások