Kripto­bányászattal gyűjt adományokat a UNICEF

Kripto­bányászattal gyűjt adományokat a UNICEF

2018. május 3. 13:13, Csütörtök
A honlap meglehetősen érdekes módszert alkalmaz.

Az Egyesült Nemzetek Nemzetközi Gyermek Gyorssegélyalapjának (UNICEF) ausztráliai szervezete működteti a The Hope Page nevű portált. A platform a látogatói számítógépeinek számítási teljesítményét használja arra, hogy virtuális fizetőeszközt, konkrétan Monerót bányásszon. Az így termelt digitális pénzt használják fel adományozási célokra. A UNICEF a kriptovaluta-bányászati célokra a Coinhive technológiáját alkalmazza. Az akció bemutatta, hogy a virtuális fizetőeszközök közösség által finanszírozott termelése gyakorlatilag bármilyen célra megvalósítható.

Amennyiben valaki meglátogatja a The Hope Page oldalt, akkor megadhatja, hogy a processzora számítási teljesítményének hány százalékát akarja felajánlani a Monero-bányászat céljaira. Minden felhasználó 20 és 80 százalék közötti arányt állíthat be. Jennifer Tierney, a UNICEF adománygyűjtési és kommunikációs igazgatója kijelentette, hogy új, feltörekvő technológiákat akarnak használni azért, hogy felhívják a figyelmet a jelenlegi humanitárius válságokra, s anyagi eszközöket szerezzenek az érintett gyermekek támogatására. A The Hope Page lehetővé teszi a helyieknek, hogy már azzal segítsenek a gyerekeknek, hogy megnyitják a honlapot.

Az Egyesült Nemzetek Nemzetközi Gyermek Gyorssegélyalapja nem először használja ezt a módszert, ugyanis februárban hasonló módon gyűjtött pénzt a szíriai gyermekek számára. Akkor a játékosokat kérték meg arra, hogy telepítsék a Claymore nevű bányászszoftvert azért, hogy így tudjanak adományokat utalni.

Februárban bűnözőknek sikerült bejuttatniuk a Coinhive nevű kriptovaluta-bányász programot a Texthelp brit szolgáltató Browsealoud nevű szkriptjébe. Ez a rosszul látó embereknek segít a böngészőtartalmak felolvasásában. Később kiderült, hogy összesen 4200 portálon zajlott a háttérben kriptovaluta-bányászat és erről a látogatók semmit sem tudtak vagy sejtettek. A probléma egyaránt érintette a brit és az amerikai kormány, az NHS brit egészségügyi rendszer, az ICO adatvédelmi hivatal, az amerikai bíróságok, számos egyetem, valamint brit, amerikai, svéd és ausztrál hivatalok oldalait.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások