Íme 2019 legjobb és legrosszabb PC-s játékai - a kritikusok szerint

Íme 2019 legjobb és legrosszabb PC-s játékai - a kritikusok szerint

2019. december 26. 21:00, Csütörtök
A Metacritic oldalán található összesítések alapján kiderült, melyek lettek az idei év legjobb és legrosszabb játékai a kritikusok szerint. A listán egyébként valóban olyan játékok szerepelnek, melyek megérdemlik a helyezést.

Ahogy minden évben, úgy idén is elkezdtek szállingózni a hó helyett az év végi listák, melyek közül a Metacriticen szereplő felsorolás összesíti a kritikusok véleményét. Ezeket figyelembe véve raktuk össze a 2019-es kritikusi listát, melyen a legjobb és legrosszabb (pontosabban a legalacsonyabban és legmagasabban értékelt) PC-s címeket vesszük sorra. Kezdjük a legrosszabb öt címmel.

Legrosszabb címek

5. Headspun
A Superstring által készített Headspun elvileg egy kalandjáték, mely 50 pontot kapott a lehetséges százból a kritikusok összesítésében. A programban egy kómából ébredő fiú, Theo kalandját tudhatjuk le, sajnos nem éppen minőségi kivitelben. A program, ennek ellenére még megtalálhatja a maga közönségét, hiszen azért túl lehúzó kritikát nem fogalmaztak meg a játékkal kapcsolatban. Szóval sokan talán nem értik, mit keres itt a listán, de a pontok alapján itt a helye.

4. Paranoia: Happiness is Mandatory
A negyedik helyezett 49 pontos átlaggal bír, de tegyük hozzá, hogy mindössze 7 értékelés található az összesítő oldalon. Az azonos nevű papíralapú RPG PC-s portja sajnos több sebből vérzik és mivel viszonylag sok akció-RPG-t kaptunk idén, így a középszerűségével nem tűnhetett ki a tömegből. Viszont az egyetlen olvasói értékelés 10 pontot adott neki, így lehet érdemes lenne kipróbálni.


3. Devil's Hunt
A Devil's Hunt az első bemutatók alapján egy kimondottan érdekes és izgalmas kis akciónak tűnt, ám sajnos a megvalósítást tekintve nagyon sok zsebből vérzett. A Layopi Games stúdiójában készült programban az Angyalok és Démonok közötti háború közepébe csöppent hősünk, aki éppen csak kezdte felfedezni démoni képességeit. A 48 pontos átlaggal bíró alkotás a váráslóknál sem szerepelt jobban, bukás lett a végeredmény.

2. Rune II
A Rune második részének története sajnos méltatlan befejezése a Human Head Studios történetének. A csapat szinte a semmiből rántotta elő a vikinges akciójának a folytatását, mely egy félkész játék érzetét keltette. A 47 pontos átlag még így is egészen jónak mondható, hiszen aki kipróbálta, az ismétlődő küldetéseket, bugos játékmenetet és idejétmúlt grafikát kapott. Béke poraidra, Human Head Studios.


1. Narcos: Rise of the Cartels
46 ponttal lett 2019 legrosszabb PC-s játéka a Narcos: Rise of the Cartels, mely sajnos megérdemelten jutott erre a sorsa. A játékosok által csak 3.5 pontra értékelt játék tele van bugokkal, rettentő unalmas és sajnos nagyon csúnya is. A Kuju Entertainment fejlesztésére kár volt ennyit várni, helyette inkább érdemes elővenni bármelyik XCOM vagy Jagged Alliance részt.

Legjobb címek

5. Devil May Cry 5 - Resident Evil 2
A legjobbak felsorolásánál rögtön megosztott helyezéssel kezdünk, hiszen a Capcom két játéka is 89-89 pontot kapott. A Devil May Cry 5 folytatta a franchise korábban megkezdett útját és a rajongók által nem kedvelt előző epizódot figyelmen kívül hagyta. A Resident Evil 2 pedig talán az eddigi legjobb remastered, mely készült és kíváncsian várjuk a harmadik fejezet új kiadását is.

4. Teris Effect
A Tetris Effect a klasszikus logikai játékot emeli új szinte, változatos szintekkel és hozzá illő zenékkel színesítve az amúgy önismétlő játékmenetet. Nehéz is mit mondani róla: aki szereti az eredetit, az ezzel is remekül szórakozik. Aki nem értékelte a szimpla kiadásokat sem, annak ez sem hozza meg a kedvét a játékhoz.


3. Disco Elysium
A harmadik helyen egy eléggé mellőzött alkotás található, melyet egyébként szinte mindenki minden idők egyik legjobb történetének tart - a Planescape: Torment mellett. Az RPG nagyon hangulatos, a történet izgalmas és maga a játék is rengeteg párbeszédet tartalmaz. Az ilyen jellegű játékok rajongói számára telitalálat lehet, így érdems megvásárolni, hiszen sajnos a minősége ellenére valamiért nagyon radar alatt maradt.

2. Final Fantasy XIV: Shadowbringers
A Final Fantasy XIV kiegészítője, a Shadowbringers a jelek szerint igazi rajongói kedvenc, hiszen ez a listán szereplő egyetlen olyan játék, melyre egy kritikus sem mondott semmi rosszat. Mind a 24 kritika teljesen pozitív és a játékosi visszajelzések is egy fantasztikus címet írnak le. Persze ez csak azoknak mond valamit, akik ismerik a sorozatot és persze megvették az eredetit.


1. Red Dead Redemption II
Feltehetően senkit nem lep meg, hogy a kétes minőségű port és a nem túl erős PC-s eladási adatok ellenére 2019-ben a Rockstar western játékát imádták a legjobban a kritikusok. A játékosok visszajelzései alapján az év legrosszabb portja lenne, hiszen 3.5 ponton áll az értékelése. Sokat nem is érdemes róla beszélni, hiszen a konzolos változatok még most is aratnak, a PC-s tábor pedig dühöng a valóban rossz minőségű portolás miatt. Ez nem egyedi, a GTA-sorozat is hasonló nehézségekkel küzd rendszeresen, PC-n.

A jók és rosszak között akadtak még jelentős csalódások is, melyek már a szerkesztőség véleményét tükrözik. Csak felsorolásszerűen pár cím, mely a legkomolyabb káromkodásokat okozta:
- Anthem: a Mass Effect és a Dragon's Age után a BioWare akciója több, mint csalódás. Egy óriási melléfogás, melyet valamilyen oknál fogva nem akar elengedni a csapat. Folyamatosan próbálják meggyőzni a vásárlókat, hogy lesz ez még jobb is, de ezt egyre kevesebben hiszik el.
- Ghost Recon Breakpoint: már a béta-tesztelés során jelezve volt a Ubisoft felé, hogy ez így nem lesz elég, de sajnos a kiadó nem hallgatott senkire. A Breakpoint egy unalmas és önismétlő játék, melyre már szinte senki nem kíváncsi.
- Fifa 20: a Fifa-sorozat megállt a fejlődésben, ám ezt eddig nagyon jól titkolta. Az előző két részben látott sztori segített eltüntetni a játékmenetben tapasztalható hibákat, de az idei részre már nem sikerült. Az egyetlen pozitívum az utcai foci megjelenése, de egyébként a PES 2020 mindenben túltett az EA játékán.
- Wolfenstein: Youngblood: a Blazkowicz ikrek nevével fémjelzett játék sajnos nem sikerült a legjobban, bár semmiképpen nem neveznénk rossznak. Az azonban tény, hogy nem jó irányba indult el a franchise.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások