2003. március 2. 23:37, Vasárnap
Nemzetek - haditechnikák
A játékban három nép képviselteti magát: az USA a jó oldal szerepében, annak hatalmi ellensúlyaként egy feltörekvő civilizáció, Kína, valamint a gonosz megtestesítőjeként a terroristák (GLA - Global Liberation Army).
A Westwood stratégiai játékaiban már megszokhattuk, hogy egynémely kiadó játékaitól eltérően a népek közötti különbség nem csupán a meglévő egységek átdizájnolását és átnevezését jelenti. A Generals-ban minden nép más-más haditechnikát használ, így merőben eltérő stratégiát kell alkalmazni a győzelemhez. Újdonság a harceszközök továbbfejleszthetősége, amely további stratégia elemekkel fűszerezi a remek játékmenetet.
Az USA képviseli a pénzt és az ultramodern haditechnikát, legkényelmesebb helyzetben akkor leszünk, ha őket választjuk. A fegyverarzenálban megtalálhatunk 2 tankot, egy könnyű harckocsit (Humvee), tüzérségnek Tomahawk üteget, 3 repülőt, 2 helikoptert, jól kiképzett gyalogos egységeket, és a legkorszerűbb műholdas felderítést. Előléptetésünkkor eljuthatunk egészen a "Fuel bomb" ledobásáig, amivel egy egész hadsereget letörölhetünk a képernyőről. Az ellátmányt szállítóhelikopterrel juttathatjuk a bázisra, ami további előny, mivel ellenőrzésünk hatósugarán kívül eső területekről is szállíthatunk. Nagyon hasznos amerikai épület a Strategy center, ahol stratégiánktól függő (védekezés/támadás) dolgokat állíthatunk be az egységeinkre vonatkozóan: nagyobb tűzerő, nagyobb páncél, nagyobb tűztávolság.
Kína már egy kicsit régebbi eszközöket használ, arzenáljában olyan hagyományos elemek is megtalálhatóak, mint pl. a nukleáris fegyverek, lángszóró, taposóaknák. A kínaiak speciális képessége a "horde bonus", segítségével az egységeink nagy tömegben bónusszal támadnak. Haditechnikájuk az olcsóságot, a nagy tűzerőt és a brutalitást képviseli. Az ellátmányt teherautókkal szállíthatjuk be. Jellegzetes kínai épület a Propaganda center, amely megépítése után Speaker towereket (hangosbeszélő tornyokat) helyezhetünk el. A Speaker tower körül egy bizonyos sugarú körben az egységeink regenerálódnak.
A GLA haditechnikájára a terrorista hadviselés jellemző. Míg a kínai illetve, amerikai oldalon harcolva megközelítőleg hasonló taktikával győzhetünk, a GLA oldalon egészen más szemlélet szükséges. Alapvetően a GLA nem rendelkezik nagy páncélzatú fegyverekkel, egyetlen tankja van csak, az is igen gyengécske, még nagy tömegekben is. A GLA harceszközei között egyaránt megtalálhatunk házilag barkácsolt járműveket (pl. Technician, Rocket buggy) és elavult egykori szovjet haditechnikát (Scud rakéták, RPG), illetve klasszikusan terrorista fegyvereket úgymint az öngyilkos merénylőt (Terrorist), gépeltérítőt (Hijacker), a lépfene fegyverek különböző kombinációit (Antrax bomba, Toxin traktor, stb). A GLA oldalon az ellátmányt parasztok hordják be a bázisunkra. Jellegzetes épület a Black market, ahol fejlettebb technikákhoz juthatunk, illetve az illegális kereskedelem pénzt is termel.
Mindhárom oldalon remekül megoldották a járművek javíthatóságát. Egyrészt minden járművet lehet javíttatni ott, ahol gyártották, visszaküldve az épületbe, másrészt van lehetőség a csatatéri javításra is: az amerikaiaknál a járművekben kifejlesztett Drone-ok, amely a jármű felett lebegve jelentős tűzerő is, a kínaiaknál a Speaker towerek, míg a GLA oldalon a fekete piacon kifejleszthető "sufni javítás".
Nagyon hasznos újdonság, hogy különválasztották az embereket és a járműveket. Ennek eredményeként kilőhetjük a járművekből a sofőrt (pl. a GLA oldalon Jarmen Kell segítségével), valamint a veterán egységeink elpusztulása után bizonyos esetekben ott marad a jármű vezetője, akit kimenekítve újra beültethetünk egy újonnan legyártott bármilyen járműbe, ezzel újra veterán egységhez jutunk.