DOOM 3

DOOM 3

2004. augusztus 5. 15:32, Csütörtök
Fegyverek

A fegyverarzenálunk nem annyira széles, mint más játékokban megszokhattuk, mivel elsősorban a realitás talaján próbál maradni - legalábbis én ennek tudtam be a viszonylag kis választékot.

Öklök: Tengerészgyalogosként elsősorban közelharcot tanultunk, vagyis Bruce Lee gyönyörű mozgását és lábtechnikáját ne várjuk. Csupán utolsó mentsvárként használjuk öklünket, hiszen a gépfegyver bizonyítottan hatékonyabb, ráadásul gusztustalan dolog is ezeket a dögöket kézzel szétverni.

Elemlámpa: Elsősorban világításra használható, azonban katonaként természetesen nem csak Edison találmányát látjuk benne, hanem a középkori hadviselésnek emlékművet állítva buzogányként is használhatjuk. Mindenképpen stílusos egy sötét démont elemlámpával agyonverni. Eufemizmusként használhatjuk a "fényt viszünk a sötétségbe" fordulatot is.

Pisztoly: Félautomata tengerészpisztoly. Nagyon pontosan lehet vele lőni és van benne elég átütő erő ahhoz, hogy megállítsa azt, aki feléd tart. Ez nem minden lövöldözős játékban van így, vagyis ne feledkezzünk meg róla.

Puska: Közeli harcban ideális fegyver. Közepes és távoli célpontokkal szemben használjuk spórolósan.

Géppuska: A közkedvenc. Nagy tűzgyorsaság, megfelelő pontosság és kimagasló tűzerő. A halál kaszája közepes és távoli célpontokkal szemben. Sikoltozva gyilkolászni csak ezzel a fegyverrel lehet, a puska inkább csendes hörgést, a pisztoly pedig higgadt szitkozódást kíván.

Lélekkocka: Az UAC történészei fedezték fel korai Mars expedíciók során. A kockára az van titkosírással ráírva, hogy minden egyes démon megsemmisítésével a kocka erősebbé válik. A kocka energiája minden szörnyet meg tud ölni. Egy szörny elpusztításához elegendő energia öt másik szörny kiirtásával kerül a kockába. A kockák összegyűjtik a legyilkolt démonok életerejét és átsugározzák belénk.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

Többjátékos lehetőségek

Többjátékos üzemmód: A Doom 3 ezen üzemmódjában négy tengerészgyalogos mérheti össze az erejét különböző módszerek szerint. A játék sajnos nem büszkélkedhet olyan erős hálózati játéklehetőségekkel, mint konkurensei.

Halálmeccs (Deathmatch): Talán mindenki ismeri már ezt a lehetőséget. Célja az, hogy minden élőt rajtunk kívül pusztítsunk el. A győztes tiszteletbeli Terminator-ként járkálhat barátai között.

Csoportos halálmeccs (Team Deathmatch): Két párt hív a játék csapatnak. Találóbb lenne a "Páros halálmeccs" elnevezés. Itt a párok irtják egymást.

Egy, csak egy legény (Last Man Standing): Minden tengerésznek korlátozott számú élete van. Amennyiben mindenki más elesett, akkor csak egy maradt talpon, ergo győzött.

Tournament Két tengerész harcol egymással, míg a többiek figyelik őket. Amikor a harc véget ér, az első figyelő folytatja a játékot, a vesztes pedig figyelőként marad. A győztes addig marad játékban, amíg le nem győzte valaki.

Szervergépet bárki indíthat az interneten. Természetesen érdemes előtte minden egyéb internetes sebességet korlátozó tevékenységet érdemes szüneteltetni. Kevesen tudják, de a letöltés rontja a ping időt is. A többjátékos üzemmódhoz mindenképpen szükség van szélessávú internet hozzáférésre (T1, DSL, kábel stb.), modemünket inkább felejtsük el. Lehetőség van arra, hogy a szerverhez való csatlakozást jelszóval védjük, ez elsősorban zártkörű meccseknél lehet hasznos.

Amennyiben szervert kreálunk, a játék típusán kívül beállíthatunk időtartamot, halálszámot (Frag Limit), csapatkárt. Maximálhatjuk a játékosok számát - a legmagasabb négy lehet. Lehet bemelegítést és nézőket is engedélyezni a szerveren, számukat azonban nem tudjuk korlátozni. Interneten való szerver állításához ajánlott a dedikált használat - vagyis a gép csak szerverként működik, kliensként nem.


 1 2 [3] 4 5  Következő oldal >>


Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások