Informatika és internet a Sziget Fesztiválon

Informatika és internet a Sziget Fesztiválon

2005. augusztus 19. 18:34, Péntek
A WLAN mániám miatt itt is meg kellett kérdeznem, hogy mi történik azokkal az emberekkel, akik laptoppal, PDA-val, okostelefonnal felszerelkezve érkeztek ki és reméltem, hogy a válasz nem az lesz, hogy tőlük valaki majd ellopja ezeket a készülékeket. Örömömre kiderült, hogy ugyan kicsit eldugva, de a Music Expo sátorban teljes vezetéknélküli lefedettséget találhatott az érdeklődő, és ahol a három nyilvános terminál mellett bárki hozzáférhetett saját eszközével a hálózathoz.

Fülöp Marcell a beszélgetés végén kiemelte, hogy a különböző szervezői csoportoknak fogalma sincs arról, hogy mit csinál a másik, így ő sem tudja, hogy milyen programok vannak kint, a másik dolog viszont hogy ennek oka, hogy mindenki a saját munkájára koncentrál és azt ellátja maximálisan.

A legnagyobb meglepetést számomra viszont az okozta hogy ez a 120 gép elegendőnek tűnt, hiszen itt sem volt tömegnyomor még a délutáni/esti órákban sem, amikor vélhetően már mindenkinek sikerült kikászálódnia a sátrakból. Megkérdeztem véletlenszerűen jónéhány szigetlakót, akiknek a szummázott véleménye nemre, korra, nemzetre való tekintet nélkül az volt, hogy ez alatt a néhány nap alatt nem igénylik azt, hogy híreket olvassanak, hogy a szokásos hétköznapi teendőiket végezzék a hálón, hanem esetleg emailezésre és egy-egy gyors chatre használják a sátort. Körbemenve persze láttam néhány Honfoglalót cséplő embert - persze ki tudja, lehet, hogy csak pár perc agytorna kedvéért ugrottak fel játszani.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

Az internettel ellentétben a látogatók szinte folyamatosan "rázták" a K&H Bank aranyszőrű bárányait, azaz a Szigetre kitelepített ATM-eket. Demeter Ákos, K&H Bank marketing igazgatójának nyilatkozata szerint ebből nyolc darabot telepítettek ki a Szigetre. Ebből kettő darab még a bejárat előtt fogadja a kártyás fizetésben nem bízó látogatókat.

Népszerűek voltak és jól vizsgáztak az elektronikus lopásgátló jeladók. A harminc forintért bérelhető kis szerkezetek a csomagokban, értéktárgyakban elrejtve a kijáratnál jelezték, ha valaki kiakarta vinni azokat a fesztivál területéről. A látogatók 1700 jeladót béreltek és több esetben is sikerült lefülelni olyanokat, akik lopott értékkel próbálták elhagyni a Szigetet. A lopások visszaszorításában az ingyenes csomagmegőrzők is nagy szerepet játszottak, a szolgáltatást a Sziget négy pontján biztosították a látogatók számára. Az egy hét alatt több mint 12 000-en használták ki a lehetőséget.

A fentiekből nyilvánvalóvá válhatott, hogy a Sziget kevésbé támaszkodik az informatikára, mint amennyire egy laikus ember a rendezvény méreteit mérlegelve gondolná. Viszont kiemelndő az is, hogy az igények kielégítésre kerülnek, azaz bosszuságot nem a tiszteletjegyek elkavarodása vagy éppen az internethiány okoz, hanem maximum az időjárás.


<< Előző oldal  1 2 [3] 


Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások