The Movies

The Movies

2005. december 16. 18:45, Péntek
Grafika: A játék grafikája megfelel a kor elvárásainak. A játéktér és a karakterek pont megfelelően vannak kidolgozva. Nem erőlteti ránk a felesleges csilli-villi szupereffekteket mint más játékok, épp ezért nem is követel magának erőművet, hogy elfogadhatóan fusson. Csak akkor tűnhet egy kicsit kopárnak a környezet, ha teljesen ráközelítünk a stúdió épületeire, de ezen is segíthetünk a temérdeknyi díszítőelem lepakolásával. Mivel a filmes díszletek fontos szerepet játszanak, ezért ezek megalkotására a készítők különösen sok időt fordítottak, ami meg is látszik, mert rengeteg apró részlet teszi teljessé az összképet. Mindegyik forgatási helyszín a végletekig ki lett dolgozva, így aki saját forgatókönyv írásába kezd, nem kell csalódnia ezen a téren.

Kezelőfelület: Sokaknak szokatlan lesz elsőre ez az új megközelítés. Sokszor sajnos idegesítő lehet, hogy oda vissza kell huzigálni egy csomó ikont, hogy haladjon a munka a stúdióban, de minden összevetve mindenképpen az egyik legáttekinthetőbb tycoon kezelőfelület.

Játékmenet: A fentebb emlegetett végtelen sok huzigálás és színészek rakosgatása miatt sajnos lehetnek pillanatok, amikor egy kicsit ellaposodik a játék. A teljesen szabad filmkészítés lehetősége miatt mégis négycsillagos lett: ilyesmire még nem volt példa.

Zene Hangok terén remekel a játék, bár ez leginkább a zenék minőségében mutatkozik meg. A filmekhez készült muzsikák olyan jól sikerültek, hogy kis túlzással akár hollywoodi szuperprodukciókban is megállnák a helyüket. Egyértelműen érezhető, hogy a művész itt-ott átvett különféle stílusjegyeket a híresebb filmzenékből (Terminator, Indiana Jones), de ez abszolút nem rontja le az élvezhetőségüket. Külön kiemelném a játék elején forgatható némafilmek zenéjét, ami tökéletesen passzol a korabeli, főleg zongorán és trombitán játszott filmzenék stílusához. A játék közben hallgathatjuk a rádiót is, amiben korszakonként más-más DJ keveri a zenét, és néha-néha előfordul, hogy az orromon jött ki a kóla a szövegeiktől.

Hangeffektek: A csapó csattan, a rendező munkájához híven ordibálja az "Action!/Cut!/It's a wrap!" kifejezéseket és a pénz is pénzszerűen csilingel, ahogy telítődik a bankszámlánk. Egyetlen gyenge pontja van a játéknak az effektrészen, ez pedig a Sims-szerű halandzsanyelv szegényes felhozatala. Túl kevés van belőlük, és sajnos mindegyik túl jellegzetes, így hamar rájuk ununk, és idővel inkább ki fogjuk kapcsolni ezt a funkciót. Ez szerencsére nem túl nagy gond, ugyanis ha esetleg van otthon egy mikrofonunk, magunk is alámondhatjuk a szöveget (amit mellesleg egy remekül megoldott ajakszinkron rendszer tesz teljessé).

Intelligencia, nehézség: Eleinte gyerekjáték lesz olyan filmeket készíteni, amik képesek eltartani a stúdiót, de idővel bekeményít a játék és nagyon meg kell fontolni, hogy mit hogyan csinálunk, mert elég egy rossz döntés és olyan helyzet alakulhat ki, amiből nem lesz könnyű kimászni.

Összegzés: Bevallom, fenttartásokkal vártam a játékot. A Black and White 2 számomra nagy csalódás volt a lebutított gépi intelligencia miatt, talán ennek köszönhetem, hogy semmilyen elvárásom nem volt a The Movies-al kapcsolatban és emiatt nem is csalódtam benne. Aki érez magában egy kis kreativitást és szereti a tycoon stílusú játékokat, azoknak csak ajánlani tudom a játékot. Bár a filmkészítés nem váltotta be azokat a reményeket, amit sokan tápláltak iránta, de aki megbarátkozik a játék korlátaival, az egy remek élménnyel gazdagodhat. Erre még rátesz egy lapáttal a játékhoz tartozó online szolgáltatás, ami napról napra egyre több filmet foglal magában, és folyamatosan fejlődik.

Kapcsolódó letöltések:
  • Videó #1
  • Videó #2
  • Videó #3
  • Videó #4

    Ide kattintva a játékot megvásárolhatod webáruházunkban!


  • Listázás a fórumban 
    Adatvédelmi beállítások