Seven Kingdoms Conquest

Seven Kingdoms Conquest

2008. március 29. 12:48, Szombat


Kiadó: Dreamcatcher Interactive
Fejlesztő: Enlight
Honlap

Rendszerkövetelmények:
Minimum: Intel Pentium III 800 MHz, 256 MB RAM, 1,4 Gbyte szabad hely, DirectX 8-at támogató 64 Mbyte-os videokártya
Ajánlott: Intel Pentium IV 1,8 Ghz , 512/1024 Mbyte RAM, nVidia Geforce 6600+
Hasonló játékok: Sparta, Earth Empire
Kategória: történelmi RTS

A Seven Kingdoms egy legenda. Egy valós idejű stratégia, ahol a megszokottnál aprólékosabb gondolkodás, bonyolult diplomácia, komoly mini-gazdaság és összetett harcok dominálnak. Ehhez képest a teljesen friss Seven Kingdoms Conquest rácáfol minderre és egy igazi hobbi stratégiával próbál az elődök nyomdokaiba lépni. Nem biztos, hogy kellett volna.

Alapszituáció nincs. A játék az ókorban játszódik, vagyis egy fantázia alapokon nyugvó ókorban, ahol a görögök, babiloniak, egyiptomiak és egyéb népségek mellett a sötét démonok hasonlóan nemzetségekre szakadt csapatai is beszállnak a buliba. Nincs térkép, amit meg kell hódítani, nincs történet, ahol a hősök győzelembe vezetik népüket, csak egyszerűen két teljesen izolált részekből álló kampány, ami inkább egy hosszúra nyúlt tutorialra emlékeztet, mintsem igazi kampányra.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

A játékról korábban nem túl sokat beszéltek, így az előd ugyan kissé megosztó, de egyébként komoly hírnevének megcsillanásával töltöttem be a játékot és alig vártam, hogy elindíthassam a sztori módot. A Kampány részbe belépve meg is örültem, hogy "hűűű mennyi kampány", mint a Heroes-ban. Gondoltam mindegyik valamelyik nép egy rövid életútját próbálja szimulálni. Kicsit gyanús volt, hogy ezek közül bármelyiket választhattam anélkül, hogy az előzőt teljesítem, de az igazi sokk akkor ért, mikor rájöttem, hogy ezek egyszerű pályák, külön komolyabb történet nélkül. Ugyan minden pálya előtt van valami hablaty, de az egész nem túl összefüggő, sőt.

Az emberek és a démonok oldalán is harcolhatunk oldalanként 6-8 pályán keresztül, de nyilvánvaló, hogy ez nem lehet egy játék alapja, még akkor sem, ha nem szánják nagy robbanásnak, talán a kiadó csak ezzel szerette volna tesztelni, hogy felébredt-e már a játékpiac téli álmából. Amennyiben valaki túlesett ezen (minden pálya legalább 30-60 perc alatt teljesíthető), az egyébként nem túl értékes egyjátékos részen, akkor az vigasztalhatja, hogy a multiplayer lehetősége azért ott van. Valóban ebbe lehet csak kapaszkodni, sőt nyilván ez a játék célja, a kampány csak mutatóba van benne, hogy amíg a haverok is feltelepítik, addig se unatkozzunk, illetve ismerjük meg az alapvető taktikákat és a játék szokásos működését.

További negatívum, hogy a játékot sikerült úgy kiadni, hogy telis-tele van hibákkal. Már a tutorialt nem sikerült befejezni, hiszen egy script hiba folytán vagy ki tudja miért, egy fal állja utunkat, így nem lehet becserkészni a próbafalut. Persze előfordulhat, hogy csak nekem nem sikerült egymás után háromszor, de erre kicsi esélyt érzek. A kampány pályákon is előfordult, hogy már az utolsó nádi poszátát is lemészároltam a játéktérben (annihilation mode), mégsem nyertem meg a csatát, a végtelenségig járőrözhettem volna a térképen. Bár nem szép dolog, de egy megjelenés utáni gyors patch valószínűleg ezeket a problémákat hamar orvosolja majd, ezért az értékelés során ezt nem is vettem annyira komolyan.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

Az emberi illetve a démon népek is szinte azonosak saját fajtájukon belül. A görögök, egyiptomiak, stb alig térnek el egymástól, ami nem is baj, hiszen a valóságban sem lehetett komoly technológiai differencia köztük. A démonoknál a népek helyett a sötét erő forrása szerint álltak csoportba, mint a "járvány démonok", az "árny démonok", "jég démonok." Náluk azért van némi változatosság az egységekben, így a történelminek nevezett stratégiáról elmondható, hogy azon az oldalon sikerült részletekbe jobban belemenni, ami egyáltalán nem történelmi.

A horizontális eltérések helyett a különbség inkább a választható korszakok között mutatkozik. A bronzkortól a középkor elejéig lehet belőni, hogy milyen körülmények között szeretnénk harcolni, bár ki kell mindenkit ábrándítani, ez inkább egy jól menő szlogen marad csupán, nem sikerült az Age of Empires vagy Empire Earth variációit átemelni. Az egymást követő érák között többnyire szépészeti különbségeket lehet felfedezni, illetve minden egység valamivel több páncéllal és sebzéssel bír, továbbá a későbbi korszakokban feltűnik a lovasság, egy-egy új épület és új fejlesztés, de ennyi. Játékon belül nem lehet korszakot lépni, a következő korszaknak megfelelő falvakat viszont mindig találunk a pályán, náluk lehet modernebb seregeket toborozni.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások