2009. augusztus 27. 10:02, Csütörtök
Legalábbis az internetelérések átlagos átviteli sebessége terén - sok még a tennivaló a tengerentúlon, erre figyelmeztetnek az amerikai szakértők, ráadásul a fejlődés üteme is lassult.
A Communications Workers of America által elvégzett
felmérésben több mint 400 ezer felhasználó adatait nézték át a 2008 májusa és 2009 májusa közti időszakban. Az eredményeket közlő
internetes oldalon arra hívják fel a figyelmet, hogy továbbra is nagy a lemaradás az első három mögött, ezt pedig a jelenlegi iram alapján mintegy 15 év kemény munkával lehet majd csak behozni.
Ez a három nagy pedig sorrendben Dél-Korea, Japán, illetve Svédország, ahol az internetelérések átlagos sebessége jóval az amerikai fölött található. Az Egyesült Államokban ugyan 2007 óta mintegy 1,6 Mbps-mal megnőtt az átlagos iram, ám mindez csak arra volt elég, hogy országosan 5,1 Mbps-os átlagot érjenek el. Ráadásul számos államban igen siralmas a helyzet, különösen a déli és nyugati régiókban, ahol például Alaszkát emelik ki a maga 2,3 Mbps-os nívójával. Arkansas, Dél-Karolina, és Mississippi különösen rosszul áll, a felhasználók 18 százaléka pedig a kormányzat által minimumnak tartott 768 kbps-os átlagos sebességet sem éri el.
Ehhez képest Dél-Korea a maga 20 megabites átlagával valóságos internetes paradicsomnak számít, a letöltők legvadabb álmait valóra váltó Kánaánnak - ezzel az adattal az amerikai felhasználók durván egyötöde versenyezhet csak, ami azért szintén nem lebecsülendő eredmény. Nem szabad elfelejteni, hogy a vidéki, távolinak számító környékeken az Egyesült Államokban még mindig sokszor előfordul, hogy egyedül a modemes elérés számít megvalósíthatónak, ez pedig sokat ront az összképen. A kívülről homogénnek látszó óriás területén belül tehát igen nagyok az eltérések.
Az Obama elnök által idén aláírt csomag többek között ezen változtatna, hiszen több mint 7 milliárd dollárt különít el a jelenleg igen rosszul kiszolgált régiók helyzetének javítására - meglátjuk, milyen sikerrel.