F.E.A.R. 3

F.E.A.R. 3

2011. július 3. 02:02, Vasárnap


Kiadó: Warner Bros. Interactive Entertainment
Fejlesztő: Day 1 Studios
Honlap

Rendszerkövetelmények:
Minimum: Windows XP, Vista vagy Windows 7, Intel Core 2 Duo 2,4 GHz/AMD Athlon X2 4800+, 2 GB RAM, 256 MB VRAM-mal rendelkező grafikus kártya, 10 GB szabad hely a merevlemezen
Ajánlott: Windows XP, Vista vagy Windows 7, Intel Core 2 Duo 2,93 GHz/AMD Phenom II X2 550, 4 GB RAM, 512 MB VRAM-mal rendelkező grafikus kártya, 10 GB szabad hely a merevlemezen
Hasonló játékok: F.E.A.R., F.E.A.R. 2: Project Origin
Kategória: FPS

Amikor 2005-ben megjelent a Monolith gondozásában készült F.E.A.R., szinte a teljes játékvilág egy emberként üdvözölte a programot, hiszen a fejlesztőknek sikerült egy olyan FPS lövöldét alkotniuk, amelyben az akciózás és az ötletek éppen olyan fontos szerepet kaptak, mint az ijesztgetés. A fejlesztőknek sikerült maradandót alkotniuk, hiszen nem brutalitással és vérengzéssel érték el bennünk a félelmet, hanem pszichikai ráhatással, ami egy Alma nevű kislány köré felépített történettel vált teljessé.

Mivel a játék elég sikeres lett, az illetékesek úgy döntöttek, hogy érdemes lenne egy második epizóddal sorozattá formálni a programot, így elkészülhetett a F.E.A.R. 2. Project Origin, amely bár lényegesen komolyabb hangsúlyt fektetett a lövöldözésekre és az akciókra, a Monolith azért gondoskodott kellő mennyiségű horrorról is. Mivel a folytatás is elég szép eredményeket zsebelhetett be, nem is volt kérdéses, hogy trilógiává bővül-e a széria. A játékban átélt rémálmok azonban nagyon hamar valósággá váltak akkor, amikor kiderült, hogy nem a Monolith, hanem a Day 1 Studios végzi a harmadik rész fejlesztési munkálatait. Hogy mindez mennyire látszik meg a végeredményen, azt az alábbi tesztben igyekszünk kideríteni.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

A sorozat korábbi epizódjai híresek voltak arról, hogy történetük elég egyszerű volt ahhoz, hogy cselekményüket néhány mondatban össze lehessen foglalni. A F.E.A.R. 3 esetében ilyen problémánk nem lesz, hiszen tulajdonképpen nem is beszélhetünk sztoriról. A rövidke történet - amit nem lehet úgy elmondani, hogy ne lőjünk le lényeges momentumokat - jelen esetben is teljesen kusza, ide-oda dobálnak minket benne, gyakran teljesen összefüggéstelenül, méghozzá a legtöbbször olyan pályákra, amelyek egyáltalán nem illenek a korábban megismert koncepcióba.

A középpontban természetesen ismét Alma áll, de az illetékesek lényegesen nagyobb hangsúlyt fektettek egy sokak szerint nem ideillő újdonságnak, ami a kooperatív mód, valamint a teljes egészében erre felépített játékmenet. A kampány ennek köszönhetően nem az ijesztő megvalósításra, nem a történet alakítására, a felfedezésre, hanem leginkább az akciózásra lett kiélezve. Az összes pálya érezhetően úgy lett kialakítva, hogy azon egy társunkkal együttműködve haladhassunk. Természetesen lehetőségünk lesz egymagunk is átélni a F.E.A.R. 3-at, ebben az esetben azonban számolnunk kell azzal, hogy a rövidke cselekmény ellenére is elunjuk magunkat már a második, harmadik pálya környékén.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

A játék egyébiránt két főhőst is felvonultat, így a sorozat világához mérten normális Point Man, illetve a már nem élő, de mégis elég aktív Paxton Fettel közül választhatunk, ha szeretnénk kiélvezni a program imént említett újdonságát. A két karakter között természetesen nagyon komoly különbségek vannak, így már most biztos tétem van arra, hogy a legtöbb fanatikus óriási vitákat követően tud csak megegyezni majd arról, hogy ki melyik hőst irányítsa. Point Man ugyanis egy teljesen átlagos, csak a fegyverek szaván értő karakter, aki a sorozatban jól ismert időlassítás birtokosa, de alapesetben egy nagyon unalmas hős. Fettel ezzel szemben komoly mentális erő birtokában van, képes varázslattal leteríteni ellenfeleit, de egy gombnyomásra belebújhat bárkinek a bőrébe, így akár egy katonáéba is, aminek köszönhetően tulajdonképpen teljes egészében hasonulni fog Point Manhez.

Itt feltehetjük a költői kérdést, hogy a fentiek értelmében a többség vajon előbbi vagy utóbbi karaktert választaná szívesebben a játékban? Mindemellett érdemes tudni, hogy ha egymagunk vágunk neki a kampánynak, azt csak és kizárólag Point Mannel tehetjük meg, majd ha teljesítettük az adott szintet, akkor elérhető lesz Paxton Fettel is. Vele egyébiránt érdemes még egyszer átélni a történetet, hiszen hangsúlyoznám, hogy lényegesen érdekesebb karakter, mint társa, nem mellesleg pedig változatosabb játékmenetet is kínál.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások