MIDEM 2012 - A Google-t bírálta a U2 menedzsere

MIDEM 2012 - A Google-t bírálta a U2 menedzsere

2012. február 1. 08:26, Szerda
A MIDEM zenei konferencia keretében élesen támadta és erődemonstrációval vádolta meg a keresőcéget Paul McGuinness, a U2 menedzsere, aki kitért a streaming-modellre is.

A vezető a Google-t monopolistának nevezte és azért is támadta a társaságot, mert elutasította a Stop Online Piracy Act (SOPA) nevű amerikai törvénytervezetet. "A Google érdeke csupán annyi, hogy a tartalmak továbbra is elérhetők legyenek. Ez azonban nem történik meg, ha ezekért az anyagokért nem fizetnek az emberek. Nem hiszem, hogy ebben a dologban támaszkodhatunk a politikusokra, mivel attól tartanak, hogy népszerűtlenek lesznek az ilyen intézkedések miatt. Emellett hiányzik belőlük az akarat a törvénytervezet és a technikai megoldások keresztülvitelére. Soha nem szabad lebecsülni egy monopolhelyzetben lévő vállalkozás önvédelmi képességeit. Az a tény ugyanis, hogy a Google képes volt a egész hálózatát egy lobbieszközzé átalakítani, még nem jelenti azt, hogy a tiltakozóakció minden támogatója megértette a valóságot. Ez valójában nem is egy vita volt, hanem inkább a társaság erejét demonstrálta" - hangsúlyozta Paul McGuinness.


A U2 menedzsere azért is bírálta a keresőcéget, mert az nem távolította el a szerzői jogsértő tartalmakra mutató linkeket a keresési eredmények közül. "Csodálkozom, hogy a vállalat még mindig nem tette meg a helyes lépést. Amennyiben valaki a U2 vagy a PJ Harvey zenéjére keres rá, akkor gyakorlatilag egy azonnali virtuális meghívót kap az illegális letöltési lehetőségekhez. Nem tettek semmi fontosat azért, hogy elriasszák ezektől a dolgoktól az embereket. Franciaország úttörő a kalózkodás elleni küzdelemben, Németország és Nagy-Britannia viszont lemaradt mögötte ezen a területen. Az olyan kis államok pedig, mint Csehország egyenesen a fejlődés útjában állnak" - nyilatkozta a szakember.

A menedzser a Spotify rendszerére is kitért; szerinte a szolgáltatás inkább egy-egy művész kiadványának népszerűsítésére szolgál, s nem egy igazi üzleti modell. Amennyiben neki kellene döntenie, inkább adná egy ismert rádió DJ-jének az új zeneszámokat, mint a Spotify üzemeltetőinek. Bár a jövőben szívesen látná a platformot mindenhol, de eddig nem látja, hogy a Spotify milyen anyagi előnyöket jelent a zenészek számára. Ettől függetlenül a szolgáltatást összességében pozitívnak értékelte.

Eric Schmidt, a Google ügyvezető elnöke tavaly májusban kiállt az internet szabadsága mellett és úgy vélte, hogy a The Pirate Bay és más fájlcserélő oldalakhoz való hozzáférések blokkolása támadás lenne a véleményszabadság ellen. Ráadásul egy ilyen szabályozás megvalósítása katasztrofális precedenst teremtene és cége egy ilyen rendszert semmiképpen sem hajlandó elfogadni, pláne nem támogatni.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások