A Surface miatt kiábrándulhatnak a Microsoftból az OEM-partnerei

A Surface miatt kiábrándulhatnak a Microsoftból az OEM-partnerei

2012. június 28. 21:47, Csütörtök
A tengerentúli vállalat által nemrég bejelentett tábla PC-k továbbra is bőséges témát szolgáltatnak a sajtónak, folyamatosan derülnek ki ugyanis az újabb részletek és bukkannak fel az új vélemények a készülékekkel kapcsolatban.

Egyes vélemények szerint a Microsoftot frusztrálta az iPad sikere és az, hogy partnerei nem tudtak olyan termékkel előrukkolni, amely eredményesen vehette volna fel a harcot az Apple készülékével szemben, ezért nem látott más megoldást, mint azt, hogy saját táblagéppel jelenjen meg a piacon. Akad azonban más nézőpont is.

Patrick Moorhead, a Moor Insights & Strategy elnöke, az AMD egykori menedzsere úgy nyilatkozott, hogy a redmondi konszern - a Windows 8 fejlesztése és az OEM-partnereivel való együttműködése miatt - nagyon is jól tájékozott volt azzal kapcsolatban, hogy a különböző gyártók pontosan milyen eszközöket készítenek. A cég munkatársai betekinthettek a tervekbe és az éppen folyó munkákba, s ezek tapasztalatait felhasználhatták a Surface fejlesztésekor. Moorhead a különböző PC-gyártókkal képviselőivel folytatott beszélgetéseire hivatkozva állítja mindezt.

A szakember szerint az egész dolog különösen azért problémás, mert a Microsoft felhasználta az OEM-partnerei dizájnötleteit anélkül, hogy a társaságok tudtak volna arról, hogy a saját táblagépén dolgozik. Így a konszern titkos információkhoz jutott jóval azelőtt, hogy közölte volna: ő is a piac egyik szereplője lesz. A gyártók tehát elsősorban azért haragszanak a Surface bemutatása miatt, mert becsapva érzik magukat. A redmondi vállalat ráadásul a bejelentés előtt néhány héttel még találkozott is az OEM-partnerei képviselőivel és arról érdeklődött, milyen termékbevezetési, értékesítési és árképzési stratégiát követnek. Moorhead ezért úgy vélte, hogy a cégek a jövőben nem bíznak majd a Microsoftban. Az elemző hozzátette: a Surface táblák tervezése már egy évvel ezelőtt elkezdődött.

Egyelőre kérdéses, hogy miként hat a Surface megjelenése a Microsoft és az OEM-partnerei kapcsolatára, a helyzet ugyanis könnyen elmérgesedhet. A cég több évtizede együttműködik különböző gyártókkal, a legfontosabb partnere az Acer, az Asus, a Hewlett-Packard, a Dell, a Toshiba és a Sony. A nemrég bemutatott Surface táblagépekkel kapcsolatos első visszajelzések pozitívak voltak, a termékek sikere azonban kétséges. Ennek oka, hogy az Ivy Bridge processzorral ellátott és a Windows 8 Pro operációs rendszert futtató változat várhatóan több mint 799 dollárba kerül majd, míg az Nvidia Tegra 3 chipjére épülő és a Windows RT operációs rendszert futtató változat ára több mint 599 dollár lesz.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások