The Incredible Adventures of Van Helsing

The Incredible Adventures of Van Helsing

2013. június 23. 01:45, Vasárnap
Grafika: A The Incredible Adventures of Van Helsing a küllem tekintetében értelemszerűen nem vethető össze olyan alkotásokkal, mint például a Crysis 3 vagy a Metro: Last Light, ugyanakkor műfajában így is ott van a legjobbak között. A King Arthur II grafikus motorjának továbbcsiszolásával ugyanis a Neocore Games könnyedén maga mögé utasította a Diablo III-at és a Torchlight II-t is, de ez többnyire az ötleteket és az egyediségeket felvonultató háttérvilág esetében is igaz állítás. A Neocore Games különösen jó munkát végzett a pályákkal, illetve azok kialakításával, valamint a karaktermodellekkel, amelyek kiváltképp a különleges ellenfelek esetében szembetűnőek.

Kezelőfelület, irányíthatóság: Abraham Van Helsing kalandjai közben úton-útfélen az akció-szerepjátékok kliséibe botolhatunk, ami annyit jelent a gyakorlatban, hogy mind a kezelőfelület, mind az irányíthatóság tekintetében a jól bevett kialakítás fogad minket. Legyen szó akár az inventory-ról, akár a párbeszédekről, netán a fejlődési rendszerről, sok meglepetésben nem lesz részünk ezen a téren, ami a túlbonyolítás hiánya miatt egyértelműen pozitívumnak tekinthető.

Játszhatóság: Az egyjátékos kampány tekintetében igencsak hosszadalmas élmények várnak majd ránk Van Helsing oldalán, így a mellékküldetésekkel együtt akár 15-20 órára is rúghat az első végigjátszás, de ennél sokkal jobb, hogy kooperatív mód is helyet kapott benne, ami - már amennyiben működik -, igencsak meg tudja növelni a szavatosságot.

Intelligencia, nehézség: A The Incredible Adventures of Van Helsing sajnos az intelligencia és a nehézség terén vonultatja fel a legnagyobb negatívumokat. Habár az ellenfelek programozott értelmével még nem is lenne túl nagy probléma - erőszakosságuk gyakran frusztráló -, az ingadozó nehézségi szint azonban komoly galibákat képes okozni. Habár a béta óta érezhetően rengeteget csiszoltak ezen a téren a fejlesztők, de még így is képes a játék túl gyakran megizzasztani minket, méghozzá többnyire indokolatlanul.

Hangok, zene: A magyar felirat ugyan sokat dob a játékon, de összességében sem a hangok, sem a zenék nem sikerültek túl kiemelkedőre, az élettelen szinkronokról nem is beszélve. A hiányosság ezen a téren és a háttérben meghúzódó dallamok esetében a legszembetűnőbb, de a helyzet szerencsére korántsem annyira drasztikus.

Összegzés: Összességében a The Incredible Adventures of Van Helsing - habár még csak egy trilógia első része, de - már most történelmet írt a hazai játékvilágban, hiszen stílusát és koncepcióját tekintve egyértelműen a legjobbnak tekinthető a magyar viszonylatban, de a külföldi színtéren sincs okuk szégyenkezésre a Neocore Games fejlesztőinek. A játékban akadnak ugyan hibák és természetesen hiányosságok is, de az egyedi ötletek és a többnyire kellemes élmények elviszik a hátán a projektet. Ha már unod a Diablo III-at és a Torchlight II-t, netán valami igazán újra vágysz, neked is ki kell próbálnod az ifjú Van Helsing kalandjait.


<< Előző oldal  1 2 [3] 


Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások