2005. november 18. 20:23, Péntek
A fiatalság védelme az új német nagykoalíció egyik
legfontosabb programja és ebben kiemelt szerepet kap a véres számítógépes és videójátékok elleni keményebb fellépés is. A szakemberek a jövőben gyakrabban és szigorúbban fogják ellenőrizni, hogy egy brutális játék valóban csak a felnőttekhez jut-e el, vagy a fiatalokhoz is.
"Felnőni erőszak nélkül" - ez az új koalíciót alkotó két nagy párt ifjúságpolitikájának mottója és ebben az eljövendő új világban nincs helye a véres számítógépes és videójátékoknak. A legnagyobb problémát a szakemberek szerint az jelenti, hogy nem megfelelő a szabályozás. Hiába van a játékok borítóján rajta, hogy hány éves korosztálynak ajánlott, senki nem ellenőrzi, hogy az adott, például 18 éven felettieknek szóló szoftvert valóban egy 19 éves fiatal veszi-e meg, vagy egy 14 éves.
Szigorítana a nagykoalíció
Bár konkrét megoldást még nem dolgoztak ki, a politikusok szerint az olyan játékoknak, mint amilyen például a
Doom 3, el kell tűnniük a boltok polcairól, mert bebizonyosodott, hogy káros hatással vannak a fiatalokra és a fejlődésükre. Ezt ugyanakkor tudományosan még senki sem tudta bebizonyítani. Igaz, születtek tanulmányok pro és kontra egyaránt ebben a kérdésben, de ez még kevés a végső ítélet kimondásához.
Persze kérdés, mit fog megoldani egy szigorúbb szabályozás, hiszen akkor majd senki nem a boltban fogja megvásárolni ezeket a játékokat, hanem kéz alól, vagy letölti őket - illegálisan - az internetről. A világháló kontrollálása pedig végképp nem egy könnyen megoldható feladat. Persze a politikusok nem adják fel egy könnyen, a legújabb ötlet például egy egységes európai minimum játékkorhatárról szól, ami meghatározná, hogy ki és milyen játékokat vásárolhat.
Éppenséggel a játékfejlesztőkkel is tárgyalhatnának, hogy ne készítsenek véres játékokat. Ez is egy megoldás lenne és lehet, hogy nem kellene azonnal kemény pénz- vagy esetleg börtönbüntetésekkel fenyegetőzni.