King Arthur: Fallen Champions

King Arthur: Fallen Champions

2011. szeptember 3. 17:54, Szombat


Kiadó: Paradox Interactive
Fejlesztő: Neocore Games
Honlap

Rendszerkövetelmények:
Ajánlott: AMD Athlon 3500+ vagy Intel Pentium IV 3,4 GHz, 2 GB RAM, Nvidia 6600 (256 MB)/ATI Radeon X700 (256 MB), 8 GB HDD, Windows XP/Windows Vista, DirectX 9.0c
Hasonló játékok: King Arthur, King Arthur: The Druids, King Arthur: The Saxons, Total War-sorozat
Kategória: stratégia

Amikor 2009 őszén a boltok polcaira került a korábban ismeretlen fejlesztőcsapatként számon tartott Neocore Games második alkotása, vagyis a King Arthur, a magyarországi stúdiót rögtön úgy kezdték emlegetni, mint a hazai játékipar zászlóshajóját. A kitüntetett cím nem volt alaptalan, hiszen már a 2008-ban megjelent Crusaders: Thy Kingdom Come sem volt egy félresikerült alkotás, az Artúr király mondakörét feldolgozó második munkájukkal azonban képesek voltak külföldön is megvetni lábukat.

Hiába voltak a játéknak komolyabb hiányosságai, összességében mégis egy kiváló történettel, az átlaghoz képest apró, de annál szerethetőbb újításokkal, valamint végletekig összetett játékmenettel rendelkezett, aminek köszönhetően a legtöbb fanatikus mind a mai napig könnyes szemmel vagy éppen a dühtől eltorzult arccal emlékszik vissza a programra. A teljes címén King Arthur: The Role-Playing Wargame ugyanis pozitívumai mellett olyan negatívumokat is birtokolt, mint az idejekorán nehézzé vált csaták, a kampány előrehaladásával kezelhetetlen birodalom és így tovább.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

Ugyan az időközben megjelent két kiegészítő valamelyest javított az összképen, de az igazán nagy megújulást egyértelműen a már korábban bejelentett King Arthur II-től vártuk. A Neocore Games azonban úgy gondolta, hogy még egy utolsó bővítmény erejéig visszatér az első felvonáshoz, hogy egy igazán rendhagyó programmal fejezze be az ott megkezdett történetet, illetve kösse össze azt a második epizód sztorijával.

Az erre hivatott kiegészítés a King Arthur: Fallen Champions címet kapta a keresztségben és mielőtt bárkiben felmerülne a kérdés, elárulnánk, hogy egy önállóan futtatható darab, tehát nem igényli az alapjáték meglétét. Ez elsősorban annak köszönhető, hogy a fejlesztők alapjaiban alakították át az egész játékmenetet, ha úgy jobban tetszik, egyszerűsítették azt. Sem stratégiai képernyő, sem birodalom- és hadseregmenedzsment, sem toborzás, sem szabadon bejárható terület, de még a körökre osztott játékmenet sem fedezhető fel a legújabb kiegészítőben.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

Hogy akkor mégis mi maradt? Például egy kiválónak nevezhető, három szálon futó cselekmény, amely végül egy óriási fináléban találkozik, megalapozva ezzel a folytatás előzményét. A három ágon zajló történet három szereplőt is kínál, így választhatunk Drest the Chosen, Lady Corrigan és Sir Lionel között. Drest a messzi északról származik, és a mágusok kasztját erősíti, Britannia földjére pedig néhány látomásnak köszönhetően jutott el, amelyek olyannyira felkeltették az érdeklődését, hogy úgy döntött saját szemével vizsgálja meg a vízióiban megjelent ősi erdőt. Corrigan szintén a varázslás mestere, a hölgy ugyanakkor a Sidhe faj leszármazottja. Ha az ő történetét választjuk, akkor a küldetések alatt az ősi városba, Tir na nÓgba vezető utat fogjuk kutatni.

A harmadik választható oldalt Artúr király egyik lovagja, Sir Lionel képviseli, akivel meglepő módon korántsem egy rejtélyes kalandban veszünk részt, hanem egy klasszikus szerelmi történetben, amelynek keretein belül Lionel elveszett kedvesét keresi elkeseredetten. A három sztori ugyan már önmagában is rendkívüli izgalmakat kínál, de a legérdekesebbé akkor válnak, amikor összekapcsolódnak, ezáltal felvetve olyan kérdéseket, amelyekre csak a King Arthur II-ben kaphatunk majd válaszokat.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások