Mondjuk ez a kép nem igazán illik ide, mert ez a NASA SR-71-e, amelynek a háta közepén a Lockheed Skunk Works aerospike hajtómûvének maketje figyel. Ami anno az X-33/Venture Star ûrsikló hajtómûve lett volna. Ha Bush bácsikánk ki nem nyírta volna az amúgy igen ambiciózus programot...
Méghozzá az elsõ világháborúban. Sõt, igazából még korábban is használták már, a beásott ellenséghez ugyanis a kar ereje már nem volt képes sokszor eljutattni a szeretcsomagot. Az I VH idején eléggé elterjedt lett, gyakorlatilag minden állam arzenáljában ott figyelt pár fajta puskagránát, a II VH idején legtöbb esetben páncéltörõ feladatkörû változat terjedt el. Aztán a Vietnami háborúban "debütáló" M203 megváltoztatott mindent. Egészen addig mindenki a puskagránátokat eröltette (az AK-47-hez is volt), aztán az 1970-es, 80-as évektõl szépen elterjedtek a külön felszerelhetõ gránátvetõk. Ám még mind a mai napig folynak a puskagránátokkal kapcsolatos fejlesztések:
Az angol SA80 gépkarabélyhoz való puskagránát gyakorlóváltozata.
Hat Cifu minden elismersem! En szerencses vagyok, legkondiconalt helysegben vagyok, de ha kiteszem a labam a lakasbol rogtom hogutat kapok..es neked meg volt energiad egy ilyen leirast osszedobni....
Lassan egy kesz haditechnikai konyvet adhatc ki ;)
Latod "Halaloszto" mondtam en hogy Cifu kerekit neked egy leirast a Famasrol....
Csak a Glock 18 tud sorozatot lõni, de 1200 lövés/perc (gyors fejszámolás: 30-as tár kiürül 1,5 másodperc alatt)...
A Glock 18C beépített kompenzátorral rendelkezik.
FAMAS Fusil d'Assaut de la Manufacture d'Armes de St-Etienne
A Francia hadiipar a II VH háború után viszonylag hamar magához tért (vagy inkább magához téritették), és az 1950-es évektõl már csaknem önellátó volt szinte mindenféle fegyverbõl. A kézifegyverek terén ugyanakkor kissé elmaradt, a sereg szabvány kézifegyvere a MAS-49 öntöltõ puska volt, ami az amerikai M1 Garand-al egy kategóriába esik, ezen kívûl a MAT-49 géppisztoly illetve a rajonként egy MAC 1929 könnyû géppuska képviselte a sorozatlövõ fegyvereket. A Vietnami-Francia háború alatt a francia sereg igencsak megérezte egy hatásos sorozatlövésre is képes kézifegyver hiányát, mikor a Vitenamiak kezében elõször megjelent az AK-47 gépkarabély. 1967-ben kezdték meg a munkálatokat egy új, könnyû és hatásos gépkarabélyon, amely mindhárom feladatkörben (rohamfegyver, géppisztoly és könnyû géppuska) helyt tud állni, ám a fejlesztés lassúsága miatt az 1970-es évek elején "szégyenszemre" kis mennyiségben SiG SG-540 gépkarabélyokat vásároltak svájctól, hogy legalább a fontosabb egységek kezében ütõképes fegyver legyen. Talán az 5,56x45mm-es svájci fegyver is közrejátszott abban, hogy végül a FAMAS is erre a NATO-szabvány lõszerrel lett szerelve - a fejlesztés idõszakában több verziót is kipróbáltak, köztük egy 7,5mm-es puskatöltényt, de még 7,62mm Long pisztolytöltényt is.
A FAMAS egy viszonylag ritkán használt késleltetett hátrasiklású rendszert alkalmaz, amelynek magyar vonatkozása is van: a II. VH elött készült Király-féle géppisztolyban tünt fel elõször ez a fajta zárolási rendszer, amelyet Paul Tellie, a FAMAS fõ tervezõmérnöke kis mértékben továbbfejlesztett. A fegyvernek két hüvelykivetõ nyílása van, és amelyik éppen nincs használatban, azt egy zárólemez fedi, amely könnyen átszerelhetõ a másik oldalra, így oldva meg a bull-pup rendszerû fegyverek és a bal kezes lövõk örök problémáját (ugye ha a hüvelykivetõ a fegyver jobb oldalán van, és a lövõ bal kezes, akkor a vállhoz szorított fegyver esetén a zárszerkezet a lövõ arca mellett mûködik - meglehetõsen balesetveszélyes). Szintén a kétkezes használatra van felkészítve a fegyver tetején, a hordfogantyú alatt lévõ felhúzókar, amely "visszaköszön" a HK G36 család esetében.
A bull-pup desingnak köszönhetõen az alig 76cm hosszú fegyvernek ugyanakkor majd 50cm-es csõhosszúsággal rendelkezik.
FAMAS F1 és F1 puskagránáttal
Famas F1:
Az elsõ sorozatgyártott fegyver 1979-ben került az egységekhez, ahol hamarosan ráakasztották a "Le Clarion" nevet. Az F1 egy egyedi, 25 lõszert befogadó szekrénytárat használt, amely teljesen egyenes. A fegyver egyik érdekessége, hogy két tûzváltó karja is van - az egyiknek három állása van: Biztosított, Egyes lövés és Sorozatlövés - a második tûzváltó a sorozatlövésnél kap szerepet, ez két állású, és azt lehet vele beállítani, hogy teljes sorozatot, vagy 3-as rövgzített sorozatot tüzeljen a fegyver Sorozatlövésre állított állapotban. A másik érdekessége az alaphelyzetben hozzávaló kétlábú állvány, amely az elõágy végéhez csatlakoztatható. E segítségével a lövész fekvõ helyzetbõl igen stabil és kényelmes fegyverfogással rendelkezik, amely különösen távoli célok ellen növeli meg a találati pontosságot. A sátorvas 180°-al elfordítható, hogy akár vastag téli kesztyûben se legyen probléma a fegyver használata.
Noha a fegyver finoman szólva sem egy szépség, a francia fegyveres erõk jelképévé vált, és igen megbízhatónak bizonyult mind az afrikai, mind a közel-keleti hadszintéren. Tõbb, mint 400.000 darabot gyártottak belõle, de külföldön visszafogott volt a fogadtatása, csak néhány ország vett belõle kisebb mennyiséget (pl. Szenegál és az Egyesült Arab Emírségek).
FAMAS G1 - látható az egész kezet védõ sátorvas
FAMAS G1
A FAMAS F1 apróbb fejlesztéseken esett át, és a 1990-es évek elején kijött a G1 változat, amely csak a teljes kezet védõ sátorvasban és a kissé átalakított elõágyban különbözött elõdjétõl.
FAMAS G2 Picatiny szereléksinnel és arra szerelt optikai célzóberendezéssel
FAMAS G2
1994-ben jelent meg a modernizált változata, ahol a régi 25-ös egyedi tárakat a 30-as NATO standard STANAG tárak váltották fel, a fegyver csak ezeket képes fogadni, a 25-ös régi tárakat nem. Ezen kívûl a fegyver több alváltozatát is elkészítették, így a rövidebb csövû (32cm-es) "SMG" változatot, a COMMANDO verziót, amely 40cm-es csõvel rendelkezik, illetve a Sniper változatot, amely 62cm-es csõvel és beépített célzótávcsõvel is ellátak. Ugyanakkor az igényeknek megfelelõen elkészült az M203 gránátvetõvel ellátható verzió (a korábbi FAMAS változatok puskagránátot használtak még, amely felett már igencsak eljárt az idõ...), illetve a hordfogantyú helyén picatinny szereléksinnel szerelt változat is.
A gyártó cég, a GIAT a korábbi PAPOP fegyverrendszer (amely az OICW "ellenprogramja" volt) fejlesztésének leállítása után a FELIN rendszerben (amely a "Land Warrior" rendszer francia megfelelõje) a FAMAS G2-õt 'fogta be', ráépítve optikai célzóberendezéseket, amely a katona sisakképernyõjére közvetíti az adatokat, ballisztikai számítógép által korrigálva.
A FAMAS G2 FELIN rendszer tesztelés alatt.
OFF:
qrta meleg van. ez egy megállapítás.
Nem átalakítottak, hanem full automatán gyártott fegyverek :D
Egyébként meg a Glock 18 full automata.
Pl Glock 17 az tutter sztem a Glock 18 is alapból tudja az autot. De akkor is Sztecskin az isten
És bármelyik átalakítható, vagy pedig csak bizonyos típusok? Ha csak bizonyos típusok akkor léci azt is írd már meg! Meg van még a Beretta 93. Azt is át lehet alakítani full autora?
És az tud 3-as sorozatot lõni vagy pedig csak full autoban? Mert valahol úgy olvastam, hogy csak full auto módja van, de azzal a táradnak 1 másodperc alatt sanyi.
Meg ekkora blamazst..ami a huaf.hu-n van a videok kozott:
Egy Lengyel Mig21 New-York-ban a USS Intrepid hordozon, ami muzeum ma!
..es raadsul ez nem PF, hanem PFM!!! http://www.huaf.hu/videoalbum/mig-21pf.mpg
Amit meg a FAMAS-ról tudok nagy vonalakban:
A francia haderõnél rendszeresített gépkarabély. 5.56mm-es NATO szabványú lövedékeket zabál. Bullpup dizájnja miatt (a tár a tusban, a markolat mögött van, így a csõ hosszabb, ugyanakkor a fegyver rövid marad) alkalmas közelharcra is. Könnyedén átalakítható balkezes használatra is. A tûzgyorsaságot meg egyéb dolgokat még találsz a Seaweed által írt url címen is.
.50 caliber az 50.caliber..
De az etalon a Bloff !! ...
bumbumbum.... .50 caliber D E S E R T E A G L E ...bumbum bum...es azok a bizonyon acsok halmazallapota.
Ja én csináltam, hirtelen nem jutott más az eszembe és ez a kedvenc fegyverem. Majd olyat akarok, hogy a szánon végigcsillan a napfény, kibiztosítódik, majd az oldalára betûnkét elõvillan a nevem. De sajnos nem tudok mozgo gifet csinálni, mert az a photoshopos cucc elég bonyolult nekem.
Desert Eagle Na itt van a Desert Eagle-rõl egy kis info. Amit én tudok róla, hogy az amcsik "minél nagyobb kaliberû, annál jobb" mániájuk miatt jött létre. Szinte minden filmben valakinek van egy ilyen hurkatöltõ mordálya (pl. Mátrixban az ügynököknek). Persze a filmeken elég gagyi, mert egy kézzel szórják az ólmot, valójában akkora a visszarúgása, hogy eltörné az ember kezét, ha nem tartaná rendesen.
Asszem HK (fasztudja milyen, nem usp) vagy valami FÉG álltal gyártott másolat :) Az viszont biztos hogy MP5 és HK pisztolyok érkeztek nem kis tételben. Persze nem közrendõröknek.
Hehh.. LOL ez az egesz huaf.hu..
Ha csak tenyleg azok a tipusok lennenek fent amik uzemben allnak, akkor lenne talan 2 oldal az egesz weblap..
"aszongya Krug...heeeeeeeee mikor kivontatok gecik"...
...
bocs ki vagyok akadva
Csak 6 röhögõ smile-t tettem ki, hogy jelezze: VICCELEK! :D
Ez a gep mar nem letezik, lezuhant!
Ez a kedvenc kepem azok kozul amit eddig lattam..kint is van szobam falan ;)
Ne legy alma.. a sorok szamitanak, ami 1 sorban van az igen
..es ami lenyeges..a jobb oldalon azok a raketak...
iranyitott panceltoro raketak.. Kh-25ML, Kh-25Mr, Kh-25MP(lokatorgyilkos)..
..es ezen a kepen nincs is rajta a felderito kontener..
Kivonasuk ota tulkepp nem volt a legieronek csapasmero kapacitasa..de VOLT!
Most meg erolkodhetunk max Maverick-el majd...
Tiszetelt holygeim es uraim!
A bicska nyilik ki a szebemben a mai napig!
Keremszepen ezt a a kapacitast vontuk ki tobbmiliardos nagyjavitas utan kozvetlenul...
VICC! Mostanra meg szetrohadtak a papai betonon, meg hatul a vasutallomason...a masik felet meg a cigok eloptak..
Mert ugye papan az ures epuleteket orizni kell! Mert az az Allam vagyona... de a csikon meg az allomason allo gepeket azt nem..az nyugodtan dezsmalhattak evekig a cigok...
Vicc..ugy fel tudom baszne neha magam ezen ami itt megy nalunk evek..mar evtized ota...legierolkodes/honvedelem cimen!