Egyedûl a RYAN-be nem tudtam elöszörre eldönteni mit látok...hát visszapörgettem...T-34...:/
Pedig az elég élethûre sikeredett,de rajtam nem fog ki...:)
Van benne valami. A Ryan történetének abszolute nincs köze a valósághoz, míg az "Ellenség a kapuknál" azért valamilyen szinten próbál reálisan közelíteni a témához (az utolsó kb. 15 percet leszámítva...).
Hogy lehet az Ellenség a kapuknál-t egy lapon említeni a RYAN közlegény megmentésével???
Rengetegszer látam de még mindig tetszik :)
Második világháborús filmek közül még szerintem az
Ellenség a kapuknál, Ryan közlegény megmentése is jó nagyon .)
"Ne bombáz folyamatosan a - hullámaidal " :D
Legjobb film föleg magyar szinkronnal. Én láttam angolul is de a magyar az igazi. Pedig kevés film van aminek jó a szinkronja.
Itt az mûködési lépésekrõl volt szó. Pisztolyoknál igaz, amit leírtál, de egy gépkarabélynál, amikor fekvõ helyzetben, zuhogó esõben próbálsz tárat cserélni... hát... nem olyan elõnyös a nyitott zár tárcserénél.
Zárakasztó nélküli pisztolyok vannak, bár elég ritkák, de ilyen pl. a Danuvia VD-01.
Gyorsabb a tárcsere és a csöretöltés folyamata ha a szán megakadt nem? Mivel a tár behelyezése után a szánakasztó lenyomávsával már csöre is van töltve és folytatható a tüzelés. Nem szokott olyan sok ideig megasztva lenni a szán hogy szenyezödés menjen bele. Van olyan maroklöfegyver aminél nem akad meg a szán üres tár esetén?
Nos akkor egy rövid ismertetõ az öntöltõ fegyverek mûködésérõl (mivel gondolom pl. nem a letörhetõ csövû sörétes vadászpuskára gondoltál):
Elõször is egy öntöltõ fegyver (itt: P7M13)fõbb részei, a következõ ismertetõ jobb megértéséhez:
A következõ képeken egy SiG P225-ös pisztoly látható, az elv a legtöbb öntöltõ fegyver esetében azonos, de a részletekben nagy eltérések is lehetnek (a reteszelés módja, az elsütõszerkezet, stb.), ezért bizonyos dolgokban az egyes fegyverek mûködése eltérhet a lent ismertettettõl.
1.: Tár behelyezése
A megöltött tárat a tárfészekbe helyezzük és egy határozott mozdulattal a helyére csúsztatjuk (pisztolyoknál ez legkényelmesebb tenyérrel, értelemszerûen gépkarabélyoknál, géppisztolyoknál a tárat megmarkolva helyezzük be). Ha a tár rögzítõ (43.) megfogta a tárat, akkor a tárkioldó gomb (vagy kar) "kiugrik".
2.: Csõre töltés
A szánt (4.) hátra húzzuk, a hátrasikló szán felhúzza a kakast (29.), megfeszítve a kakas rugóját. A szán mikot teljesen hátrahúztuk, elengedjük, és az a rugó (3.) által elõre siklik, a zárszerkezet (4.) a tárban legfelül lévõ lõszert (P.) a töltényûrbe tolja. Ha minden rendben ment, akkor a lõszer a töltényûrbe került, és a zár a csõfart lezárta (reteszel).
3.: Elsütés
Az elütõbillentyût meghúzva a megfeszített kakas kiszabadul, és ráüt az ütõszegre, amely elõre mozogva a töltényûrben lévõ lõszer csappantyûjára csap. A lõportöltes berobban, és a keletkezõ gáz a lövedéket elõre kényszeríti.
4.: Kireteszelés
Az, hogy a csõfar lezárva legyen addig, amíg a lövedék elhagyja a csõtorkolatot, különféle módszerekkel érik el, ez az adott reteszelés tipusától függ, ez lehet tömegzáras (amikor a zár tömegének tehetettlenségét használják fel), görgõs vagy hengeres reteszelésû (amikor két hengernek kell a fészkébõl "kiszabadulnia", hogy a zár hátra mozdulhasson), és még kismillió féle megoldás létezik erre. Amikor a lövedék elhagyta a csõtorkolatot, a csõben lévõ gáznyomás hirtelen leesik a légköri nyomásra, és ekkor történik meg a kireteszelés, amely után a zárszerkezet (és ez esetben a szán) szabadon hátra mozoghat.
5.: Ûrítés
A szán hátramozgásával a hüvelyvonó (10.) kihúzza a hüvelyt (H.) a töltényûrbõl, és a mozgási energia által (általában) jobbra kipenderíti (az ûrítésnél a legtöbb fegyvernél a mozgásirányokból adódóan a hüvely a függõleges tengelye körül forog). A hátramozgó szán (4.) egyben felhúzza a kakast (29.), megfeszítve a kakas rugóját.
Ez után a csõre töltés fázisnál ismertetett lépés jön újró, és az elõre mozgó zár (amíg van lõszer a tárban) a tárból a legfelsõ lõszert a töltényûrbe jutattja. Amennyiben tárakasztóval ellátott fegyverrõl van szó, akkor az utolsó lövedék kilövése után ez történik:
A tárból ha az utolsó lõszer is kijutott, akkor a rugó ereje megemeli a zárakasztót (szánakasztót) (18.), amely a lövés kiváltása után a zárnak (szánnak) a hátrasiklása után azt nem engedi elõre siklani. Ennek két értelme is van: egyfelõl a fegyver használója tudja, hogy üres a fegyvere (rossz hír, hogy az ellenfél is láthatja), másfelõl tárcsere után a teli tár behelyezése után csak a szánakasztót kell megnyomni, és az elõre sikló zár rögtön egy lõszert tol a töltényûrbe, és a fegyver tüzelésre kész ezáltal. Ugyanakkor a nyitott zár miatt könnyen kosz kerülhet a töltényûrbe.
6.: Kitárazás
A fegyver kiürülése (vagy taktikai tárcsere) esetén megnyomnjuk a tárrögzitó gombját, és a tár fegyvertõl függõen vagy kiesik a fegyverbõl, vagy csak kiugrik, de bent marad, ez esetben kézzel kell kivennünk.
Saccperkábe ennyi. Automata (sorozatlövésre képes) fegyver esetén annyi a változás, hogy amíg az elsütõbillentyû el van húzva, addig a lövés kiváltása folyamatos, tehát a töltés-elsütés-ûrítés fázis folyamatosan ismétlõdik, amíg van lõszer a tárban.
Az európai védelmi politika támogatása és az európai fegyverzetbeszerzés megkönnyítése a célja az ügynökségnek, amelynek létrehozása zöld utat kapott az uniós külügyminiszterektõl.
Az Európai Védelmi Ügynökség (EVÜ) élén Javier Solana, az EU kül- és biztonságpolitikai fõképviselõje áll majd. Igazgatója várhatóan az elõkészítõ munkákat végzõ brit Nick Witney lesz. A felügyelõtestületben a tagállamok védelmi miniszterei foglalnak helyet. Az EVÜ-t azért hoznák létre, hogy támogassa a formálódó közös védelmi politikát, elsõsorban fegyverzeti oldalról, mozdítsa elõ az együttmûködést a tagállamok közt, egységes piacot hozzon létre az európai fegyverkereskedelemben és segítse elõ a kutatás-fejlesztést, ami alaposan lemaradt az Egyesült Államok mögött.
Az ügynökség költségvetése jövõre 25 millió euró körül lehet. Az ügynökség munkájában nem kötelezõ részt venni, csak azok a tagállamok lépnek be az együttmûködésbe, amelyek akarnak.
Valaki tudna egy pontos magyar leirásról linket és képeket (metszetrajz, vagy mûködés közbeni) arról, hogy hogyan mûködik egy fegyver pontosan? (Betárazástól a hüvelykidobásig.)
Hát igen ez néha sok túlórától képes megmenteni mindenkit:)
Ha tud valaki egy jó oldalt ami a ma rendszeresített hadihajókat/tengeralattjárókat - amolyan típuskönyvszerûen - összefoglalja pls dobjon egy linket ! Thx !
A Cseh Köztársaság Gripen gépeket bérel
A Svéd Védelmi Beszerzési Hivatal - a svéd kormány képviseletében - és a cseh védelmi minisztérium illetékes hivatala Prágában a mai napon egyezményt írt alá, amelynek értelmében a Cseh Köztársaság 14 (12 együléses és 2 kétüléses) legújabb gyártmányú JAS 39 C/D Gripen repülõt bérel egy 2005-tõl 2015-ig terjedõ tízéves futamidõben.
Az egyezményre azt követõen került sor, hogy a Svéd Védelmi Beszerzési Hivatal által 2003. októberében tett ajánlat nyomán a cseh kormány tárgyalásokat kezdeményezett a svéd kormánnyal 2003. decemberében. A megbeszélések 2004. januárjában kezdõdtek és a mai egyezmény megkötésével sikeresen lezárultak.
A Cseh Köztársaságnak 2005-ben szállítja le Svédország a negyedik generációs Gripen gépeket, melyeket az ország saját védelmére valamint a NATO védelmi igények kielégítésére fogja alkalmazni. A Cseh Köztársaság a Gripen legújabb C és D változatait béreli. Ezek a gépek a Gripen legmodernebb szabványának számítanak és rendelkeznek teljes színes kijelzõs pilótafülkével, légi utántöltõ képességgel és teljes mértékben NATO interoperabilisek. A Gripen
gépeket 2005. április és augusztus folyamán szállítják a Cseh Köztársaságnak.
A megállapodás részeként Svédország széleskörû operációs és taktikai képzést biztosít a cseh pilótáknak és a technikai személyzetnek. Az oktatásra Svédországban kerül sor a gyakorlatprogramért felelõs svéd légierõ keretein belül. A Saab AB vállalat végzi a Gripen gépeken azokat az átalakításokat, amelyek a cseh igények kielégítése érdekében szükségesek. A Saab AB ezen kívül a bérlet teljes idõtartamában biztosítja a technikai támogatást. A képzéshez szükséges berendezéseket Svédország szállítja a bérlet teljes idõtartamában, a szimulátor segítségével végrehajtott oktatásra pedig Svédországban kerül sor.
A megállapodás magában foglalja a karbantartó felszerelést, egy teljes mértékben integrált logisztikai támogató csomagot, amely a bérlet teljes idõtartamában biztosítja az alkatrészeket, továbbá a földi támogató berendezést, illetve a javító, technikai és taktikai támogató rendszereket. Az integrált logisztikai támogató csomagba tartozik az anyagok szállítása Svédország és a Cseh Köztársaság között, valamint kiadványok megjelentetése és technikai támogatás biztosítása a bérlet teljes idõtartama alatt. A svéd légierõ is ugyanezt a támogatási koncepciót alkalmazza.
A Cseh Köztársaság felelõs saját pilótáiért, mûszaki állományáért, valamint a Gripen gépek megfelelõ karbantartásáért az üzemanyag és más hasonló tételek biztosítása mellett. A szerzõdés teljes értéke 19.650 milliárd cseh korona. További információkért kérjük, forduljanak az alábbi személyhez:
Ulf Lindström, sajtófelelõs
Svéd Védelmi Beszerzési Hivatal
Telefon: + 46 70 982 63 96
A Gripen International megállapodást írt alá a Cseh Köztársasággal
A Gripen International ügyvezetõ igazgatója Ian McNamee és Jaroslav Kopriva, a Cseh Köztársaság helyettes védelmi minisztere a mai napon Prágában aláírta a Gripen ellentételezési megállapodást, amelynek értelmében támogatják a cseh és a svéd kormány által 14 több célú vadászrepülõ bérletére vonatkozó szerzõdés létrejöttét.
Ian McNamee, a Gripen International ügyvezetõ igazgatója, a következõket mondta: Örömömre szolgál, hogy a svéd és a cseh kormány aláírta a 14 Gripen vadászrepülõ bérletérõl szóló szerzõdést. Igen elégedettek vagyunk a megállapodás létrejöttével, tekintettel arra, hogy 1997. óta aktívan támogatjuk a Gripent a Cseh Köztársaságban. Az egyezmény azt jelenti, hogy négy ország - köztük két NATO tagállam - választotta a Gripent a jövõ harcászati megoldásaként.
A Gripen International a repülõgép-bérlet értékének 130 százalékáért vállalt ellentételezést és ipari együttmûködést. A megállapodás szerint az ellentételezési érték 20 százalékának megfelelõ közvetlen ellentételezés a cseh repülésügyi és védelmi iparág támogatását és fejlesztését szolgálja. Az offszet program 2014-ben fejezõdik be, amely a szerzõdés aláírásától számítva 10 éves idõtartamot jelent.
Benny Johansson, a Gripen International Cseh Köztársaságért felelõs programigazgatója az alábbi nyilatkozatot tette: Teljes mértékben elkötelezettek vagyunk olyan tartós és kölcsönösen elõnyös partnerkapcsolat kialakítása iránt, amely ösztönzi a hosszú távú fejlõdést és ilyen formában folytathatjuk a Cseh Köztársasággal 1997. óta fennálló kiváló együttmûködést. Olyan valódi ipari fejlõdést generálunk, amely teljes mértékben megfelel a Cseh Köztársaság igényeinek. Az offszet csomagjaink tartalmát gondosan a Cseh Köztársaság ipari és gazdasági potenciáljához igazítottuk.
A Gripen a ma szolgálatba állított legköltséghatékonyabb és a legjobb képességekkel rendelkezõ, szuperszonikus, több célú vadászrepülõ. A repülõt 1997-ben Svédországban már szolgálatba állították, és a cseh légierõn kívül ezt a géptípust választotta a dél-afrikai és a magyar légierõ is.
A Gripen International fõvállalkozóként felelõs a Gripen vadászrepülõk nemzetközi értékesítéséért, támogatásáért és marketing tevékenységéért. A svéd SAAB AB és az egyesült-királyságbeli BAE Systems közös tulajdonában lévõ Gripen International egyesíti a két részvénytulajdonos cég erejét, amelyek a világ legtapasztaltabb és legelismertebb vállalatai közé tartoznak harci gépek és védelmi berendezések gyártása terén. A cég 2001. szeptemberében alakult, amely természetes folyománya volt annak a közös marketing vállalatnak, amelyet a SAAB AB és a BAE Systems 1995-ben alapított. A SAAB-BAE SYSTEMS a kilencvenes évek közepe óta tevékenykedik a Cseh Köztársaságban, és 1997/98. óta foglalkozik elõellentételezési projektekkel.
Semennyi. Az én hülyeségem volt. A regisztrációnál a mailboxos címem adtam meg, csak éppen egy jó hónapig nem néztem rá (úgy is fõleg spamet kapok oda, mivel az ilyen regisztrációknál mindig azt adom meg :)). Aztán egyszercsak nem mûködött az FTP elérés, hát gondoltam így jártam, az UW-sek simán törölték. Aztán valamivel késõbb a mailboxos leveleket megnézve derült ki, hogy két figyelmeztetést is kaptam, csak hát ez már késõ bánat, troll gondolat tipikus esete... :)
1.: Ezen a linken az eredeti, tehát a valós jelentésük van fent. Ren ezt kereste.
2.: Ha viszont megvan, akkor mi a rákért nem adtad át Rennek?!? Hogy én keresgéljem a neten? :)))
Ebbe a topicba raktam be anno, de ahova eredetileg felraktam, az a hely meg megszünt (az UltraWeb-nek nem tetszett, hogy csak tárhelynek használom a szabad területet, de végülis igazuk van, mert a szabályzatukban benne van, hogy weblapnak (legalább egy index-nek) fent kell lennie :))
Ha mar igy szoba kerult: a neten kering egy swat kezjeles kep, amin a magyarazo szovegeket "humoros" szovegekkel helyetessitettek, na annak az eredetije nincs meg valakinek?
Nehéz ügy, csak ezt találtam, ami biztosan katonai (és nem SWAT, stb.): Hand and Arm Signals, bár megjegyzem, hogy egységes kézjelek nem nagyon vannak, a különféle egységeknél más-más kézjeleket használnak. Ha egyszerûbb és közérthetõbb jeleket akarsz: Cimmerians airsoft csapat kézjelei, ha meg részletesebben vagy kiváncsi az általános US Army dolgokra: Army fields manual @ globalsecurity.org
Valaki tegyen már be egy két képet a(z amerikai) katonák által használt kézjelekrõl légyszíííííííí.
thx
Az M106-os az M113-as egy változata, amelynek a hátsó hasznos terébe (ahol az M113-nál a gyalogosok ülnek) egy 107mm-es aknavetõt szereltek, és a tetõ részt szétnyíthatóvá tették. Az alcsalád további tagjai: M125 (81mm-es aknavetõvel), és M1064A3 (az M113A3 alvázára épülõ 120mm-es aknavetõ).
Tudnám miért szereti az ember ennyire elpusztítani a fajtársait! Ráadásul ilyen kegyetlen módszerekkel.
Nem mondom jó szórakozás CÉLBA lõni, magam is csináltam már és nem sportfegyverrel, de inkább gyógyítsák már meg a rák összes fajtáját!!!!