Fórum / Tudomány, technika és gazdaság | |
Házigazda: [NST]Cifu |
Használató lézer meg a láthatáron sem ekkora és ennyi cél ellen.
Az ilyen kis dórnik ellen meg aztán még a lézerrel is vicces. Képzeld el, hogy nem a hagyományos módon, hanem 4 Hornet horizont alatt ilyenekt olda és zavar rá Buk, Sz-300V vagy Sz-300P szériára, százas nagyságrendben. 40-45 km-et kell csak repülniük és 30 sec-es időintervallumban jön 100 db cél.
Leépültek? Inkább elöregedtek szerintem, de a termelékenységgel nincs semmi baj. Nem azért nem építenek többet, mert nem tudnak, nem adnak rá több pénzt. Azért 25 év alatt legyártottak a köv osztályban levő hajókat..
Számomra még az döbbenetes, hogy az Ohio-k meddig húzzák. Hol az utód...?
A kortárs 688-as osztályt már 20 éve nem gyártják...
az első világháború előtti hajóépítési hullám ennél sokkal komolyabb volt (és a maga korában igencsak high-tech eszközökről volt szó), vagy hogy mondjuk pl. egy koreai hajógyár hogyan ontja magából a kereskedelmi hajókat.
Persze, 50-60-100 év múlva, amikor már kevés lesz a nafta, már kiélezettebb lesz...
Kínanak nem kell egálban lennie az USA-val, elegendő ha helyi térségben pariban tud lenni (szép dolog 12 nukis hordozó, csak ha abból a Dél-kínai tengerre csak 3 jut mert a többi máshol épp mutatja a zászlót/terjeszti a demokráciát...)
A kínaiaknál a gyártási üteme, ami félelmetes, ugyebár már legyártották a Kuznyecov / Liaoning koppintásukat, építik a következőt, építenek legalább 3db ~13 000 tonnás Type 055 rombolót a nemrég elkészült mellé, és az utóbbi három évben évente három darab 7500 tonnás Type 052D rombolót adnak át, plusz 3-5 fregatt méretű egységet.
Ha a gyártás ütemét nézzük, alapvetően pariban vannak az US NAVY-vel. Igen, nem a hordozók / nukleáris tengók terén, de ott is közel vannak, ha figyelembe vesszük a hagyományos tengókat és hordozókat.
Az 355 hajós flottatervet támogatók egyik érve, ha Kína ezt az ütemet tartja, akkor a hordozókat / SSN / SSBN-eket leszámítva 2020-as évek közepére beérik az US NAVY-t a 308 hajós flottatervhez képest (megj.: a 308 hajós flottatervet sem igazán tudták tartani eddig, most futtatják fel a gyártást a 2018-as költségvetési évben). Itt természetesen ott van a sok kérdőjel, hogy mit mihez hasonlítunk, hiszen az US NAVY szövetségeseit is beleszámoljuk (például az igen potens Japán és Dél-Korea, illetve a kevésbé potens, de nem elhanyagolható Tajvan haditengerészetét), akkor Kína még így is gyengébb lábakon áll.
Leírva sehol sem láttam, de én úgy vélem, hogy az amerikai haditengerészet alapvetően a britek több, mint száz évvel korábbi "a másodiknál és harmadiknál erősebb flotta szükséges" elvéhez tartják magukat, és egyszerre készülnek a Kínai, és az Orosz haditengerészet ellen.
Leírva sehol sem láttam, de én úgy vélem, hogy az amerikai haditengerészet alapvetően a britek több, mint száz évvel korábbi "a másodiknál és harmadiknál erősebb flotta szükséges" elvéhez tartják magukat, és egyszerre készülnek a Kínai, és az Orosz haditengerészet ellen.
Oroszok amit lehet üzemletetnek, de 2030ra a BWs romboló, cirkáló, hordozóik átlagéletkora 50+fölé fog kerülni. Onnan sok sikert...