Azt tudom, hogy SAM-nél ment, de simán lehetne más korlátja.
A PESA-t hagyjuk most.
Ezt nem értem:
"Az AIM-7F + F-15 vagy a MiG-23 + R-23 az CW megvilágítást használt. A CW megvilágítás az imp-dopll. radar alapján ment.
A MiG-23-nál a síkantanne és a CW sugárzó párhuzamosítva volt az F-15A CW tölcsérsugárzója fix, ezért AIM-7F-fel nem ment az F-pole."
Értem én, hogy elkészült a nagy mű, de ettől még nem lett több szabadidőm. Hangos könyvben nem adod ki?
Pesze hogy lehet. A félaktív módszer előnye, hogy tetszőleges számú rakéta indítható egy célra hiszen a rakéta saját magát vezeti célra, csak éppen minden célt meg kell világítani. Ezért nincs vele valódi szimulátán célleküzdés egy antennával mechanikus legyezéssel...
Csak 2-3 db-nál többnek nincs értelme. Ha az elektronikai zavarás jó, akkor úgyis mind mellémegy. A cél az, hogy adott időközönként a kinematiaki kétérést megnezítsed a célnak. A Kub ezért volt sokkal, de sokkal veszélyesebb, mint a Nyeva vagy a Dvina 1973-ban. Sokkal jobb kinematikai paraméterekkel bírt és kurvasok rakéktája volt indításra készen.
A PESA Zalszlon + R-33 valódi szimultánt tud, az AIM-7M + F-15C kváziszimultánt tudott, mert a rakétában volt ahhoz szükséges emezamaz + a natív visszverődésre ment rá a rakéta. Az AIM-7F + F-15 vagy a MiG-23 + R-23 az CW megvilágítást használt. A CW megvilágítás az imp-dopll. radar alapján ment.
A MiG-23-nál a síkantanne és a CW sugárzó párhuzamosítva volt az F-15A CW tölcsérsugárzója fix, ezért AIM-7F-fel nem ment az F-pole.
De ez mind ott van a HT összefoglalóban... ;)
... és az F-15 írásban is. Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.11. 11:06:20
Szerintetek repülőről lehet(ett) egyszerre több félaktív rakétát indítani egy azon légi célra? Konkrétan F-15 - AIM-7 párosra gondolok. Innen a fotelből ülve szerintem nincs technikai akadálya.
És fel is találtuk az RPK-t. :-) Amúgy tényleg vicc a 100 milla ide vagy oda. Ha meg elkopnak az M4-ek, akkor majd pótolják őket HK 416/IAR-al. :-)
Én továbbra sem értem minek vannak tengerészgyalogos repülők, pláne hordozón, ha hajójuk nincs.
Állítólag a testüket nagyobbították meg a cél érdekében, de többet én sem tudok. Feltehetően csak pár kilogrammnyi robbanóanyag lehetett bennük, de az sem feltétlenül rossz, pláne, ha ilyen "raj" módra vetik be őket.
Pláne, hogy az oroszok a megszerzett drónokat megvizsgálva a GPS koordináták alapján megtudták honnan indították őket - cirka 53km-ről. Azért home-made eszközöktől elég szép kis képesség. A palesztín / libanoni / hamasz / stb. házi készítésű rakétáktól úgy tűnik lassan tovább lépünk - jönnek a home-made robotrepülőgépek...
Hol van rajtuk a robbanóanyag? A vicc az, hogy ha semmi nem volt rajtuk akkor is megérte. Szinte 0 befektetéssel azért puffogtatni kellett rá. Persze ebbe nem rokkan bele az orosz sem, de minedesetre érdekes.
Egyszerűen GPS koordinátákat követtek...
7-et állítólag a légvédelem (Pancír-Sz1) lőtt le, az itt látható 6-ot sikerült összeszedni a földről, egyesek szerint EW van a dologban, de ez csak pletyka...
És meg tudom érteni. Az F-35B az egyik legfeleslegesebb és legnagyobb faszság, amit az USA védelmi ipara valaha is végigvert. Ehhez képest totálisan logikus porgamokat kaszáltak el.
Az USMC egyre jobban erőlteti az "Über Squad" koncepciót, vagy legalábbis van egy rétege a Tengerészgyalogságnak, amely megunta, hogy miközben horror pénzek mennek el az olyan programokra, mint az F-35B, MV-22 vagy a CH-53K (a Sikorsky nemrég jelentette ki, hogy több bevételt fog hozni nekik a CH-53K, mint a Blackhawk), a katonák felszerelése egyhelyben topog.
Az USMC tervei:
*Minden gyalogsági egység (Infantry Unit) HK M27 IAR-el lesz felszerelve.
*Ettől függetlenül nem kap mindenki M27-et, pl. az aknavetős vagy Javelin-t hordozó katonáknál maradhat az M4.
*Tavaly Augusztusban 50 800 db M27 IAR megrendeléséről döntöttek.
*Badass beszólás az F-35B 100 millió dolláros árára: "Fel tudok szerelni minden egyes bakát a Tengerészgyaloságnál a legmenőbb sz@rba tetőtől-talpig 100 millió dollárból - és pont ezt tervezem" ("I could kit out every grunt in the Marine Corps with the coolest s*** head-to-toe for $100 million." "And I intend to do that.")
*Az "Über Squad" (Marine 1/6) felszerelése: M27 IAR, hangtompító, 60 lőszeres Magpul tárak, könnyű MARSOC ballisztikai mellények, Ops-Core sisakok beépített hallásvédelemmel, AN/PVS-31A éjjellátók, és tervezik a jelenlegi fix 4x nagyítású optika lecserélését 1-8x optikára
A Marines 1/6 tavaly ősszel az új felszerelésük bemutatásakor
A Szíriában bevetett házi készítésű robotrepülőgépek (valamiért sokan "suicide drone" elnevezést használják rájuk), ilyenekkel támadták az orosz légibázist....
Delta-IV -es...
1941-től kezdve kezdték el a II.Vh elnevezést használni a második világháborúra, és ekkor kezdték el az addig csak "The Great War" vagy szimplán csak "The War" néven emlegetett háborút első világháborúnak nevezni... Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2018.01.10. 12:46:21
Eddigi légigyőzelmek az I.vh-tól (hiányos, de használható):
http://aces.safarikovi.org
Én ezért nem mentem bele ebbe a történetbe. Az I. világháborúra is utólag ragasztották rá a "világháború" nevet, addig a "The Great War" (a nagy háború) volt az elnevezése nyugaton. Egy volt a sok többi közül, csak persze jelentős emberáldozatokkal.
Ez az általánosan elfogadott, ugyanakkor egyesek a napóleoniakon kívül világháborúnak tekintik a hétéves háborút is. Sőt, maga Churchill a francia forradalmat szintén ide sorolja.
Bár ennyi erővel majdnem minden nagyobb terjedelmű hódítást világháborúnak tekinthetnénk.
Van valami olyasmi meghatározás, hogy legalább 3 kontinensre és 2 óceánra ki kell, hogy terjedjen. Mondjuk így a Napóleoni háborúkra is rá lehet húzni, hogy világháború volt. Bár az afrikai és amerikai hadműveletek eléggé marginálisak voltak az egész háború szempontjából. Mindenesetre vannak történészek akik ezt hívják I. világháborúnak. Én személy szerint a régi számozásnak vagyok a híve.
a video első részén egyértelmü az F15 öst azonositani , a második felébe, meg azt egyértelmü azonositani, hogy nem repülögép roncsok vagy legalább is nem friss roncsok, amin a faszi rálép az sanszosan egy elég nagy lövegnek a mag része vagy valami tartály ami még kitudja mikor került oda, aztán kicsit később, egy fekete hengeres valami az egy hajtómü darab látszanak a kompresszor lapátsorok, de az is biztos, hogy nem repülöjé, max droné, mert nincs 40cm-es az átmérője ugyhogy ez csak össze van vágva valmi régebbi roncs tralálattal. Utoljára szerkesztette: repvez, 2018.01.09. 14:13:43
Ez a problémám. Hol vannak hasonló roncsok? Miért van az, hogy kb. minden lelőtt kb. erőlködés nélkül azonosítható, itt meg nevetségse sehogyan sem passzoló fémalkatrészek (?) vannak? Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.09. 13:02:50
Akkor meg honnan tudják, hogy leesett? Számomra az a kéréds ezek után, hogy akkor a találat után X perccel perecelhetett-e le a gép és hogy hol.
Semmit nem tudok a konfliktusról, lövésem sincs, hogy vannak e frontvonalak vagy ilyesmik. Meg, hogy a személyzettel mi van.... Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.09. 12:35:01
Ezért gondolom, hogy itt valami nem stimmelt - biztos, hogy tudott a rakéta érkezéséről, mégis "csak" utánégetőt kapcsolt, de el nem fordult. Ki tudja persze, hogy miért...
E szerint egy fölről indított R-73E volt az, tehát valami olyasmi, mint amit a Szerbek kalapácsoltak össze 1999-ben:
Egyébként e szerint a harmadik flare-t találta el a rakéta, és csak a repülőgép közelében robbant, de nem a repülőgépet találta el. Dunno.
De az is tény, hogy irányt nem változtatva, viszont utánégetőt kapcsolva elkerülni egy közeledő rakétát, miközben flare-t szórok, hátőizé...
Hol találsz multira alkalmas embert úgy, hogy meg is legyen neki DLC meg minden? Olyan bonyás a cucc, hogy egy szimpla mission összerakása is embertpróbáló. Pedig elég szépen lehetne modellezni vele CM csapást vs Sz-300-at vagy ASM vs naval SAM helyzeteket.
Szia!
Nekem megvan CMANO meg jopar dlc hozzá.
Molninak igaza van, multiban az igazi.
Mindenesetre én nagyon szeretem. Szerintem a legjob komplett szimulátor ami van a piacon. Rengeteg olyan dolgot modellez ami máshol elképzrlhetetlen.
Én még pályaszerkesztővel is elvagyok, főleg ha par scripttel megbolonditom. Amiket forumokon leirnak segitenek.
Ha egy egyseg képe nem tetszik kicserélem sajátra vagy csak teszek be az adatbazisba.
Szerencsére külföldii közösség is van. Keress rá Baloogan oldalára.
Én csak kipróbáltam. Iszonyatosan nehéz és komplikált és a legnagyobb baj az vele, hogy ennek csak multiban lenne értelme, nem MI ellen. Multis közössége meg ennyire HC játéknak nincs. Nem is tudom, hogy multis módja van-e.
Nem teljesen témába vágó, de gondolkodom a "Command: Modern Air / Naval Operations" játék megvételén. Érdekelne, hogy van-e valakinek valami tapasztalata vele, mennyire valósághű?
Az nem lehet, hogy ez rendszer ár, azaz indiai repcsikbe még szerelnek valamit hozzá ?
Az első feltehetően egy 3M54 vagy 3M14 típusú robotrepülőgép volt, lehet látni, hogy nem függőlegesen indul, ami egy ballisztikus rakéta esetében normális.
Mi lehet a különbség a videó végén a két víz alatti indításban? Az első mintha már rakéta meghajtásban jönne ki a víz alól, majd eldobja a gyorsító fokozatott, míg a második mintha levegős kivetés után gyújtana.
Talán ilyen feladatra már nem egy mini drón kéne, hanem egy rendes taktikai drón (pl.: Insitu - Black Jack, Integrator)
Meg talán tűztámogatásra is jobban megfelelne egy mobil 120-as aknavető...
A CMI Defense koncepciója a drón-harcjármű kooperációról...
Emlékeim szerint a Szu-30MKI esetében integrálva lett francia és izraeli technológia, sőt, még a Litening célmegjelölő konténer is. Szóval ha a Litening integrációja megvolt, onnan kezdve nem hinném, hogy akkora truváj lenne amerikai, francia vagy izraeli LGB integrálása...
Megoldható lenne az integráció. Indiának van AGM-142-je, mikor nincs jenki gépe... Mondjuk 8 éves hír, hogy szerintük megbízhatatlan szar, mint az R-77, ami azért engem meglepett. Bár Indiában azért vannak üzemeltetési hiányosságok is.
De az. Már egyszer nekifutottam, hogy szerintem az oroszok azért nem erőltetik az LGB-ket, mert egyszerűen nem gyártanak annyit, hogy elérjék a "sweet pointot", amikor a mennyiségi gyártás miatt a kifejlesztés, gyártósor és a beszállítók versenyeztetése miatt anyagilag olyan helyzet lép fel, ami a költségek csökkentését eredményezi.
A francia LGB-k is túlárazottak az amerikaiakhoz képest (noha nem ennyire), de ott is nagyságrendi különbségek vannak a legyártott / leszállított mennyiség terén. Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2018.01.05. 21:45:42
As reported by the Ministry of Defense of India, Defense Minister Nirmala Sithamaran on January 2, 2018 approved the purchase for the Indian Air Force of 240 KAB-1500L bombs from the Russian JSC Rosoboronexport. The purchase price will be $ 197.4 million. According to sources in the Indian Air Force, bombs KAB-1500L 1500 kg with a laser guidance system, which are purchased to equip Su-30MKI fighters.
Katar továbbra is blokád alatt van Szaud-Arábia és az Emirátusok részéről. Szerintem azért vesznek mindenkitől mindenféle drága cuccot, hogy így vásároljanak diplomáciai támogatást.
Egyébként ez az összeg több, mint 280 millió Euró gépenként.
A contract worth 7.957 billion euros to supply Kuwait with 28 Eurofighter Typhoon fighters (22 single and six double) was signed by the Italian company Leonardo in May 2016. Delivery of aircraft will be made from the Italian production line Leonardo, where the production of the first machines has already begun. Kuwait should receive fighter jets from 2020 to 2023.
December 2017 an intergovernmental kontrak and between Great Britain and Qatar, with a total cost of around £ 6 billion to supply Qatar with 24 Eurofighter Typhoon fighters, then BAE Systems, its main contractor, announced that its share in the contract will be about £ 5 billion, and the first payment from the Qatari side is expected in mid-2018 of the year.
Aircraft for Qatar will be manufactured on the assembly line of BAE Systems in Warton, and deliveries of Qatar fighter planes will begin no earlier than the end of 2022. This will give the Qatar Air Force time to receive and assimilate up to 36 ordered French fighters Dassault Rafale and 36 American fighters Boeing F-15QA, and the preparation of a sufficient number of flight and ground crew.
Az É.Koreai nehéz csapásmérők ellen még bőven elég lehet...
... másrészt nyugaton a Pancírhoz hasonló integrált légvédelmi komplexum (g.á. + rak.) tényleg nem létezik.