Nem azért, de attól hogy a civilizált világban milliókat ér egy eredeti STG44, az nem jelenti azt hogy afrikában is. Illetve hogy ott találna rá bárhol vevõt, aki milliókért megveszi tõle. Maximum elcserélhetné egy fürt banánra. :-)
A lényeg szerintem az hogy sok embernek igenis érdeke, hogy Afrika olyan szinten maradjon, mint most. Az USA ugyanis olyan iszonyatos mennyiségû élelmiszert állít elõ (hála a géntechnológiának, de ez megint egy másik topic...), hogy nem tudja hol eladni.
ez így van, de ehhez azért azt is hozzá kell tenni, hogy ugyan kölcsönt adnak, de ezeket általában nem szokták visszafizetni. Pl. a G8ak pár hónapja engedték el többtucat borzasztó szegény állam adósságát.
Most ez nem szorosan haditechnika lesz, de szerintem afrikának az a gondja, hogy túl sokat segélyezik. Nem segélyeket kellene nyújtani (azért ez is jobb mint a semmi), hanem vissza nem térítendõ támogatást és technikai segítséget, amivel megteremthetnék az országok önállátását, hogy legalább élelmiszerbõl és alapvetõ könnyûipari termékekbõl el tudják látni saját magukat (ruha, cipõ ilyesmi).
Valahol halottam hogy az amerikai farmereknek ugyanis az az érdeke, hogy segélyeket küldjenek, mert ez nagy anyagi hasznot+piacot hoz nekik. A segélyt ugyanis az amerikai állam nyújtja, aki felvásárolja az élelmiszert a farmerejtõl. Így az amerikai termelõknek nem érdeke az afrikai országok fejlesztése, mert piacot veszítenének.
Ezért nem lehet afrikáról általánosítva beszélni.... bonyolult témakör az biztos. De mostmár hadjuk az egészet mer nem e topikhoz tartozik.
Szerintem már önmagában az gáz, hogy valaki az stg eladásokban várja afrika "megváltását" idézek: "pénz egy részébõl elmehetne tanulni az emberünk, másik részébõl meg infrastruktúrát lehetne fejleszteni"
Kedves I.C.ram , szerintem veled nincs mirõl beszélni. :D
Sajnos nem vágod hogy itt nem egy elhatározásról van szó és a jólét is relatív "már akinek". Az erkölccsel meg ne gyere. :D
Nézzétek, azért Afrikában kicsit árnyaltabb a kép. Én 8 hónapot voltam Etiópiában a viszonylag fejlett központi területen. Az én véleményem szerint az emberek töbségének nincs képe a szélesebb világról, és ezért kisebbek az igényi is, mivel nem látott többet. Egyszerüen fogalmuk sincs róla, hogy milyen lehetne máshogy, de az nem igaz, hogy nem fejlõdnek. Amikor elõszõr voltam kint, kialakult bennem egy fejletlen országról, ahol egy csomó értelmetlenûl megkezdett, és félbehagyott építkezést láttam. Amikor másodszori alkalomkor hazajöttem, már volt ott is mobiltelefon, és a fõváros körül körgyûrût építettek. Hozzátartozik, hogy ez az ország nem része sem fekete-afrikának, sem arab afrikának, a kettõ között van.
értelmetlen vita, rakás afrikai országban a társadalom kb az 1700-as évek színvonalán van.
igen, és szeritned ha a kisember afrikában eladja az stg-jét milliokért ahogy gondolod akkor majd sorba megy midnenki hozzá veregetni a vállát hogy király vagy ahver..., aham, értem :)
Ez mind azért van, mert nagy a szegénység, és ahol nagy a szegénység, ott a bûnözés az egyetlen kiút. Nem azért ölik egymást halomra, mert ez a hobbi afrikában...
Azért fõleg, mert elvileg a harci fejek nagyobb része még legalább 20-30 éves élettartammal bír, igaz, sok régebbi robbanótöltetett (pl. a B61-es légibombaváltozatokat) várhatóan a következõ évtizedben ki kell vonják...
remélem sejted ha még be is váltna az 5leted azt a pénzt se arra forditanák... :)
Hidd el hogy az afrikai országok legnagyobb problémája, hogy ismeretlen náluk az emberi jogok. Vicc nélkül emberek ezreit millióit erõszakolják meg illetve ölik halomra. Olyan színten tojnak az emberekre hogy az már fáj. Ezáltal teljesen logikus, miszerint a kiharcolt függetlenségek óta hatalmi harcok és viszályok dúlnak. Nem gyõzzük hallani se hogy hány országban geci a kormány és amint lehet csak lehúzzák a népet. Mikor nagyon messzire mennek el, na olyankor jönnek a gerillák és lesz szép kis polgárháború. Pár ezer ember fejét szó szerint lenyisszantják és kis ideig feldúlnak mindent és visznek mi mozdítható. Mindenki rabol öl, fosztogat, garázdálkodik mire a kormány enyhít a helyzeten és vissza fogja magát. Pár évig újra rend van és utána megint csak kezdõdik minden elõrõl. Bányákban dolgoztatnak rabszolgákat, van rakás üzem, hidjétek van minden, csak a haszon és a pénz a kis diktatúráknak, rezsimeknek megy.
Afrikai országokban leginkább vezetõkre van szükség, kik nem használják ki az embereket ha a hatalom a kezükbe kerül. Mer évtizedek óta csak ez megy mindenütt színte.
Hidd el, hogy az afrikai országok legnagyobb problémája a tõkehiány, és a külföldi tõkétõl való függés, illetve az értelmiség hiánya. Képtelenek fejleszteni, és minimális fejlesztés még a külföldi tõkéhez is kell, pl infrastruktúra, szakképzett munkaerõ stb.
Szóval, ha eladnák az STGket, akkor a pénz egy részébõl elmehetne tanulni az emberünk, másik részébõl meg infrastruktúrát lehetne fejleszteni :P
lehet hogy meglepõt mondok, de az afrikai országoknak messze nem az a legfõbb baja, hogy nincs pénzük. Kevésből is lehet(ne) jól gazdálkodva jól élni, de nekik ráadásul ott vannak az irtózatos nyersanyagkincsek is, szóval pár jó koncesszióval ölbe tett kézzel teremthetnének a jelenleginél sokkal jobb életkörülményeket. De kit érdekel a nép? :D
Az afrikai országok helyében szépen összeszámolnám a régi fegyvereket, és aukcióra bocsájtanám õket. Tuti bejönne egy rakás pénz belõle, fõleg az amcsi fegyverbuziktól, akik egy STGért szvsz 1 milliós nagyságrendekben fizetnek.
Ha utána jártál valójában akkor tudhatod hogy Iraqban is megfordult a fegyver és színte mindenütt felütötte a fejét még egészen a nyolcvanas kilencvenes évekig. Lenti kép az a Yugo sereg.
Kedves Ren, ezt én is szépen benéztem :D Nem gondoltam volna... kicsit pofára estem. Akkor az afrikai leány kezében tényleg mûködõképes stg lehet. Aszittem hogy nagyobb ritkaság számba megy a fegyver.
One of the more extensively and systematic uses of the MP44 after the war, was in the Yugoslavian army, where it's said paratroops used the MP44 as the main handgun untill 1983.
Állítólag az arab-izraeli háborukban (gondolom leginkább az 1948-asban) használtak MP44-et, gondolom innen került aztan valahogy beljebb afrikába. Lõszer nemigazán van hozzá, egy amerikai tulaj is panaszkodott, hogy leginkább magának kell csinálnia. Hozzávéve, hogy az Mp44 messze nem annyira robusztus mint pl egy ak47 és gyakran eltörnek benne apró alkatrészek (ütõszeg, rugók, stb), szinte kizárt hogy bunkósboton kívül fegyverként használható lenne :)
Hm... Namost itt van nekünk egy ilyen kép mirõl azt lehet levonni, hogy a háború után valamelyik ország haderejében a fegyver rendszeresítve volt. Feltehetõen maradt valami maradék, vagy valaki gyártani kezdte egy kis ideig még. Csak melyik hadsereg ez? Nemszem hogy Bundeswehr lenne. Nem is tom mikor készülhetett a kép.
Afrikában?Anélkül hogy értenék hozzá azt hiszem nem.Inkább elpuffogtatják.
Nekem úgy tünik, hogy az újja elhúzza a ravaszt, felteszem a fegyver már jóideje nem mûködõképes, csak ilyen látványelemnek használatos eszköz. Gondolj bele, az a fegyver (ha tényleg STG-44) legjobb esetben is több évtizedes, és nem hiszem, hogy az viszonylag érzékeny szerkezet különösebben jó karbantartást, ápolást (hovatovább fegyverolajat, vagy valamilyen kenõanyagot) kapott volna.
A Jugó állam az 1940-es, 50-es években jó kapcsolatokat ápolt az amerikaiakkal, sok amerikai fegyvert rendszeresített, például P-47-eseket, F-84-eseket, F-86-osokat, licencben gyártották a Browning M2 géppuskát, stb.
Mellesleg pedig "vissza is fizették" a kölcsönt, Románia egy Jak-23-ast adott át az USA-nak, amit elõszõr Jugoszláviába szállítottak, innen pedig egy amerikai tehergép vitte az Egyesült Államokba. A Jak-23 a szovjet vadászgéprendszeresítési vircsaftban alul maradt a MiG-15-el szemben (ami nem meglepõ, lévén a Jak egyenes szárnyú, a MiG pedig nyilazott szárnyú gép), de pár ország rendszeresítette, mint Csehszlovákia vagy Románia. Az amerikai berepülõpilótának az volt róla a véleménye, hogy igen egyszerû, igénytelen, nagyon jó emelkedõképességû, nagyon jól gyorsul, de ugyanakkor nagy sebességnél a gép elvesztette stabilitását.
Hova tünt a hozzászólásom??? Na mind1... De hogy a fenébe jutottak hozzá egy Shermanhoz??? Jó persze értem hogy mindent elõkaptak mihez hozzá jutottak, de nemszem hogy egy múzeumot rámoltak volna ki.
Tesóm küldött képet a munkahelyérõl, ahol mindenféle jármûveket páncéloznak. Fasza a csarnokban volt vagy 30-40 felpáncélozott defender, amik mennek Irakba. Elég mókásan néznek ki :) Beraknám a képet, csak a kép 3/4én az õ feje van :D Majd megkérem, hogy csináljon még képet.
Mieza a béka??? Ez a balkáni háború? Mer csengõhangot meg nemtom mit le lehet tölteni, de hirtelen nem vágom mi mást még. Pontosabban mit linkeltél be??? Elmondanád? Valamire rá kéne mennem és elõ kéne jönnie valaminek? Hüm?
Örülj, hogy nem éles helyzetben történt :D Viccet félretéve, elég tetû dolog, ha nem adnak másik lehetõséget. Ha mindenkinek a saját fegyverével kellett volna lõnie, amit õ tartott karban, akkor még azt mondanám, hogy így járt, miért nem vigyázott jobban a fegyverére.
Valamennyire kapcsolódik a topichoz... lövészeten azért húztak meg majdnem XY fõiskolán, mert egy nemtom hány éves (nagyon régi) PA63-al kellett lõnünk és a második tárból beragadt az egyik lõszer, aminek következtében majdnem kifutottam az idõbõl... Lol.
Elég szoros volt az a gyõzelem, szal csak az amcsik fele birka...
Az istenadta nép azóta egyszer már újraválasztotta Busht. Az iraki háború és 9/11 ellenére. Szóval a végtelenségig fogják tûrni, mert teljesen birkák már.
Még Sherman és T-34-es is harcolt a balkáni háborúban, mivel ugye egy szétesõ ország harcolt saját magával, így a hadsereg helyzete meglehetõsen zûrõs volt, és a szabadcsapatok gyakorlatilag azzal harcoltak, amire sikerült rátenniük a kezüket.
Kiszivárgott hírszerzõ jelentések szerint évekig tömte dollár százezrekkel az Egyesült Államok a szomáliai hadurak zsebét. A véreskezű hadurak senkinek nem kellenek - csak az USA-nak.
Eredményes a haditechnikai eszközök beszerzéséhez kapcsolódó ellentételezési program, melynek értéke átlépte a 169 milliárd forintot – jelentette be tegnap Garamhegyi Ábel, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium helyettes államtitkára. Az összes ellentételezési kötelezettség eléri a 272 milliárd forintot, melynek 62 százalékát már az elmúlt négy évben teljesítették. A tervezettnél jobban halad a vadászrepülõgép-ellentételezés, a Gripen International és partnerei március végéig 191 milliárd forintnyi kötelezettségükbõl 138 milliárdnyit teljesítettek, ebbõl 96,4 milliárd forint export, 41,7 milliárd forint pedig befektetés formájában valósult meg.
Idén hat új megállapodás született, fõként a Gripen gépek kommunikációs és fegyverzeti rendszereinek beszerzéséhez kapcsolódóan. A rakétákat szállító amerikai Raytheon cég állja 80 védelmi területen tevékenykedõ kis- és középvállalkozás kétéves e-kereskedelmi képzésének költségét, valamint egy korszerû technológiával felszerelt logisztikai és karbantartó bázist épít a HM Arzenál nyírteleki telephelyén. A kommunikációs rendszert szállító Rohde & Schwarz pedig rádiókommunikációs berendezéseket kiszolgáló logisztikai, javító-karbantartó kapacitását telepíti Magyarországra.
Elég durva, hogy mennyi hadianyagot gyûjtögettek össze. Votl itt mg42tõl kezdve Browningon keresztül, ak mindenmennyiségben...
Ok rendben.Én csak a tábla szövegére tettem megjegyzést.Tipikusan amerikai.
A Tonkini-öböl béli incidens már régóta téma a hadtörténészeknél is, a Vietnamiak a kezdettõl fogva azt állították, hogy semmi közük nem volt az amerikai rombolók elleni támadáshoz. Ettõl függetlenül az Egyesült Államok már a Franciákat is aktívan támogatták a kommunisták elleni harcban (lásd: Dien Bien Fu), és a Franciák kivonulása után várható volt, hogy valamilyen módon meg fognak jelenni elöbb-utóbb.
Valóban:) gyorsan telik az idõ:) Csak kíváncsi vagyok hogy az istenadta nép meddig fogja tûrni, hogy a katonáik olyan helyen legyenek ahol semmi keresnivalójuk...
Errõl van egy jó kis idézet:
There is a sign at the USMC sniper school that reads "The average rounds expended per kill with
the M16 in Vietnam was 50,000. Snipers averaged 1.3 rounds. The cost difference was $2300
v. 27 cents."
Az USMC mesterlövész iskolájánál van egy tábla, amin ez áll: "Vietnámban az M16-ossal 50000 lövés jutott egy megölt ellenségre. A mesterlövészeknek ehhez átlag 1.3 golyóra volt szükségük. Az anyagi különbség a kettõ között 2300$ vs. 27 cent.
Az biztos nem Nebelwerfer, leginkább a kínai Typr63-nak tûnik, ami egy 107mm-es vontatott rakétatüzérség. Utána láthatunk M63 Plamen-t is, ami 128mm-es.
Nagyon messze van még ez attól, va. Vietnamban a leghevesebb idõszakban hetente átlag 100 amerikai katona halt meg, és iszonyatos mennyiségû hadianyagot használtak el. Igaz, hogy az iraki helyzet meglehetõsen szélsõséges, de teljesen más szintû, mint Vietnam.
Háborús videó a Boszniai háborúról. A végefelé láthatóak benne halottak is, szal úgy nézzétek.
Az elején viszont van egy Nebelwerfer-re hasonlító telepített rakétavetõ. Az valóban az lenne? Akad benne PPS és MG42 is, szóval nem lehetetlen, bár a lõszerutánpótlást hogy oldották meg?