Én is erre gondoltam. MInden esetre ha jól veszem észre csak az amerikaiak próbálkoznak megvalósítani a sci-fi filmeket ilyen göncökkel,de javítsatok ki ha ez nem így lenne.
És ,hogy ne csak gerillákról legyen szó vegyük Kínát ellenfélnek ,szerintem õk se nagyon erõlködnek ilyen cuccokkal.
Teljesen elméleti kérdés: régi puskalõszer (legalább 40-50 éves, ebbõl elég sokat föld alatt töltött) mennyire esélyes, hogy teljesen spontán, vagy minimális külsõ behatás (nem ütlegelés vagy dobalás) hatására elmûködjön? Egyátalán mi történik a benne lõporral ennyi idõ alatt?
Hát a jelenlegi helyzetben csak diktatúrák és "demokráciák" harcolnak egymással, és általában a diktatúrákban alakul ki gerilla harc, mert az lesz a megszállott ország, és ezekben az országokban még annyira nem terjedtek el a Csendes pusztító, meg Szuperkatona filmek :D
Szóval arra még várni kell, hogy a SAS London utcáin folytasson gerilla harcot az amik ellen :P
Én egy kicsit elhibázottnak tartom azért ezt a szemléletett. Az biztos, hogy a Tálibok meg az afgán ellenállók azt se tudnák, mit gondoljanak ezekrõl a levelibékákról, de egy kicsit úgy látom, hogy sokan hajlamosak arra vetemedni, hogy a jövõ hadszinterein ilyen gerillaháborús ellenfelekkel kell csak harcolni...
Igen, te igen, mert sok filmet láttál, amiben ilyenek vannak, viszont egy tálib gerilla, jót röhögnem, hogy milyen bohóc ruha már ez, és kacagva indítaná az RPGt is :D
Értem... csak mert fût fát ígértek 1-2 éve, új sisaktól kezdve bakkancsig... Nem akarok hülyeséget mondani, de a konferencián a bábun SS-t idézõ szín fekete gúnya volt. Kísértetiesen tengerész kadét féle szabás... valami ilyesmi rémlik. Erre akkor nagyon felfigyeltem mert kiszúrta a szemem. Mondták is hogy a jelenlegi az eastern eu design. Nem túl szép... direkt akartak emiatt tisztességeset rendszeresíteni,"magyart" gondolom nem kis költségvetéssel. Talán az Orbán kormány idelyén?
A "tûzszerész gönc" rendszeresítve lesz. Pont. Ideiglenesen (de lehet, hogy tartósan) ez lesz a toronygéppuskások védõöltözete.
A magyar mellényekrõl nem tudok sokat, max. azt, amit a honvédelem.hu oldal képeibõl ki lehet silabizálni. Errõl kiskorúbézoltánt kellene megkérdezni (én is kiváncsi vagyok amúgy, hogy van v. lesz-e fejlõdés e téren).
Az a vörös vizoros sisakkal szerelt páncél-model az Objective Force Warrior program elsõ változata volt még. Az US Army fejlesztései e téren most így néznek ki:
Land Warrior: alapvetõen kommunikációra kihegyezett program, amelynek a célja az, hogy a hadszíntéren minden begyûjtött adatt hozzáférhetõ legyen minden egyes katona számára, és minden egység képes legyen közvetlenül kommunikálni bármely másik US ARMY egységgel. Eredetileg egy nagyratörõ program volt, amelybe beletartozott az, hogy minden katona fegyverére kis kamerát szereljenek, és hogy ezek képét bármelyik központban is nyomon lehessen követni. Ezeket a nagyratörõ terveket késõbb drasztikusan letörték, és fõleg a kommunikációs részét hagyták meg, tehát hogy folyamatos hang- és adatkapcsolat (PDA-kra) legyen az egységek között, illetve a sisakba szerelt egyszemes kijelzõ is meglegyen. 1999-ben kezdték meg az elsõ éles teszteket, és idéntõl már a széleskörû rendszersítését is megkezdik. A tervek szerint 2015-re minden US ARMY katonai egység rendelkezni fog a Land Warrior-szettel, a program teljes költségvetése a tervek szerint 8 milliárd dollárt emészt fel. A Land Warrior mellékága a Stryker Warrior, amely a Stryker Brigade-ok kissé módosított rendszere, amelynél például a Strykerekbe külön töltõegység kerül, így a katonák a személyes rendszereik telepeit menet közben a jármûben ülve feltölthetik, illetve egy zárt láncú hálózatban az összes katonát egyszerre lehet eligazítani.
A Land Warrior program demópéldánya 2004-ben
Objective Force Warrior / Future Force Warrior: A Land Warrior utáni lépcsõfok, illetve annak a kiegészítése. A cél a felszerelés, a személyvédelmi eszközök (mellény, sisak, stb.), fegyverek és a többi tömegének csökkentése, mégpedig durván 20-22kg-ra, a jelenlegi 35-50kg-ról. További cél az "elsõként észrevenni, elsõként lõni" elv biztosítása, amit a sisakba integrált optikai (nappali és éjjelátó) kamerák, illetve a felderítõrobotok és a többi katona kamerájával biztosítanak. A rendszer további célja a minél magasabb szintû integráció, például hogy ne kelljen külön vegyvédelmi állarc, hanem a sisakra egyszerûen felcsatolható legyen egy arcrész, amely aktív szûrõkkel rendelkezik, és közben felcsatolt állapotban is lehet beszélni a mikrofonba. Szintén az FFW program keretében vizsgálják az exoszkeletonok lehetséges alkalmazását, illetve az alternatív energiaforrások, mint az üzemanyagcellák használatát.
Korai OFW prototípus
2004-es FFW prototípus
2005-ös FFW sisak demonstrátor
Future Force Concept: Ez már inkább sci-fi. Gyakorlatilag azt vizsgálja ez a program, hogy 20-30 év múlva a várható technikai szinten milyen megoldások lesznek elérhetõek a hadsereg számára, illetve ezen technológiák közül melyek azok, amelyekre megéri ráfeküdni, és melyek azok, amelyek nem kecsegtetnek túl sok haszonnal. Itt olyan dolgokról van szó, mint a nanotechnika alkalmazása, inteligens nyomkövetõ lövedékek, stb. Olyanokról, mint a nanotechnikás exoszkeleton, amely a katona testi erejét jelentõsen megnöveli, de gyakorlatilag kívûérõl alig tûnik többnek, mint egy ruha.
Lenne pár kérdésem, miszerint 2003. június 4-én a Blikk-ben volt egy cikk egy egyenruháról amit a tervek szerint 2011-ig rendszeresíteni akarnak minden bakánál. A Blikk a lenti páncél öltözéket is bemutatta valamelyik nap. Sajnos képet nemtok belõni mer csak papír lapon van a fotó, de a csóka fején egy motor sisak szerûség van és plexi piros színû. Infrakamera van benne megy egyéb szír szarság és mondjuk nem olyan bõ és vastag mint a lenti képeken lévõ ruha, de ez is tömzsi rendesen és valszeg majdnem olyan ellenálló. A hûtésérõl csak annyit írnak hogy a szövet jól szellõzik és nincs szüksége.... khm.. vízhûtésre? vagy egyéb félére. Nem is izzad bele viselõje meg sorolhatom. Valami nemtom milyen anyagból van de azért dúrva hogy 2003ban kijelentik hogy csak 2011re tudnak eleget gyártani belõle. Akkor ebben adóvevõ meg minden szír szar van... épp az asztalon van a kivágott cikk és nézem.
Na meg még azzal fordulnék ide hogy az egyenruhával egy idõben kábé bejelentették itthon is egy új rendszeresítését nemtom mikorra. azzal mi van? Az egyenruhák teljes cseréje lesz. Még a sisakok is magyarok lesznek. Külön magyaroknak gyártanak le nemtom milyen egyedi formát. Várhatóan lesz valami az egészbõl?
pl azt hogy a gyárbombázások most már full befolyásolják a harceszközök frontra kerülését nem nevezném apróságnak.
hát ha nem 20-25 ember csinálná hanem 50-100 akkor kicsit gyorsabban haladnának, jó lenne afrika de az tmondom inkább legyen jó fullosan mint hog ykapkodva megcsinálják, a 6 éves motorját a játéknak le kell szépen cserélniük most ezen van a fõ léyneg + a gyártás fejlesztés átalakításán.
Nem az a bajom, hogy áll a front, hanem az, hogy mindig ugyanazon a terepen kell harcolni. Az igérgetések ellenére is.
Ettõl függetlenül lehet, hogy jó a játék, lehet, hogy egyszer elõ is fizetek rá, mert az alapkoncepció nem rossz, viszont nem szimpatikus ez a SOE féle hozzáállás, hogy csak apróságokkal akarják depolitizálni a játékosokat.
figy ha nem vagy tisztában a játék fejlõdésével akkor plz ne mondj hülyeségeket, nincs új front viszont a régi folyamatosan növekszik (elméletileg lassan párizs is felkerül) + a játék taktikai részei kezdenek kiforrni, amúgy meg folyamatosan nõ a játékos szám.
Nem kell ahhoz játszanom, hogy lássam, hogy már évek óta folyamatosan ígérgetik az új frontokat, és semmi nem lesz belõle. Azóta eltelt 4+ év, ás van egy erõs gyanúm arra, hogy jövõre sem lesz változás. Közben meg egyre kevesebben tolják.
Hát az elsõ nyugati front volt talán a legrövidebb csata a II. VHban, és messze nem abból állt a VH, hogy a németeket franciákat lenyomják, majd restelik, és kezdik elõlrõl.
õ félévente ránéz a térképre és azt látja hogy középen van a 2 front vonal most pl kb 3 hete állunk oda vissza foglaljuk a városokat a folyóparton, szal ebbõl a szempontból jogos, van kb 400-500 város a térképen az elmúlt 3 évben kb a felében harcoltam mivel a mi brigádunk ahova a magyar ezred van beosztva északon ténykedik jópár déli városba soha nem fogok keveredni nagy valószínûséggel :) amúgy most az 1.23-as verziótól a gyárak bombázása már nem a fejlesztés ütemét befolyásolja elsõsorban hanem a harceszközök fronvonalra kerülési idejét
Miért eddig mennyit is adtál neki? Fizettél is érte valaha? Mert ha nem akkor gõzöd sem lehet róla milyen, a többi meg megint az "ismerõsöm ismerõsének az ismerõse mondta" kategória...
Hány éves is a játék? 4? Azt ígérték mikor kijött, hogy nemsokára leszenk újabb frontvonalok, hát azóta elröppentek az évek, és mindig csak jövõre. Nem nagyon adok több esélyt annak a játéknak. Kicsit mint az SWG és a SOE esete.
kaptunk megint 8 új várost, sokszor mondtam már hogy nézd meg és utánna terjeszd a negatív hullámokat, végre látható a fejlõdés és mennek sorban az újjítások a patch-ekkel ahogy beígérték jövõre így tényleg lehet majd Afrika is :)
amúgy most igazad van 3 hete áll a front amit az európaiak elfoglalnak nappal/este azt a más idõzónából játszó emberek éjjel meg reggel visszaveszik.
Piszkálta a csõrõm régebben, egy trialt anno még kipróbáltam, de csak az jött le belõle, hogy ebbe a játékba beletanulni nem lesz elég 2-3 nap, addig viszont masszívan elveszet gyerek, pardon, kudarcélményekben gazdag elveszett gyermek élmény volt. :)
Talán egyszer erõt veszek magamon, de õszintén bevalva a II.VH-s játékokkal már egy kissé torkig vagyok. Idõnként elfog a kedv, és van hangulatom játszani velük, de olykor meg látni sem bírom hogy már megint Tommy gunokkal, Garantokkal, Kar98k-kal és MP44-ekkel van tele a kép. :)
Érthetõ és ha belegondolok igazad is van.
Az Armed Assault meg ha követi a Flashpoint vonalat akkor erõmû kell majd hozzá de nekem nincs kedvem vagyonokat áldozni a fejlesztésre. Szerintem a Flashpoint a legjobb eddig, bár sok hiba volt benne mégis messze veri a többit .Nem hiába nevezték a legjobb háború szimulátornak. Nagyon jól eltalált elnevezés ez.Szerintem azért is lett nagy siker , mert úgymond nyílt forráskódú lett, bárki gyárthatott hozzá küldetést , felszerelést, sõt egész addonokat.
Játsza még valaki az FDF Flashpointot a neten? Szivesen csatlakoznék. Azt hiszem ez a legelterjedtebb mod, ugyi?
Próbáltam az AA-t még az õsidõkben, amikor kijött, meg utána a 2.akárhányas verziót. A véleményem vegyes vele kapcsolatban. Bizonyos téren korrekt játék (fegyverek, alkalmazásuk, a játék elvi felépítése), más téren kevésbé, és akkor finoman fogalmaztam. Alapból ellenszenves, hogy gyakorlatilag mindkét oldal "tükör"játékot játszik, tehát amerikai fegyverekkel van felszerelve. Persze, a halottaktól fel lehet szedni az orosz fegyvereket, de a játék közben csak kinézetre olyanok az ellenfelek, mintha AK-val lennének felszerelve, valójában õk is M16-ossal lõnek. Nem tetszik a játékmenet sem igazán, látszik, hogy alapból a popularitás is nagy hangsúlyt kapna, mert szó sincs valóságízû harcokról. Ezt fejeli meg a többi játékos, amire te is kitértél. Ha az egész másról sem szól, mint arról, hogy Rusholjuk le a másikat, akkor nem nagyon lehet taktikázni. A legszórakoztatóbb az, amikor amiatt anyáznak a szerveren, mert óvatosan mozgunk ketten-hárman, egy ellenfelet keresve, miközben 10 játékos halott már, és bömbölnek, mert játszani akarnak. Az pedig a slusszpoén, mikor emiatt vágnak ki a szerverrõl. Szóval köszönöm, de én nem kérek az AA-ból. Ha pörgõs-rusholós lövöldözésre vágyom, akkor CS-zek vagy DoD-ozok, azok erre vannak kihegyezve, nem is akarnak mások lenni. Ha reális taktikai játékra vágyok, akkor sajnos csak várok, hogy végre megjelenjen az Armed Assault. Ebben a kategóriában nincs ellenfele. Sajnos úgy tünik nem is igazán lesz...
CPE - a hírek szerint rövid távon akkor is ezt rendszeresítik a géppuskalövészek számára
QuadGuard - egy, a testet csaknem teljesen fedõ páncél, amit az Oklahoma Egyetem készített, a tengerészgyalogság tesztelte (korábban már raktam be róla egy képet), és nem is kis szériában (5000 darab) megrendelte az iraki hadszíntéren szolgáló bõrnyakuak számára.
Én szoktam játszani [NST]Fenrir néven. Van valami 20 honorom és minden kiképzés teljesítve.
Az AmericasArmy-t nem szeretitek? Már a kiképzés is tetszett, az on-line küldetések is jók.
Össze kéne kaparni egy "veterán" csapatot,akik ésszel, szervezetten játszanak mert általában tele vannak a serverek idióta Rambó pótlókkal.
az [NST]-t nem érdekli?
Én annyira nem szívesen emlékszem vissza rá, az a társaság amit nagy erõvel összehoztam egy olyan utat választott ami nem egyezett a nézeteimmel ezért otthagytam õket. (magyarul copyright seggnyalók lettek)
A MOHAA-t kipróbáltuk, aztán a "kemény mag" inkább másfele fordult, annyira nem jött be. Fenrir, a mag egyik prominens személye csinált egy NST MOHAA diviziót, akik ahogy hallottam meglehetõsen komoly hírnévre tettek szert a MOHAA sceneben. De nekem especiel komolyabb MOHAA-s múltam nincs.
Felségjelen soha nem szerepelt semmi mivel a célja a gépek távolról való azonosítását szolgálta. Ezért is voltak mindig olyan kani hatalmasak:D Egyébként nem rossz de én jobban szeretem a nagy felségjel kicsi századjelvény kontrasztot:)
Az [NST] tényleg klánjel, egy eredetileg még 2000-ben alakult CS klánból, a Nightly Strike-ból származik. CS-zni már nem nagyon szoktunk, de a klán magja baráti körré alakult, és mindenféle játékkal játszottunk már (Tactical Ops, Strike Force, Mechwarrior 4, Day of Defeat, Operation Flashpoint, Star Wars:Galaxies, stb.). Jelenleg a "mag" nagyobbik része World of Warcraftozik.
Úgy tudom Japánban még nagyobb volt a hadsereg-haditengerészet rivalizálás, a japán flottának saját szárazföldi légiereje (sõt talán szárazföldi hadereje is) volt, stb.
Minden nagyobb robbanásnak gombafelhõ alakú a füstfelhõje, a pontos okot nem ismerem, de valami ilyasmi van, hogy a robbanás által létrehozott füst és porfelhõt a robbanás lökéshulláma fölfelé nyomja, és a lökéshullám eloszlásával a felhõ nehezebb anyagai (por, hamu, stb.) szépen lassan elkezd visszahullani a földre (ez a gomba szára).
egy érdekes kérdés. már régóta motoszkált bennem hogy megkérdezzem:
az atombombának miért van gombafelhõje és miért olyan a formája? és a termonukleáris bombának más a robbanása?
Azért ez elég messze van bármiféle battlearmortól, mert mozogni azt nem nagyon lehet benne. (Meg a jármûtõl eltávolodni sem lehet nagyon a hûtés miatt)
Engem inkább kicsit a 2. VH-s bombázok személyzetének flak jacket-jeire emlékeztet.
Nekik kicsit másabb az igényük. Gõzük sincs a hadszintéri szállításról, inkább csak a stratégiait ismerik. Arra lehet tényleg nem éri meg a C-27J-t használni. A hadszintér kissé másabb.
A vicc csak az, hogy C-27J-t a légierõ 1999-ben kivonta a szolgálatból, éppen amiatt, hogy a C-130-asnál kisebb gépek üzemeltetése felesleges és nem kifizetõdõ.
Az áprilisi Aranysasban volt cikk a témáról. A Sherpa-kat egyébként pont most akarják lecserélni, a lehetséges váltótipusok között a C-27J és a CN235 merült fel.
Elnézést mindenkitõl, tudom hogy nem egy komoly érdeklõdést kiváltó dolog, de nekem a mai napig enigma az, ahogy a négy amerikai fegyveres erõ sokszor szó szerint szivatja egymást. Kb. úgy néz ki a gyakorlatban mintha az UTE és a Fradi szurkolótárborának kellene együtt dolgoznia...
Najó, nem húzok tovább senkit: az US ARMY felirat a gép farkán.
Egy kis történelem: eredetileg az amerikai fegyveres erõknél a hadsereg (ARMY) kezdte el a repülõgépek használatát az 1920-as években. Az egész II.VH alatt az amerikai szárazföldi telepítésû repülõgépek a hadsereg felügyelete alatt repültek. Az amerikai légierõ, mint különálló fegyvernem a világháború végén jött létre, és kemény belharc folyt a Pentagonban az immár négy fegyveres erõ között a pénzek elosztása körül. A probléma nem csak anyagi jellegû volt, hanem a feladatkörök terén is komoly átfedések voltak, hiszen a hadsereg, a haditengerészet, és a tengerészgyalogság is rendelkezett mindenféle repülõgépekkel (vadászgéptõl a teherszállítóig) - a légierõ mellett.
1947-ben vált az USAF, vagyis az amerikai légierõ függetlenné teljesen, és rá egy évvel, 1948-ban az akkori amerikai védelmi miniszter tárgyalóasztalhoz kényszerítette a feleket, és megegyezést csikart ki, ami a Key Westi egyezményként ismert. Ennek lényege, hogy a haditengerészet (US NAVY) csak közvetlenül a haditengerészeti feladatokhoz szükséges repülõ jármûveket üzemeltet (tehát nem tart rendszerben szárazföldi bázisú bombázógépeket például), a hadsereg (US ARMY) csak felderítõ és kutató/mentõ légi jármûveket üzemeltet, (késõbb ez annyit jelentett, hogy semmiféle merevszárnyas gép nem tartozott hozzájuk), és minden egyébb légi feladat a légierõ (USAF) feladatkörébe tartozik. Érdekes pont, hogy a tengerészgyalogság (USMC) kimaradt a megegyezésbõl, aféle "mindentbele" alapon.
Amit eddig én sem tudtam, hogy az amerikai hadsereg az 1980-as évektõl kezdve újra üzemeltett nagyobb merevszárnyas repülõgépeket, hiszen korábban legfelejebb kisméretû megfigyelõrepülõgépei voltak. Az 1980-as évektõl kezdve viszont felmerült az igény a lokális szállítógépek iránt, mivel a légierõ nemes egyszerûséggel kijelentette, hogy nem tart rendszerben a C-130-asnál kisebb szállítógépet. A jelenlegi, irakhoz hasonló misszióban viszont ez pazarlás, hiszen ha egy párszáz kilométerre lévõ bázisra kell átvinni valamit, akkor vagy a helikopter van kéznél, aminek kicsi a teherbírása, és a sebessége, vagy a C-130-as ami viszont sokszor feleslegesen nagy például egy hûtõláda nagyságú teher elcipelésére. Ilyenkor jönnek a C-23-asok és a C-12-esek, amelyeket jelenleg a hadsereg üzemeltet jobb hijján. A vicc az, hogy ezzel gyakorlatilag megsértették a Key Westi megegyezést...
Ami pedig a slusszpoén, hogy a C-23-asok jelenleg folyamatosan repülnek irakban, mivel a bázisok között ezek a leggyorsabb és leghatékonyabb futárok, ha pár embert vagy kisebb terhet kell átvinni. Mivel azonban csak alig négy tucat repül belõlük, lassan kikopnak, ezért új gépekre van szükség, mégpedig legkésõbb 2008-ra. A vicc itt az, hogy a Pentagon a típusegyesítés okán elõírta, hogy a légierõ és a hadsereg egy típust használjon, tehát a könnyû tehergépnek közösnek kell lennie (érdekesség: a V-22 Osprey hasonló méretû, mint a C-23, sõt, annál csak kisebb terhet képes szállítani, de irgalmatlanul drága, így a hadsereg csak a SOCOM feladatokra rendelt belõle). A vége ismét marakodás lett. Az amerikai légierõ kijelentette, hogy neki nem kell új gép 2010 elõtt, sõt még utána se nagyon, neki C-130J-30 gépek kellenek. A hadseregnek viszont a C-130 túl nagy és drága...