A megtévesztõ célok kidobálása nem egyedi eset. Az aktív zavarásról viszont nem tudom, lehet az. Viszont legkevésbé sem "lopakodó" az, ami aktív elektronikai tevékenységet végez. Arra passzív eszközökkel rá lehet vezetni valamit, illetve be lehet mérni a forrást.
Én is inkább arra gyanakszom, hogy csak píár szövegrõl van szó. Amit el tudok képzelni, hogy komoly ellentevékenységet végezhet, tehát a visszatérõ fázisban csalikat dob ki, vagy akár aktív radarzavarást vet be.
Valamit nagyon elfelejtetek a muszlim világgal kapcsolatban: azt, hogy egyáltalán nem egységes! Egyfelõl ott vannak a vallási ellentétek (Szunnita és Síita, illetve ezek további változatai, pl. Vahabizmus), másfelõl a nemzeti és/vagy törzsi ellentétek. Noha bizonyos dolgokban egyetértenek (pl. Izrael-el kapcsolatban többé-kevésbé), nagyon komoly nézeteltérések vannak közöttük. A Szaud-Arábiai atomfegyver-felvetésnél is például az volt a kínoa, hogy indokként a körzet új nukleáris helyzetét nevezték meg - kimondatlanul is iránra célozva.
Kérdezd csak meg Arthur királytól! Neki is a Szent Kézigránát kellett hozzá, hogy le tudja gyõzni.
Hogy lehet lopakodó valami, ami a hajtómû égése során tetemes mennyiségû hõenergiát bocsájt ki, visszatéréskor pedig szintén magas hõmérsékletû plazmaburok veszi körül? Ez számomra nonszensz.
OFF:
KTH-kozponti Tanulmanyi Hivatal es az R epuletben van, megkozelithetosege a Petofi hid felol. Szoci epitesu emlekeiem szerint
K vgy kozponti epulet - megkozelitheto a Gellert ter felol, vagy 150 eves. A loterre az egyik oldallepcsohazban juthatsz le. Asszem a fobejaratnal balra fordulsz, es a Kmfsz 79 Gepelemek Tsz- el szembeni lepcsohazban juthatsz le a loterre.
szerintem ez a kiszivárogtatás csak egy kamu, tesztelés a közvéleménynek, illetve egy fenyegetés iránnak: "bármit megtehetünk ellenetek, és meg is fogunk tenni"
Még tesztnek is szellemifogytékos, kb annyit érnek vele mintha a Vatikánt fenyegetnék bombázással ha nem váltják le a pápát és nem állnak át világi kormányzásra
Irán leszarja a fenyegetõzést (és igazuk is van) a közvélemény meg már az iraki háborút is éppenhogy csak lenyelte egy Irán elleni támadással nem csak az iszlám világot fordítanák maguk ellen hanem kvázi mindenkit pláne ha még atomot is bevetnek, tökmindegy hogy milyen erejût, nincs az a politikus aki ki tudná dumálni a szavazók elõtt az atomtámadást.
Bush az iskolapéldája egy retardált baromnak aki képtelen élni a kapott hatalmával, én elképzelhetõnek tartom hogy nem kamu a kiszivárogtatás hanem tényleg ekkora faxok.
Mindkét dolog kacsa. Iránnak még interkontinentális ballisztikus rakétája sincs, nemhogy láthatattlan rakétája. Lopakodó ballisztikus rakétáról én eddig nem tudok, bár ilyesmit állítanak az oroszok a Topol-M-rõl.
mostanában nem kísértem figyelemmel sem a topicot sem a világpolitikai eseményeket. állítólag iránnak van "radar számára láthatatlan" interkontinentális nukleáris rakétája. igaz ez ? (eléggé hihetetlen) de fõként létezhet "lopakodó" nagyrakéta?
Mint tudjuk a nyúl a legvérenzõbb állat a földön. :)
Mesterlövész zöldségõrséget verbuváltak brit gazdák egy nyúl miatt. A tapsifüles gigászi méretû, és rendkívül erõs meg éhes. Egész sor hagymát, répát, paszternákot húzkod ki a földbõl és fal fel Felton városka környékén. A nyúlrém fekete-barna bundájú, és valóságos szörnynek mondják a gazdák. "A tappancsnyoma jóval nagyobb egy nyúlénál, õzméretû, az egyik füle pedig nagyobb, mint a másik. Brutális!" - ecsetelte egy nyúltanú, a 63 éves Jeff Smith gazda a The Sun címû brit lapnak. A feltoni rém híre lassan a Loch Ness-i szörnyével vetekszik, a két fõs zöldségõrosztag azonban nem retteg tõle, bizakodó. "Azt mondták, lõjük le, ahogy meglátjuk. Meglátjuk" - mondta Brian Cadman mesterlövész.
Ez engem nagyon az Elvetemült Veteménylényre emlékeztet :D
http://www.sg.hu/cikkek/40591/wallace_es_gromit_es_az_elvetemult_vetemenyleny
Folyik a szokásos lobbyharc a tengerentúlon. A gyártók a NAVY DD(X) rombolóját propagálja (csendben szerepeltetve benne a még csak tervezõasztalon létezõ CG(X) cirkálót is), vagy az USAF F-35 vadászgépét propagálják.
Közben egy kevésbé hangos csoport pont ezen eszközök szükségességét kérdõjelezi meg. A beszerzéseknél mindig kihangsúlyozzák, hogy a "War on Terror" új harceszközöket igényel, jobbakat, mint a jelenlegiek. Így például 2006-ban a Pentagon 70 milliárdot költ új harceszközök fejlesztésére és beszerzésére. 10 milliárd ebbõl rögtön a rakétavédelmi programra megy el (ez a NASA éves költségvetésének kétharmada), 9 milliárd megy el az F-35 programra, 3,3 milliárd harckocsik és szárazföldi harcjármûvek vásárlására, felújítására. 2 milliárd jut még a következõ generációs bombázógép fejlesztésére. Gyakorlatilag az összes nagyobb program tûz alatt áll a költségvetési bizottságban, kezdve az US ARMY 100 milliárd dolláros FCS programjától az USAF / USMC / US NAVY F-35 programjáig, amely összesen 30 év alatt jelenlegi árfolyamon 256 milliárdot szán 2443 új vadászgép beszerzésére (igen, nem elírás, a fejlesztési költségekkel együtt egy F-35-ös ára 100 millió dollár felett van). Vagy ott van a haditengerészet DD(X) rombolója, amelynek darabára 4.7 milliárd dollár felett van.
A kérdés az, hogy szükség van-e ezekre jelenleg amerikának. Az F-35-ös jelenleg az F-16-osok és F/A-18-asok feladatát venné át - amelyeket irak vagy afganisztán felett azok is tökéletesen képesek ellátni. A DD(X) képességeinek nagy része is kérdéses. Hatékony dolog a 155mm-es tûzérség, de nem egyszerûbb pár vadászgépet odaküldeni?
Amerika új atomfegyvert utoljára az 1980-as években rendszeresített, az 1990-es években még elkészült a B61-11, de az nem új atomfegyver, hanem a B61 bomba "bunker buster" változata. A B61-es robbanóereje változtatható, errõl olvashattál a "Második atomfegyverkezési verseny" cikksorozatban. ;)
A Skeetlõszer viszont apró szemû söréteslõszert használ (talán 2,1mm-est?), mikor az IZS-embõl lõttünk nagyszemû lõszerrel (6mm-es sörétszemek), akkor a szóráskép feles szûkítésû csõ esetén 8-10 méterrõl nem volt több, mint két tenyérnyi (cirka 15 centi).
CQB-ben inkább nagy szemû söréttel szokták használni, de a sörétespuska elõnye kétségkívûl az, hogy bármilyen spéci lõszert lehet használni, akár babzsákot, vagy gyöngygolyót is.
Biztos nem kellemes élmény, de mivel nagyobb felületen oszlik el kevesebb energia, nem valószinû, hogy annyira megrázó lehet, mint egy karabély- vagy puskalövedék bekapása.
Szerintem baromira nem foglalkoznak a különféle choke-okkal. Én skeet söréttel löttem arénylag sokat céltáblára, és 8-10m-en a sörét egy része szétszóródik egy legalább 50x50 cm-es területen, de a nagyobb rész az egyben marad és egy 2-5 cm-es lyukat hagy a céltáblán. Tudtommal viszont a shotgunt leginkább sluggal használják ilyen helyzetekben és inkább ajtónyitó szerepben, valamint megfelelõ lövedékkel nem-halálos fegyverként.
Valszeg kibírja röhögés nélkül :) Szerintem nem annyira mellbevágó, mintha egy 5.56-osból kapná a lövést (ott azért a bordák is törhetnek), sörétesnél nagyobb felületen oszlik el az energia.
Ha ilyen közelrõl 2-3 tenyér méretû helyen üt meg egy golyóálló mellényt, ami megfogja elvileg a shotit, az alak mellkasából mi marad? Azért biztos mellbevágó az élmény! =)
A BAE azért akar kiszállni a polgári célú repülõgépgyártásból, hogy szélesíteni tudja transzatlanti hadiipari tevékenységét, amely nem kis részben az USA-ból jövõ megrendelésekre épül.
A BAe úgy döntött, hogy beszál az Pentagon robotgép-fejlesztéseibe (vagyis pontosabban a Pentagon lehetõvé tette ezt). Ugyan az F-35-ben is érintett bizonyos szintig, de a méretekhez képest a BAe abban a csoportban súlytalan.
A rossz nyelvek szerint egyébként a Boeing-lobby állhat a háttérben az Airbus-ból való kiszállásért.
Ilyen kis távolságokon (CQB esetén legyen mondjuk legfeljebb 10 méter) a sörétraj még nem tud eléggé szétszóródni, legfeljebb két-három tenyér méretû területen csapódnak be a sörétszemek.
Ilyen kis nukleáris tölteteket vetnének be amiket nem is oly rég fejlesztettek ki? Úgy tom hogy van olyan bomba ami átüt egy bizonyos réteget és bent robbant ilyen kis atom töltetet. De nem nagyot.... nem sima atom bomba. Nem?
mindig csinálnak 1-2 éles gyakorlatot hogy a fegyvergyáraknak ne kelljen leállni + féljenek tõlük.....
szerintem ez a kiszivárogtatás csak egy kamu, tesztelés a közvéleménynek, illetve egy fenyegetés iránnak: "bármit megtehetünk ellenetek, és meg is fogunk tenni"
"A cikk szerzõje, Seymour Hersh a Pentagon névtelenségbe burkolózó tanácsadójára hivatkozva azt is megírta, hogy a washingtoni vezetés számára az iráni nukleáris probléma egyetlen lehetséges megoldása "az iráni hatalmi struktúra" megváltoztatása, ami egyet jelent a háborúval. Az amerikai védelmi minisztérium ugyanis abból indul ki, hogy az Irán elleni bombázások "megalázzák" az ország vallási vezetõit, és ez arra készteti a lakosságot, hogy felkeljen és megdöntse a teheráni kormányt."
Igen, mert az arabországok népei arról híresek, hogy lázadnak a kormányuk ellen :D Tiszta gyökerek ezek ott a Pentagonban, már elnézést.
gõzöm sincs én csak a fõépületbe jráok fõleg :DDDD asse tom mi az a kth, nem vagyok bme-s :PPPP
amugy nem tul nagy de az alagsorban van hely dögivel :D
Hát gondoltam, hogy nincs nyílt lõtér a BME campuson :P K épület is tök kicsi, nem is gondoltam volna, hogy ott van. K épület az a KTH-s(oroszlános) vagy azaz R?, ugye? Mindig elfelejtem, melyik melyik :D
Európa legnagyobb hadiipari vállalata, a brit BAE Systems Plc eladja az Airbus SAS repülõgépgyártóban meglévõ 20 százalékos részesedését a fennmaradó 80 százalékot birtokló francia–német EADS hadiipari, ûrtechnológiai és repülõgépgyártó csoportnak, véget vetve a 37 évig tartó partneri viszonynak. Az EADS nyilvántartásaiban 3,5 milliárd font (4,2 milliárd dollár) könyv szerinti értéken számon tartott pakett eladásáról szóló tárgyalások egyelõre kezdeti stádiumban vannak – adta tudtul közleményében a brit cég. A BAE azért akar kiszállni a polgári célú repülõgépgyártásból, hogy szélesíteni tudja transzatlanti hadiipari tevékenységét, amely nem kis részben az USA-ból jövõ megrendelésekre épül. Az Airbus és egyesült államokbeli riválisa, a Boeing Co. tavaly együttesen 2057 repülõgép szállítására kapott megrendelést, ami rekordot jelent, idén azonban már csak mintegy 800 gépre van kilátás – prognosztizálta februárban az Airbus értékesítési vezetõje.
Az eladás oka elemzõk szerint az, hogy a BAE egy nagyobb akvizícióra készül. A cég 2000 óta a Bloomberg adatai szerint 7,5 milliárd dollárt fordított vállalatfelvásárlásra, tavaly márciusban például 3,97 milliárdért megvette a fõként tüzérségi eszközöket és páncélozott jármûveket gyártó egyesült államokbeli United Defense Industriest. Bár a közlemény szerint az ügylet nem érinti a BAE 13 ezer nagy-britanniai alkalmazottját – miután tisztán pénzügyi tranzakcióról van szó, az eladás által érintett üzemek már az Airbushoz tartoznak –, a GMB szakszervezet felszólította a londoni kormányt, hogy akadályozza meg a tranzakciót. A brit kormány úgy nyilatkozott, hogy továbbra is támogatja az Airbusok gyártását.
Elég fíling. Ezzel CQBben szobákat pucolnak ki? Nehéz lehet vele válogatni, hogy kit ne találjanak el, vagy nem szórnak annyira?
lehet menni, és zárt lõtér :) érdemes kintrõl halgatózni hogy épp lõdözneke és ha igen kint megvárni a szüntet és akkro beslisszolni fülvédõért, márha nem akarsz emgsüketülni :)
Az SR47 (Stoner Rifle) csapatpróbán van Afganisztánban. A legújabb Regiment szerint.
Csapatpróba nem egyelõ rendszeresítés. Az, hogy elviszik a harctérre és kipórbálják, még nem jelenti azt, hogy az amerikai katonák kezében ezentõl M4 helyett SR-47 lesz. Az XM8 is volt csapatpróbán irakban, aztán mi lett belõle...
Lõszere miatt jobb választás lenne az M16-nál.
Én úgy tudom csak a SOCOM egységeinél tesztelik, de ott sem amiatt, mert jobb a lõszer, hanem mert az ellenséges vonalak mögött a lõszerutánpótlás nem jelentene gondot -> egyszerû hullarablásból fel tudná a katona tölteni szükség esetén a készleteit.
Arra viszont nem jöttem rá, hogy gázdugattyús, vagy hagyományos M-16 szerkezettel müködik, mert ha jól tudom Stoner tovább fejlestette az eredetit és abba a HK verzióhoz hasonlóan õ is dugattyút tett.
Ebben nem vagyok biztos, a KAC oldalán sincs erre vonatkozólag semmi info, de általában úgy emlegetik, hogy a mûködése megegyik az M4-el - tehát elvileg nem gázdugattyús.
Egyébként már az AR-16 és AR-18 is gázdugatyús megoldású volt, de hiába, ha más okokból nem voltak megbízhatóak.
Tévedtem, mert az SR-47-re gondoltam.
Lõszere miatt jobb választás lenne az M16-nál.
Arra viszont nem jöttem rá, hogy gázdugattyús, vagy hagyományos M-16 szerkezettel müködik, mert ha jól tudom Stoner tovább fejlestette az eredetit és abba a HK verzióhoz hasonlóan õ is dugattyút tett.
Az SR47 (Stoner Rifle) csapatpróbán van Afganisztánban. A legújabb Regiment szerint.
Én nem tudok róla, ezért kérdeztem, hogy AKSURV információi honnan vannak. A SOCOM tesztelte az SR-47-et, de nem hallottam afelõl, hogy rendszeresítették volna.
A LAW-nak van vagy 10 tipusa és szerintem M72A7 valamilyen speciális változat.
HE robbanófejes változat, semmi speciális nincs benne, hacsak nem tekintünk speciálisnak egy szereléksínt, amire éjjellátó célzóberendezést lehet felszerelni. A többi változat ára is ilyen szinten mozog.
Azeredeti változat szerintem jóval olcsóbb.
Nemrég kezdték el gyártani újra a LAW-ot, lévén egyszer már kivonták az aktív használatból az US ARMY-nál, és helyette az M136 AT4-et rendszeresítették. Hogy mennyi az elõállítási ára, és mennyiért veszi az ARMY, az egy másik kérdés. Én viszont a beszerzési árakat írtam, tehát mennyit fizet a DoD ezekért a rakétákért.
Viszont, haez is ilyen draga fegyver akkor az amiknak el kellene gondolkodni, hogy az M43 lõszer átvétele után (AR47) az RPG is rendszeresíteni kellene. Ahhoz is vannak már új speciális fejek, de sokkal olcsóbban.
A katonai beszerzéseknek egy külön világa van, az iraki hadseregnek a DoD rendelt egy nagy rakat Glock pisztolyt. Ezek amerikai kiskereskedlmi ára olyan 400 $ körül van. A megbízott texasi beszállító 1700 $-ért szállítja le õket.
BTW mióta rendszeresítették az AR-47-et az amerikai hadseregben?
A LAW-nak van vagy 10 tipusa és szerintem M72A7 valamilyen speciális változat.
Azeredeti változat szerintem jóval olcsóbb.
Viszont, haez is ilyen draga fegyver akkor az amiknak el kellene gondolkodni, hogy az M43 lõszer átvétele után (AR47) az RPG is rendszeresíteni kellene. Ahhoz is vannak már új speciális fejek, de sokkal olcsóbban.
Milyen LAW van még (természetesen az alváltozatokat leszámítva)? Az US ARMY pár éve ismét rendelni kezdett LAW-okat, amiket az irakban szolgáló csapatokhoz küldenek.
6,399... M72A7 LAW w/Graze Fuze and NVD Mount, HE, 66mm (PN 52390-5 | NSN 1340-01-597-7630 | DODIC HA29). These are combat-ready field weapons, not training versions.
TL. Value = $12.9 million, or about $2,020 per throwaway LAW.
Vagyis nem egész 2016 dollárt fizettek egy darab éles M72A7 LAW-ért.
Az iraki hadseregnek egy PG-7 rakéta gránátot 50$-ért szállítottak le anno, az indítószerkezet pedig 150 $-ba került (bár lehet, hogy ez egy PG-7 gránáttal együtt számolt ár). Igaz ez már jópár éves adat.
Természetesen a köppeny azonosítható, így valamennyire vissza lehet követni a fegyvert. De ahogy Ren is említi, a páncéltörõ lõszerek mindenhol katonai cuccnak minõsülnek, tehát alapból nem túl könnyû hozzájuk jutni.
A lövedéken nem hagy nyomot a huzagolás.Nem lehet azonosítani a fegyvert (gondolom én).A leváló köpennyel mi a helyzet?Azon hagy nyomot ami alapján össze lehet kapcsolni a fegyverrel amibõl kilõtték?