Szinte biztos hogy nem a HK32 (elõször én is annak néztem), de ahhoz túl ritka fegyver és látszik, hogy a tárfészek elejét szétbarmolták, hogy a jóval nagyobb tár beleférjen és alapból jóval kisebb inkább 9mm-es. Sokkal inkább valami kellék MP5 szétbarmolva.
Az OICW-nek semmi köze a képen látható fegyverhez.. ez egy több fegyverbõl összeheggesztett piropatronokat kilõvõ szar. Semmi más.. egy halom gumi vagy vas vagy ki tudja mi... KITALÁCIÓ NEM LÉTEZIK!!!!!!
A fegyver egyértelmûen az OICW XM29-re hajaz, a gépkarabély része talán HK32K, a felsõ "fegyver" pedig szvsz csak kamu (a hüvelykivetõ nyílás jóval a tár elött látható).
Az a valami egy MP5-ös?Ne már hülyességrõl szóljon a topic.Az a valami a képen lehet gumi.Abból is csinálnak fegyvernek látszó tárgyat a filmesek.
Mellesleg MP5-öst csak kormányszervek birtokolnak.A HK csak kormányoknak el olyat.
Amennyire én tudom, az OICW "hagyományos" fegyver része egy módosított G36K. (A módosítás lényege, hogy M16-os tárat tud fogadni)
A HECKLER & KOCH GmbH készített egy OICW-t (Objective Individual Combat Weapon) de annak a megjelölésében nincs G36.A megnevezése XM29.Annak nem is része a G36.Azt hiszem az XM8-al van közelebbi rokonságban.Már csak azért is mert az OICW egy amerikai program és az XM8 is az amerikaiaknak készült.Szintén a HECKLER & KOCH GmbH terméke.
Valaki tegyen be képet és írjon valamit a Gorillaz Ditry Harry c. videoklippjében szereplõ katonai teherautoról.
Nõtt vagy csökkent az orosz fegyverexport?
Az orosz fegyverexport értéke évente egymilliárd dollárral emelkedett azóta, hogy a Roszvooruzsenyije és a Promexport összevonásával 2001 novemberében egyetlen állami ügynökséget hoztak létre Roszoboronekszport néven, noha a független szakértõk a globális fegyverpiac zsugorodása miatt minden évben visszaesést jósoltak – írja cikkében a Kommerszant.
A növekedéssel kapcsolatos kétségek azonban most a korábbiaknál megalapozottabbnak tûnnek, miután a hivatalos szervek az elmúlt hónapokban többször is fölfelé módosították a 2005-ös exportra vonatkozó adatokat. Az orosz Szövetségi Katonai és Technikai Együttmûködési Hivatal november végén 5,1 milliárd dolláros adatot közölt, ami 700 millió dolláros visszaesést jelent az elõzõ évhez képest. December 28-án azonban Putyin elnök már 5,3 milliárdos összegrõl beszélt, Szergej Ivanov védelmi miniszter január 18-án pedig végsõ adatként már 6 milliárd dollárról. Február elején azonban Mihail Dmitrijev, az említett hivatal vezetõje 6,126 milliárd dollárról számolt be, ami azt jelenti, hogy az elsõ bejelentéshez képest több mint egymilliárd dollárral nõtt az összeg.
A módosításokat esetleg lehet az év utolsó heteiben történt ügyletekkel magyarázni, de valószínûbb, hogy kozmetikázták az adatokat annak érdekében, hogy eladási rekordról számolhassanak be. A hivatalos statisztikák eddig a legmegbízhatóbb forrásnak számítottak, a független orosz elemzõk szerint azonban ezúttal kételkedni kell az adatok hitelességében. A 2005-ös év legnagyobb vívmánya ugyanakkor az elkövetkezõ évekre szóló megrendelések összegének megugrása. Ivanov január 18-án közölte, hogy az összeg a korábbi években szokásos 15-16 milliárdról 22 milliárd dollárra ugrott, Dmitrijev pedig február 9-én már 23 milliárdról beszélt, ami már megközelíti a szovjet idõkben megszokott szintet. Kérdés azonban – jegyzi meg a Kommerszant –, hogy az elmúlt idõszakban jelentõs hanyatlásnak indult orosz hadiipar teljesíteni tudja-e ezeket a megrendeléseket.
Csak ilyen "sima" vadászgépben elég szokatlannak hat ez a fajta "egybenhát" kialakítás. Bár, most hogy jobban megnézem, nemis annyira szokatlan. Kevés idõt hagytam magamnak elõször a megnézésre. Most, hogy rákérdeztél legalább jobban megnézhtem. Köszi.
A JSF programra két gépet neveztek be. Az egyik a gyõztes F-35 volt volt, a másik pedig a Boeing X-32. Az X-32-t nevezték Monika-nak. Keress rá az X-32 vagy JSF szavakra a gugliban, rengeteg képet fogsz találni.
Az AIM-54-et már 2004-ben kivonták, de gyakorlatilag az 1990-es évek vége óta csak agonizált. Amúgy az oroszoknak is van hasonló rakétájuk, az R-33, amit a MiG-31 hordoz. Mindkét rakéta elméleti lõtávolsága 160km (az R-33 fejlesztett változatának a tervezõiroda szerint eléri a 280km-et).
F-14-es AIM-54-et indít
MiG-31 három darab R-33-assal, egy rávezetõ-konténerrel (a narancssárga a törzs alatt) és két R-40-es rakétával
A jelölése WDU-33/B, 23kg-ot nyom összesen, és elsõ sorban nem maga a robbanás, hanem a 198db elõre formázott fémrepesz az, ami a célpontot (remélhetõleg) levakarja az égrõl.
Az AIM-120 egy aktív radaros középhatótávolságú (~40-70km) légiharc rakéta.
A JDAM egy olyan légibomba, amelyre egy GPS irányítórendszer került kis vezérsíkokkal, és ezek segítségével az elõre megadott koordinátákra vezeti rá a zuhanó bombát.
AIM-120 keresztmetszet, ballról-jobbra
Radarantenna, telepek és rádióvevõ, elektronika, giroszkóp, távolsági gyújtó, robbanótöltet, rakétahajtómû és a végén a vezérsíkok
Egy F-16-os AIM-120C rakétát indít
JDAM rendszer, amit a hagyományos ("buta")bombákra kell rászerelni
Errõl: AIM-120C-7 AMRAAM, a Google csak fórumokat mutat, nem tudnál vmi egyéb infót mondani egy közel-laikusnak arról, hogy mi is ez?
Esetleg vmi rövidet a JDAM-rõl is, már annyit tudok, hogy vmi lézeres kütyü, lehet lusta vagyok? Tuti.
Elõre is köszi a fáradságot.
a páncélozottság utólag is orvosolható csak azt nem értem miért halt ki ez a kétéltû divat
Szvsz manapság összemosódik a BRDM-féle páncélzott felderítõ és szállítójármûvek, illetve a páncélzott terepjárók halmaza. Egy Dingo-2 például nagyobb védelmet biztosít, mint egy BRDM...
Hiába nagyobb a beltere, ugyanaz a célja, a feladatköre, sõt, még árban is hasonló, sõt, talán még olcsóbb is, mint a G-Wagen. Ugyanakkor a Pinzgauer jobb terepjáróképességekkel bír, és megbízhatóbb jármû...
Mármint az F-35A? Ez a légierõ változata, alapvetõen az F-16-ost váltaná elméletileg. Ha csak a belsõ fegyverterébe visz fegyvert, akkor lopakodóképes (Radarkeresztmetszete mindössze ~0.001 m2, viszonyításképpen egy MiG-29-es mintegy 5 m2-es radarkeresztmetszettel rendelkezik szembõl). A belsõ fegyverterében két 900kg-os JDAM bombát és két AIM-120C-7 AMRAAM légiharc rakétát vihet magával, a szárnyai alatt két-két függesztõpillon van, a belsõkre egyenként legfeljebb 2270kg, a külsõkre egyenként 1135kg-nyi terhet lehet függeszteni - de azon az áron, hogy a radarkeresztmetszete jelentõsen megnõ. Az orrába egy elektronoptikai érzékelõ foglal helyet, illetve van egy több szenzorból álló infravörös érzékelõhálózat a gépen.
Egyébként, ha valaki kedvet érez egy kis katonsádihoz, a használtautó.hu-n van egy Steyr Pinzgauer 800ezerért. Elég jó állapotban van. Gondolom ez is egyike a Svájcban leselejtezetteknek.
Apám egy Steyr Haflinger-rel (kisebb változata) járta be Ecuadort, azóta az egyik kedvenc autója :)
Mintha kiskorúbézoltán linkelt volna be egy képet egy éve kb. amelyen vagy tucatnyi GAZ-39371 volt látható csecsenföldön (?). Szóval szerintem ha csak kis szériába is, de már sorozatban készül.
Ha konkurens gép nyerte volna a tendert, akkor nem lenne ilyen probléma. Ha jól emlékszem, a beömlõnyílás elhelyezkedése miatt a Monika nevet kapta (persze nem hivatalosan).
Kigördült a szerelõcsarnokból az elsõ (elõ)széria F-35A. A gép várhatóan még az idén levegõbe fog emelkedni. Érdekes amúgy, hogy még mindig nincs fantázianeve a típusnak, miközben a korábbi gépeknek már prototípus fázisban is volt (YF-22 Raptor, YF-23 Black Widow II.).
Irán felfüggeszti az EU-t képviselõ államokkal, Nagy-Britanniával, Németországgal és Franciaországgal folytatott tárgyalásait és ezentúl csak egyes országokkal folytat megbeszéléseket - jelentette be kedden az iráni külügyminiszter. Válaszul Frank-Walter Steinmeier német külügyminiszter kijelentette: nem zárható ki, hogy Németország hozzájáruljon az Irán elleni gazdasági szankciók bevezetéséhez.
Az idézõjeleket kihagytam :) Nekem semmi közöm az egészhez, csak a jetfly-on olvastam a hírt, gondoltam érdekelhet pár embert.
Jelen állapotában nem túl nagy eresztés az oldal, de még akár valami jó is kisülhet belõle.
Igazán kitalálhattatok volna valami frappánsabb nevet :( Dizájn sem valami jó szerintem (nem illik a koncepcióhoz ez a sok lágy szin), bár ez csak magnyvélemény.