"De legalább Kolumbusz se fedezte volna fel Amerikát :) Mondjuk attól hülyék még ugyanúgy lennének a földön."
Igen lennéének, de akkor nem egy másik kontinensen......
Sajnos, hogy Bush nem csak egy báb, hanem elég nagy kutya is azok között akiknek az érdekeit képviseli(és ezek a nagypénzûek , de nem csak fegyverkereskedõk, hanem a többi texasi mágnás is). Sajnos hogy a tahó amcsikat ennyire meg lehet vezetni azzal a maszlaggal amit a republikánusok elõadnak. De ez már eléggé elkanyarodott a témától, csak nem bírtam magamban tartani. OFF
Értelmetlen háborúkra bezzeg van pénz. Legszívesebben kiküldeném Bush-t meg az összes többi nagyszájút f*szt a frontra egy puskával aztán háborúzzanak ha annyira akarnak. Amíg pénz az úr, addig sajnos ez így is fog maradni. Bush-tól meg ne várjunk nagy tetteket. Õ egy Báb. A fegyverkereskedõk bábuja. És még tetszik is neki. :(
"Mi a fasz kerül 4.2 millió dollárba?"
Lehet, hogy a szondákon van valami jogvédett zene, és mivel potenciálisan sok milliárd idegen lény fogja másolgatni ...
Mi a fasz kerül 4.2 millió dollárba? az kb 800Millió forint.
Kell egy rádióteleszkóp naponta 2 3 órára, meg két ember aki megnézi jött e valami érdemleges.
Adják ki amatõröknek az adatokat, biztos lenne pár száz megszállott aki szivesen felügyelné szondákat, és csak egy rádióteleszkópot kell nekik idõszakosan adni.
De legalább Kolumbusz se fedezte volna fel Amerikát :) Mondjuk attól hülyék még ugyanúgy lennének a földön.
Egyébként szerintem ez a hirtelen és korai hírverés épp a szondák megmentését szolgálja. Az egy dolog hogy mi itt lázadunk, de a tudományos elit is biztos felszólalt a voyagerek mellett. Kb mint a Hubble-nál, tényleg, azzal /pill mi a helyzet?
Voyager projekt, mennyémá.. Az van hogy a ûrszondákat nem szokták kilõni rpgkkel, meg nem hajt beléjük öngyilkos merénylõ(tod azok a szolibarna 'rabok vagy mik, azok a tenoristák), így azokat nem kell pótolni. Ellentétben a szállítójármûvekkel, ugye melyek tudnak fogyni és elfogyni. Há inkább veszek féltucat páncélozott csapatszállítót, meg képzek ki 200 dzsiájdzsót , mint hogy babusgassak egy 28 éves ócskavasat, há nem?
Megbocsáss, de nagy marhaságot írtál most. Egyfelõl a NASA, és különösen a JPL tényleg elég sok mindennel foglalkozik, mindennel például ami a légi jármûveket kapcsolatos, és az ûrbéli dolgokat érinti. Ez a feladata ugyanis, erre hozták létre.
Ezen kívûl a NASA-nak rengeteg rádióteleszkópja is van, de ugye ahogy írtam egy-egy teleszkóp csak egy dolgot csinálhat egyszerre, ezen kívûl a jelek közvetése is bizonyos feltételekhez van közve (a Föld saját tengelye körüli forgása plusz a Föld nap körüli forgásából adódóan).
Egyébként egy átlagos, tudományos célú rádióteleszkóp felépítése 10 millió $-tól kezdõdik...
Hát lol a Texasi bunkó ezek szerint már nem csak Nagy Hadvezérként akar szerepelni a történelemkönyvekben hanem a Nagy Felfedezõ Új Világok Hódítója cím is kell neki
Szvsz ez nem teljesen azonos az üzemeltetés fogalmával.. Meg aztán a NASA, különösen a JPL annyi f@szsággal foglalkozik ûrkutatás helyett, hogy abba szerintem simán belefért volna egy saját rádióbigyó.
A helyes az irány: fel kell lõni az összes Amcsit a holdra. Utána lehetne küldeni, az összes ügyvédet és politikust is. Erre nem lehet adakozni az adóm 1%-ával?
1.: Kína jelenleg egy reumás csiga sebességével halad, úgy másfél-két évente lõnek fel egy emberes ûrhajót...
Ha így haladnak, az évszázad közepére talán eljutnak a Holdra...
2.: A Hold nem bolygó. ;)
Ha a politika kell hozzá, hogy ismét beinduljon az emberes bolygó és holdkutatás, ám legyen. Enek azonban némileg ellentmod az, hogy pénzt nem adtak rá. Ha nagyon presztizs dolog lenne az USA-nak, akkor fordítanának rá több pénzt. Persze lehet, hogy ez is bekövetkezik majd, amint Kína is elõrébb lép a saját programjában.
Kína beszaratta õket azzal a bejelentéssel, hogy õk is menni akarnak a Holdra. Mit gondoltál, mitõl lett olyan fontos hirtelen nekik a Hold meg a Mars?? Itt már rég nem a tudományról van szó hanem a hegemóniáról. Amerika vérszemet kapott, jogot formál mindkét bolygóra. Pláne amióta biztosnak tûnik, hogy víz van a Marson. Lesznek még komoly naprendszerszintû viták itt a jövõben. Nem azt mondom, hogy holnap de gondok lesznek.
felháborítónak tartom, hogy egy ilyen kaliberû projectet csak úgy a kukába dobjanak. Ezzel gyakorlatilag megkérdõjelezik a megvalósításuk értelmét. Én amúgy is ûrkutatás-párti vagyok, tehát nehezen viselem az ilyet. Bár sokan fölöslegesnek tartják. Pl hallotam olyat, hogy valaki azt kérdezte, hogy mi értelme van dollármilliárdokért vasat fellövöldözni az ûrbe. Sajnálom, hogy ez elõfordulhat.
A két szonda bejövõ jeleit rádióteleszkópoknak kell fogniuk, amelyeknek van egy bizonyos bérleti költségük, lebontva, hogy mikor mire használják õket. Amikor az egyik Voyager jeleit figyelik vele, akkor közben nem lehet vele mondjuk egy másik naprendszert fürkészni, tehát a NASA-nak ki kell fizetni ezen költségeket. Valószinüleg az adott összegbõl ez a legnagyobb tétel.
Hmm.. voltaképp mi kerül 4.2 millióba néhány, évtizedekkel ezelõtt elindított szonda "üzemeltetésén" ? Gondolom, a kommunikációs és elemzõ rendszerek nem csak ezek kedvéért léteznek, hanem azok "viszik" a többit is. Más egyebet viszont nem nagyon lehet "üzemeltetni" rajtuk. Hmm ?
A Bush-kormányzat 2006-os költségvetési terveiben 419.3 milliárd $ szerepel a védelmi minisztérium (DoD) neve mellett,a NASA neve mellett meg 15.7 milliárd.
A NASA ugye kapott új irányelveket tavaly a Bush-beszéd alkalmával. Ennek lényege hogy a NASA ugyan nem kap sokkal több pénzt, de kezdje meg a Holdra, majd a Marsra vezetõ emberes küldetések kidolgozását, illetve az évtized végére vonja ki az Ûrsiklókat és a helyette fejlessze ki a CEV (Crew Exploration Vehicle) ûrjármûvet, amelyet a hagyományos hordozórakétákkal jutattnak fel az ûrbe.
Magyarul új célokat kitûztek a NASA-nak fentrõl, de az ehhez szükséges anyagi keretet a NASA-nak kell kigazdálkodnia valahogy, ami jobb hijján nem megy másként, minthogy innen-onnan szépen elvonnak pénzeket...
És az a pénz hova megy?Biztos kellenek az újabb háborúkra.Vagy a csillagkapu project túl sok pénzt emésztett fel az idén is
De azért nem kell bánkódni majd biztos lesznek jobb szondák is amik hamarabb elérik a naprendszer határát idõvel.Csak az energiafelhasználáson és a hajtómûven kell fejleszteni.És azoknál már fejlettebb lessz az érzékelõ rendszer is.