Azért ez nem ilyen eccerû. Akárhogy új szolgáltatások, aki akar, az itt is fog tudni támadni. Megjelennek a fake csomagok, meg ugye álcázás, egyebek, amit ember tervezett, azt ember feltörheti...
Tehát ami legnagyobb elõnye igazán az, hogy több ip cím van. Mégpedig: 281474976710656 db :). Ebbõl jut a tv-nek mikrónak, mindennek. Ez viszont nem hülyeség, ha belegondolunk, hogy suliból/munkahelyrõl beállítjuk a hûtõt, hogy hûtsön nekünk pezsgõt X fokra, a videó vegye fel a a forma1-es futamot, aztán majd otthon party. :) Viszont nálunk sztem ez még legalább 15-20 év, hogy elterjedjen az országos 10-20-tól lényegesen nagyobb szintre.
jah ez én is olvastam, sajnos a jenkik nem igazán akarnak átállni, nekik van elég ..
... neh má milyen ratyi a bringád, még IP címe sincs? ...
ipv4-et nem erre a hálózatra tervezték: zárt katonai hálózatra ahol nincsen "támadó" összezárva "baráttal", csak barát volt...ez címbõvítésen kívül azért mást jelent.
Ez hol van megint rendesen fordítva kedves cikkíró?
Ha megnézi a forrást amit linkeltem, akkor ugyanúgy a Junipert veszi alapul.
"A jövõbeni internet a tervek szerint elsõsorban egyszerûbb és biztonságosabb lesz elõdjénél. Az IPv6 bevezetése már közel sem tûnik utópisztikusnak, hiszen a jelenlegi internetprotokollról az IPv6-ra való átállás már világszerte folyamatban van."
Ne haragudjon de ez nem hír, ez a 90es évek közepétõl így van, eleve egy lessú folyamatnak tervezték(!). Tehát nem igazán releváns a "Közeledik". Ez nem egy hirtelen változás hanem egy folyamat. Ráadásul a cikkben ellentmond önmagának:
"Az amerikai cégek ugyanakkor mégsem lelkesednek az átállás miatt, az amerikai kormány azonban szeretne ezen a helyzeten változtatni és igyekszik jó példával elöl járni." Ha egyszer nem lelkesednek érte akkor mitõl közeledik? Az eredeti specifikáció szerint az átállást 2025-re kell megtenni!
Egyébként az ipv6-nak rengeteg elõnye van:
-quality of service
-biztonság (fõleg ddos meg packet hamisítás/sniffing ellen, mint pl a beépített ipsec, authentikáció)
-egyszerûsített headerek (ezáltal a routerek sokkal nagyobb sebességgel képesek megbírkózni)
-autokonfiguráció (beépített dhcp magában a protokolban!)
-javított routolás (intelligensebb)
-bõvíthetõség (késõbb új headereket lehet hozzáadni tetszés szerint ha igény van rá)
Bonyolultabb? A header pl. kifejezetten egyszerubb IPv6 eseten, mint IPv4 eseten. Tovabba fix hosszusagu, igy a feldolgozasa is egyszerubb a routerek szamara. Es meg szamtalan uj lehetoseget rejt magaban. Ha erdekel, erdemes utana is olvasni.
Aha, viszont csak nekem tûnik úgy, hogy az ipv6 bonyolult? Ráadásul megjegyezhetetlen. Nem lett volna egyszerûbb a v4-et egy-két oktettel bõvíteni ?...
Talan egyik legnagyobb elonyenek azt mondják, hogy a címtartomány rendkívül bõ lesz. Ha foglalkoztál hálozatokkal, akkor kiderülhetett számodra is, hogy a jelenlegi IPv4 címtartomány nagyon szûkös, és egyre szûkösebb lesz, amint egyre több eszköznek kéne IP cím (pl. minden mobiltelefon, intelligens hûtõgépek meg ki tudja mik még :).
Az IPv6 címtartománya olyan, hogy a Földön minden négyzetméterre több millió cím jut (vagy hasonló brutális nagy szám, pontosan nem emlékszem).
Persze vannak ideiglenes megoldások a problémára, pl. a NAT, amivel nem foglalsz a közös IPv4 tartományból címeket vagy a osztálymentes címzési módok.
_még_ nem ... de szerintem már fogalmazzák, hogy az IPv6 70000 trilliárd dollárt vesz ki évente a zsebükbõl, 250 millio munkahely szünik meg, éhinség tör ki az antarktiszon, ....
Routertõl függ. A korszerûbbek támogatják.
Úgytudom igazából még sebezhetõségeket nem nagyon tesztelték élesben, kíváncsi vagyok mit fog hozni ( egyetemek jórésze elérhetõ már IPv6 on, de mifelénk is, de az nincs levédve tûzfallal, meg egyéb apróságok... ). Igazából nem látom benne a megváltást. Annyira kivannak vele hogy dinamikus csomagméretet tud, meg kereteket tud összevonni.. áh, majd meglátjuk :)