persze, sőt, jelentős teljesítménynövekedést éreznél is kapásból, csak ne felsőkategóriás SSD-kben gondolkozz. sata2 csak max folyamatos írási sebességet fogja vissza, alapjáraton nem fogod észrevenni a limitációit.
Egyáltalán lenne bármi értelme ebbe SSD-t tenni? Ugye ez max sata2-őt tud.
Indítottál rajta win10 telepítőt? Az is azt mondja úgy a 2.-3. lépésben hogy nincs eszköz amire települni tudna?
Carmang alaplapjában is ugyanaz a chipset van, tehát elvileg a tiednek is mennie kellene. Ha mégsem, akkor hardver hiba. Gondolom garancia már rég nincs rajta.
Én annyit tudok mondani, hogy GA-P55A-UD4 alapon működik az SSD. A No device found-ot nekem is kiírja mindig, de sosem foglalkoztam vele, hogy mi is az.
Boszme 1156-os konfigjáról van szó. Csak keverednek a hozzászólások. Utoljára szerkesztette: suba53, 2020.07.17. 10:09:11
Rá lehet tölteni korábbi BIOS-t is próbaképpen, hátha. Aztán lehet hogy a BIOS-tól függetlenül a chipset sata vezérlőjében van valami hardveres hiba, ami ezt okozza. Ha van valakinek Intel P55 express chipsetes alaplapja, és nem találkozott ilyesmivel, akkor egyedi hiba lehet. Ha másnál sem megy, akkor nem hiba, hanem tulajdonság.
Akkor nem jól meg kell nézni több bioszt, vagy ha van leírás, átböngészni, mennie kell azzal az alaplappal, bár elég régi kotvány Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.07.16. 20:07:42
Próbáld ki sima ATA üzemmódban AHCI helyett. Az SSD úgy is működik, de pár fejlettebb szolgáltatás nem elérhető. ( Ha úgy elindul, telepítés után ellenőrizd az Alignmentet. ) Ha úgy sem megy, akkor marad a jó öreg HDD. Az SSD-t meg rakd bele valamilyen újabb vasba.
Egy gépet rakok össze régi alkatrészekből: Gigabyte P55-UD3L Rev 1.1 Inter Core i7-870 4x 2GB DDR3
Egy vadi új SSD-t vettem bele (WD Blue 500GB SSD), de nem akarja a gép felismerni. BIOS-t frissítettem a legújabb elérhető verzióra: FI
A SATA AHCI kontroller azt írja ki boot során, hogy "This version supports only Hard Disk and CDROM drives", majd később, hogy "No device found".
Bootoltam a gépet egy USB-ről Ubuntu-val de az sem látja az SSD-t. A BIOS-ban AHCI van beállítva, és már az összes SATA portot próbáltam, kezdve a SATA2_0-val. GSATA-val sem ismeri fel.. Tápkábelt is cseréltem már, az sem lehet probléma.
Valakinek van esetleg ötlete?
Köszi.
Sziasztok!
256-os 850EVO-ról klónoznék új Samsung 1Tb 960Plusz-ra WIN-10-et. Mire figyeljek nagyon? Még nem csináltam ilyet. Pár leírást már néztem, de mind kicsit más. :/
köszi a helpet de ami elveszett anyag nem fontos. Igazából azt szeretném kideríteni hogy jó e a ssd.
Hátha tud valaki segíteni. Én vagyok hülye vagy a tükör görbe. Samsung ssd egyszer csak eltünt minden róla. Mintha formáztam volna. Gondoltam tönkre ment, de működik. Próbáltam sentinelt nem talált hibát. Mi lehet a baj?
Már lassan napi szinten mindig hírezik és már nem tudnak milyen jelzőt aggatni az olcsóságra, de valahogy mégse látom ezt az elképesztő árazást. Számomra a 2TB 40-50k között lesz álom ár. Addig kb 1-1.5 év
Szeretnék vásárolni SSD-t és fogggalmam sincsen, hogy hol, mit,mikor, hogyan. :D Az elképzelésem, hogy lenne 1 SSD a rendszerenek. Ez egy 128GB-os lenne. Erre csak is a rendszer és a programok mennének. Meg szeretnék egy másikat ami kb 1 terrás lenne. Erre menne minden más. A gépet játékra használom és elég sokat játszom, ha van időm. 8-10 vagy több órát. ( nem töltök le. max a játékokat vagy azok frissítését ) Sajnos nem tudom melyik kategória mire jó vagy melyik az alja vagy közép kategória. Azt tudom, hogy Intelet vagy Samsungot szeretnék. Intelből van egy ilyen : Intel SSDSC2KW128G8X1 Solid State Drive 545s Sata III. Ez mennyire felelne meg nekem rendszer alá? Esetleg tudnátok ajánlani vinyókat? Elöre is köszönöm a segítségeteket!
Nem csak 1 féle m.2 van nézd meg a te lapod milyet támogat és olyan tegyél bele...
A benchmark oldalak tájékoztató jellegűek csupán, a teszt mivel az a valóság, véleményem szerint közelebb áll az igazsághoz, a másik meg kell nézni melyik mennyiért adja ezt a többletet, és döntsön az ár érték arány főleg ha szűkös a keret, a másik a TBW rating vagyis a relatív tartósság is nagyon fontos, az emberek többsége ezt nem veszi figyelembe és beleugranak egy kevésbé opcionális vételbe, de ki-ki maga döntse el.
Valaki ezt ajánlta de a tiéd is azon a sebességen van majdnem Teszt De ha úgy vesszük ez egy jobb Kingston mint amit kinéztem Kingston Utoljára szerkesztette: biomage, 2018.04.20. 16:53:38
Van 15k egy SSDre, tudom nem sok egy SSDre, de tudnátok ajánlani egy gyors SSD? Windows 10 lesz telepítve rá. Utoljára szerkesztette: biomage, 2018.04.20. 15:39:54
Perpillanat a C meghajtó 3 másik meghajtóval osztozik egy 2 terás WD HDD-n. A C 120 GB, ebből 75 van használatban. A programnak, majd utánanézek, köszi a tippet. A HDD-ről nem tervezem gyalulni az oprendszert, jó lehet még backupnak. Annyira szerencsére nem vagyok helyszűkében. :D
Szia! Tökéletes választás, tuti jó lesz. Van mód a rendszer migrálására. Jelenleg mekkora HDD-n van a rendszered, és hogy van particionálva? Van esetleg több diszk is a gépedben? Úgy a legsimább, ha a rendszerdiszkeden lévő adatmennyiség kb 100-120GB, és csak egy, a rendszerpartíció van a diszken. ( Én azt tartom szerencsésnek, ha az SSD-t nem rakja tele az ember, bár lehet hogy csak túl óvatos vagyok. ) Akkor pl. az AOMEI backupper progival tudsz csinálni egy sima klónozást a jelenlegi rendszerdiszkről az SSD-re. Majd az SSD-ről beálllítva a boot-ot már kész is. A korábbi rendszerdiszkedet meg gyalulhatod, és tárhelyként használhatod. Ha olyan szerencsétlenül van nálad megoldva a dolog, mint sajnos sok esetben, hogy van mondjuk 1db 1TB-os diszked, és az egész a C partíció, valamint van rajta kb 800GB adat, akkor sajnos komolyabb beavatkozás kell, mert így nem fog menni a sima klónozás.
Hali! Előállt az a helyzet, hogy szeretném az operációs rendszert SSD alól futtatni. Ezzel kapcsolatban lenne 2 kérdésem. 1) A kinézett SSD: Samsung EVO860 240GB SATAIII, ez megfelel egy operációs rendszer alá? 2) Van mód a jelenlegi operációs rendszer partíciójának az átmásolására az SSD-re úgy, hogy minden működjön a továbbiakban is? (csak hogy ne kelljen újrahúzni a teljes oprendszert)
Azt nem tudtam, sohasem volt még M.2 SSD-m, nagyon gyorsak ezért szeretném, meg nagyon menő hogy az alaplapon van :)
Én amikor mondták, hogy az SSD árak és a memóriaárak azért mentek fel, mert szűk a keresztmetszet, akkor elröhögtem magam. Az SSD jólláthatóan teret hódít a DDR meg a 4. generációnál tart. Bármelyik bank vagy befektetési csoport kétkézzel tolja bele a tőkét bármelyik üzletágba, mert nulla kockázata van, mindkettő jövője kb predesztinált. És be akarják adni, hogy nincs kapacitás...... aha persze... ez pont olyan, mintha a sivatagban vizet árulnék és arra hivatkoznék, hogy kevés a kút, közben pedig 100 kútfúró cég állna az ajtómnál. Akkor nincs kapacitás, ha nem akarják hogy legyen, :)
Nagyon valószínű, hogy sumákolnak, mint mindig. Viszont az is igaz, hogy nem ugyanaz a fajta memória van a RAM modulokon, mint az SSD-ben, így még az is lehet, hogy azokból nincs az a bőség.
Ha egy picit még lentebb menne az áruk, beruháznék egy 1 terás M.2 SSD-re, és véglegesen kivonnám a hadrendemből a winchestert, de jelenleg csillagászati az ára, értsd annyiból egy belépő szintű gamer gép kijönne, szóval egyenlőre még jegelem a témát. A rendszer és 1-2 játék van ssd-n Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.04.04. 17:53:20
Csakis Samsung. Igaz most nem sok van ph-n (850 Evo). De én pl azt 20k-ért szerváltam, bontatlan garisat. Blue helyett meg inkább Black-et. Vagy Seagate ST1000DM010 -et. Blue-t csak ha tényleg tárolónak veszed a családi képeknek, meg egy-egy videónak. De a bolti árakhoz mérten, minimális + költségért, lehet kifogni ph-n, bontatlan garis cuccokat, nagyobb kivitelben. (ahogy pl a 850 evo 250-et is 20k-ért vettem, az ST2000DM006-ot meg 13k-ért /bontatlan, garist/ )
20-25 ezer között is van bőven. Érdekes, hogy amíg a memória modulok ára az egekben szárnyal, az SSD piacon árcsökkenés van ismét. Biztosan azért, mert boldog boldogtalan elkezdett SSD-t gyártani. Nyilván azért, mert maga az SSD gyártás nem igényel olyan precíziós finommechanikai és tiszta terű gyártástechnológiát, mint a hagyományos winchestereké.
Sziasztok, 25-30e ft környékén szeretnék eg 250 gb-s ssd-t venni, windows illetve 1-1 komolyabb játék futna róla. Fx 8350, 16 Gb DDR3, Rx 470 4gb gépbe lesz, egy 1tb-os ws blue mellé. elöre is köszönöm a válaszokat!
Közben utánanéztem, hát nem kevés találat van arra, hogy a Samu szoftver nem ismeri fel a saját SSD-jét.
A Samsung Magician nem ismeri fel Samsung terméknek a 750 EVO 120GB-s SSD-met. Se a legújabb, se a 4.6-os verzió. Mi történhetett?
Nem kell túlbonyolítani a dolgot. Adattárolás = HDD. SSD-t azért használ az ember, hogy a gyakran használt dolgokat gyorsan elérje: rendszer, erőforrásigényes programok (pl játékok). Ennyi.
Gigabájt/kifizetett tallér arányban csakis HDD, ha külsőt veszel meg főleg, mert az ssd-t nem képes egy usb port kihasználni, mivel sokkal többet is tudna sebességben az ssd viszont az usb meg nem, ezért külső usb tároló esetén mindenképpen hdd 3.1 es usb csatoló esetén lehet értelme a külső ssd-nek, ha nincs akkor fölösleges Utoljára szerkesztette: Savaran, 2017.12.26. 22:59:30
Általában minden hétköznapi adattárolóra vannak tesztprogramok, amik megmondják a hozzávetőleges állapotukat, de ilyen esetben amit te kérdeztél azok sem megoldások. Sem tapasztalat nincs azzal, hogy XY nevű hdd vagy épp SSD ha ráveszel egy képet és 5 év múlva olvasni akarod mi töténik, sem az állapotfelmérő programok nem arra készültek, hogy egy háttértárra felmásolnak X Gb adatot és kitalálják, hogy pár év múlva az adott média működni fog e vagy nem. Így a másolat a megoldás. Ha megdöglik az egyik adattároló, másikat vesz az ember és készít egy újabb másolatot. Azt a jóisten meg nem mondja, hogy egy HDD mágneses felületén vagy egy Flashmemóriába beleírt bit fog nagyobb eséllyel túlélni. Ezért nem is szempont az adattárolásnál és adatbiztonságnál maga az eszköz jellege. Magam részéról olcsó hdd-ket használok 3-at. (egyéni paranoia túlbiztosítás). Ha az egyik megdöglik veszek helyette másikat és másolatot készítek rá. Így 3-5 évente 1 hdd vásárlásával letudom a pótolhatatlan adatok biztosítását. De SSD is jó ilyen célra, csak az Gb/Ft értéke kurvaszar.
Köszönöm kimerítő válaszod. Valóban a felhőkkel nekem is ez a bajom. Elszomorít hogy ezek a háttértárolók csak ennyit bírnak. 3-4 évente érdemes lenne cserélni?
Ebben a szakmában dolgozok már 15+ éve meg előtte hobbiból. Meg bírok érteni egy ennyire egyszerű kérdést. Képeket akarsz tárolni hosszútávon. Értem. Gondolom nem lenne baj, ha biztonságban is lennének. Ismételni tudom magam:Tökmindegy hogy SSD vagy HDD. Mindkettő megbízhatóan tárolja az adatokat. Erre vannak kitalálva. Csak ellentétben a kőtáblával (nem ez nem irónia) Ezen eszközök élettartama nem ezer években mérhető csak néhány évben. Cserébe nagyonsok információ tárolható rajtuk, ellentétben egy kőtáblával.
Viszont amikor kritikus adatokat akarunk tárolni, az, hogy egy eszköz mennyire megbízható, az !nem szempont! . A legjobb legmegbízhatóbb eszköz is elromolhat. Nem is beszélve arról, hogy feltehetően 15 év múlva egyik általad belinkelt eszközt sem tudod csatlakoztani az akkor eszközökhöz. Másolat legyen. Ez a kulcsszó és ez a biztosíték a hosszútávú és megbízható adattárolásra. Felhőbe én sem tenném, mert egy weboldalra kiírt: "becsszó, hogy vigyázunk rá" nekem kevés. De ez már egyéni paranoia kérdése.
Teljesen rossz irányból közelítetted meg a kérdést, erre próbáltam rávilágítani. Remélem érthetően.
Az adatbiztonságnak semmiféle köze nincs ahhoz, hogy mi az a hardver,amin tárolod. 2 vagy több helyen tárold. Nem egyszerre fognak tökremenni. Másolat legyen róluk. Az biztonságot ad. Egy adott hw (legyen bármilyen jó minőségű) a bekapcsolásától számítva bármelyik másodpercben elromolhat, így erre nem illik alapozni.
Sziasztok! Mindegyik fajta alaplap elfogadja a ssd-ket? Mert néztem egyet és ott nem írják azt a fajta típust
Nagyon köszi!
Akkor ahogy nézem, alapból 4 GB alap + 9 GB dinamikus cache áll rendelkezésre, ez így viszont elég jól hangzik. Egyelőre nem tervezek akkora file-okat mozgatni, hogy ez túl lője a kapacitást :)
Köszönöm a segítséget! Utoljára szerkesztette: Lebowski, 2017.09.04. 13:58:52
Van benne egy kisebb gyorsitotar, amire nagyon gyorsan lehet irni es az ssd raero idejeben atirja a lassabb tarolora. Szoval villamgyors lesz, amig kisebbeket irsz az ssd-re idoben elszortan. Amint tulleped a buffer kepessegeit - pl egy nagy file masolasakor - a sebesseg megzuhan, mikor betelik a gyorsitotar es nincs ido uriteni.
Sok pendrive is igy mukodik. Utoljára szerkesztette: Zsoltee_a_bator, 2017.09.04. 12:16:56
Sziasztok,
m2 ssd vásárlásán gondolkodom, és egyelőre a Samsung 960 Evo 256-ra esett a választásom. Viszont szemet szúrt ennek a ciknek az alján szereplő táblázat: Szekvenciális olvasási sebesség: 3200 MB/s Szekvenciális írási sebesség: 300 MB/s Szekvenciális írási sebesség SLC gyorsítótárral: 1500 MB/s
Miért van kiemelve, hogy SLC-vel ennyi és anélkül annyi. Az SLC nem egy működési elv, hogy hogy tárolja az adatot? Ezáltal, hogy tudnék SLC nélkül írni?
Szori, ha irtó marhaságot kérdeztem, előre is nagyon köszönöm a segítséget!
Olyan kérdésem lenne hogy,véletlenül leformáztam az egyik vinyómat és azon nagyon sok fontos cucc volt.Vissza tudtam menteni 651 Gb-ot.Viszont a gond az hogy,Raw fájlba van minden.Hogy lehetne visszaállítani úgy hogy minden jó legyen?
A boot menüben csak azt az eszközt mutatja jónéhány bios esetén, amelyik előrébb van a hdd priority menüben. Lépj be a biosba, ott látszani fog. Az indexelést ne kapcsold ki, meg egyébként sem érdemes csesztetni, win10 az jól beállítja magát az ssd-hez.
sziasztok! Be van kötve egyszerre az ssd-m illetve hdd-m is ,de miért csak az ssd indul el a gépemen?boot menüben is csak azt látja, de amikor betölt,akkor már a sajátgépben látom a sima hdd-m is,oda is tudok töteni,nézelődni rajta! le volt huzva a hdd ,amikor az ssdre telepítettem a rendszert!bocs ha hülye a kérdés annyira nem vagyok gépzseni!köszi
Illetve még annyi h érdemes valami indexelést ilyesmi kiapcsolni, hogy minnél gyorsabban fusson a rendszer(Windows 10 pro)köszi