"Az Elit alakulat és a The Pacific - A hõs alakulat címû minisorozatokkal meglehetõs sikereket elérõ HBO egy harmadik minisorozatot vehet Tom Hanks és Steven Spielberg közös cégétõl. Az új széria dettó a II. világháború eseményeit dolgozná fel, egészen pontosan a csendes-óceáni hadszintérét, de a Pacificben bemutatott történésekkel ellentétben a légiharcokra koncentrálna.
Michael Lombardi, a csatorna programigazgatója francia újságíróknak említette meg, hogy tárgyalásokat folytatnak Hanksszel és Spielberggel, akik az elsõ két minisorozat után sem tettek le arról, hogy újabb emléket állítsanak a világháborús hõsöknek. Az Elit alakulatot 2001-ben mutatta be az HBO és nyert vele hat Emmy-díjat (19 jelölésbõl). A kritikusok és a nézõk imádták, a DVD-kiadáson 250 millió dollárt kaszált az HBO.
A Pacific 2010-ben került adásba, és ugyan nem volt olyan sikeres, mint az elõd, de a megvalósítás ugyanolyan profi volt, így bízhatunk abban, hogy a légiharcokat is rendesen megcsinálnák. Azt egyelõre nem tudni, mikorra dönti el az HBO, hogy tényleg kell-e neki az új minisorozat."
@comment:com
Jöhet! Csak több BoB legyen benne, mint Pacific!
Karácsonyra megkaptam a könyvet. Részben magyarázza azt, hogy miért lett olyan a sorozat amilyen. Már a könyv is alapvetõen más, mint a BoB könyv. Igaz, még csak az elején vagyok, de más hozott anyagból, más a végeredmény is. Mondjuk ennyire harmatosnak akkor sem szabadott volna lennie.
Mai napig nem tudtam rávenni magam, hogy az 5. (?) rész után megnézzem a többit. Asszem a 9. részt láttam még késõbb.
Az Elit alakulat tényleg egy kicsivel jobb, mint a Pacific, és nagyobbat is ütött akkoriban. Meg ugye az elsõ sikert nehéz túlszárnyalni a második alkotással. Lehet Spielberg Ég Hanks papa is megfáradt egy picikét. Talán a történelem is hozzájárul ahhoz, hogy nem lett olyan fényes a sorozat. Elvégre a Pacific esetében kis szigeteken harcolnak, nincs olyan nagy mozgalmasság, mint a nyugati fronton, és ezért máshogy is kellett ezt megörökíteni.
Tényleg nagyon lecsengett, de szerintem ez várható is volt, mivel minisorozat. Ezt nagyon sajnálom, mert én igen szeretem ezt a szériát. Múlt héten kezdtem el másodszorra végignézni, pont most tartok a Pelelius, repteres résznél :)
Nem tudom ez mennyire új vagy régi de nekem most linkelte be az egyik közösségi portál! Link
Egyébként baromigyorsan lecsengett a film. MÁr senki nem foglalkozik vele?
Gratulálok az íróknak, rendezõknek, színészeknek...stb.Nagyon jó sorozat, de szerintem az Elit alakulat sokkal jobban sikerült.
Most mondták a tv ben hogy állítólag 9 emmy díjat kapott a sorozat!
Valamikor a közeljövõben a tv2 õn is leadják majd.
"Az HBO legújabb sikersorozata, a The Pacific – A hõs alakulat a miniszériák közt aratott, melynek készítõi egyébként összesen 8 díjjal térhettek haza, ezzel vezetik a legtöbb díjat nyertek listáját. A reality-k kategóriájában idén meglepetés született, hét év után ugyanis letaszították trónjáról Amerika kedvenc valóságshow-ját, a The Amazing Race-t. A trónbitorló egy gasztrovalóságshow, a Top Chef. "
"A legtöbb díjat nyert tévémûsorok:
1. The Pacific (8)
2. Temple Grandin (7)
3. Modern Family(6)
4. Disney Prep & Landing (4)
5. Glee (4)
6. Mad Men (4)
7. Saturday Night Live (3)
8. The 25th Anniversary Rock And Roll Hall Of Fame Concert (3)
9. Vancouver 2010 Olympic Winter Games Opening Ceremony (3)
10. 24 (2)"
Megvettem az Eugene Sledge könyvet!
Még nagyon az elején járok de ígéretesnek tûnik......
JAVÍTÁS:
"szerintem vált túlzottan a könyv hátrányára." --> Szerintem nem vált túlzottan a könyv hátrányára.
Nem mindegy :)
A Gabo kiadta Sledge könyvét Pokol a Csendes-óceeánon címmel (hát igen, egy cseppet beszédesebb címet adott a magyar; a Hõs Alakulat kiírás mindjárt a cím alatt gondosan el van helyezve).
Rögtön rá is vetõdtem és pár nap alatt elolvastam. Sokkal jobb, mint a Hugh Ambrose-os! Mondjuk ez nem csoda :) Szóval szerintem érdemes csekkolni. Már csak a Leckie-s könyv kell és akkor teljes lesz a kép! Remélem lefordítják.
Sledge könyvével párban olvastam egy másik remek memoárt, melyet Manszur Abdulin írt. Õ egy tatár származású szovjet gyalogos volt és eszméletlen történetei vannak. Stílusa eredetibb Sledge-nél és az egész (viszonylag rövid) beszámoló annyira film-szerû, hogy olvasás közben többször kellett elhesegetnem azon feltételezésemet, hogy az író esetleg kitalált dolgokat. De hát csak nem. Nagyon sokmindent átélt. Konkrétan egy év intenzív frontvonalbeli harcot - szinte a csodával határos, hogy megmaradt. Ha van olyan beszámoló amely már szinte "first-person shooter"-nek tekinthetõ, akkor ez az. Még Sledge is belevitt némi objektív történelmi elemet a könyvébe csapatmozgások áttekintésével; e könyvnél viszont néhány falunéven kívül nem sok mutatkozik meg ebbõl - szerintem vált túlzottan a könyv hátrányára.
Így a könyv elolvasása után az a benyomásom,hogy lényegesen jobb beszámolót ad a Csendes-óceáni frontról,mint a sorozat,mert az utóbbi eléggé összesûrítve próbálta ezt megtenni,leginkább az emberekre,és nem a történtekre fektette a hangsúlyt.A könyv a személyeket és úgy általában a történelmi eseményeket egyenlõ szinten mutatja be.Meglepõ,hogy Robert Leckiet a könyvben csak kétszer említik,mint Sidney Philips(a könyv õt mutatja be Leckie helyett,mert a sorozat inkább Leckie-re volt kihegyezve)bajtársát a 2/1-eseknél.Összességében a könyv jobban bejött.
A könyv abból a szempontból jobb hogy több szereplõre koncentrál,több katonát mutat be.Elég hangulatos könyv,Pearl Harbortól kezdve mutatja be a csendes-óceáni háborút,5 ember(Eugene Sledge,Robert Leckie,John Basilone,Vernon Micheel és Austin Shofner)szemszögébõl,jórészt személyes beszámolókon alapul.
Majd írd meg hogy milyen a könyv... Jobb rosszabb, hangulatos?
Rosszul tudtam, mégis van hozzá könyv.
Megvettem. Az elején felsorolja a szereplõket.
Eleve két szereplõt kihagytak, és a könyv Luzon japán ostromával kezdõdik.
Nem volt ez azért rossz,de a Band of Brothers jóval erõsebb.
Én két dolgot emelnék ki.Egyrészt a helyszínek.A BoB helyszinei jóval változatosabbak voltak.Városok,vidéki helyszinek,téli erdõ,stb...Jobban elkülönült az egész.Itt meg volt a dzsungel sziget nyakig sárban,meg a köves-sziklás sziget nyakig sárban.Valahogy egybe folyt ezáltal az egész.Jó hát nyilván nem hiba,ha egyszer ilyen volt,ilyen volt.
Másrészt a BoB-ban,bár nem volt kimondva de mégis Winters volt a fõszereplõ.Köré épült az egész történet,még ha a végsõ részekben nem is volt jelen folyamatosan.Itt viszont beömlesztettek egy csomó karaktert,és valahogy mindenkirõl egyformán akart szólni az egész.De végül ebbõl az lett hogy mindenkit csak felszínesen ismertünk meg.És hát valóban a végén és is csak néztem ott egy-két szereplõt a felsorolásban,hogy akkor õ most ki is volt,és mikor szerepelt?
Na de azért ennél rosszabb háborús filmet már ne csináljanak,akkor már jó lesz.
Jöhet valami Vietnámi folytatás.(bár arról az amerikaiak már kevésbé szeretnek emlékezni...)
"Jeanne Sledge was so moved by Joe Mazzello's characterization of her late husband in 'The Pacific' she sent him Eugene's pipe."
érdekes sorozat lehet ez is.. egyenlõre The Wire jobban tetszik:)
Az " át tudtam érezni a dolgokat" -al sejtem mire gondol, és igazad van, ez a dolog meg volt a Pacific-ben is, viszont amit mond abban azért van valami, történetesen hogy az Elit Alakulat jobb volt, engem is jobban megfogott, de nem azért, mert ott jobban átjön a dráma például. A Band of Brothers-ben a karakterek azok, ami telitalálat: Winters, Nixon, George Luz, Liebgott, Lipton, Perconte, Malarkey, Shifty, és a többiek. Nagyon szerethetõ karakterek, az elsõ pillanattól kezdve megszereti õket, azonosul velük az ember. Még most is vágom a nevüket, ellentétben Pacific-el, mert már most nem emlékszem hogy hívták õket... Szerintem ebben ill. ennyivel volt jobb a BOB. Kis különbség, mégis rengeteget jelent.
egyébként lehetett volna jó is ez csak kicsit kevesebb helyszinre, és emberre kellett volna koncentrálni, és akkor talán átjött volna a folyamatosság.
ott van még a koreai háború, vietnam
talán a következõ jobb lesz
lost-ot összehasonlítani az anyátok közttel :)))
A lost lehet hogy túlságosan elrugaszkodott egyesek számára... de egy szánalmasan primitív ungarishe újgazdag/maffiózó "polgári" szutyokkal összehasonlítani...
Most mar belefaradtam egy kicsit, ha Ti nem ertitek meg, akkor az nem az en hibam, de meg annyit megsugok, hogy a film alapjat nagyreszt a Eugene Sledge altal jegyzett 'With the Old Breed' adta...
Amikor Jurassic Park kölyök szerepelt akkor kötelezõ volt 10 percenként bevágni hogy szenvedõ arcal néz maga elé szomorú zene közben. Miért? Mitõl? Ezt ránk bízták... Jó tudom háború pokol, szenvedés és az emóság legalja de azért érzékeltethették volna máshogy is... - Meg hát nem õ rinyált hogy mindenképpen WAR-t akar? - Azt hiszem egyedül õt meg a pszichopata fejû srácot jegyeztem meg de õket is csak azért mert valamelyest kitûntek a tömegbõl.
A Pacific-ban én csak egyet éreztem az UNALMAT! Rohadtul nem lehet átérezni egy tök ismeretlen faszi szenvedéseit.
Felejthetetlen? Elmondom mikre emlékszem.
Az elején két faszi tolt egy biciklit. Aztán volt valaki aki fõbe lõtte magát. Sokan meghaltak. Volt egy Bruce Willis imitátor is benne, de hogy ki volt, milyen rangban, mi rákot csinált, az nem derült ki, meg ezen kívül még volt benne sötét.
Ennyi volt a sorozat.
Míg, az Elit Alakulat tökéletes volt. Ott tényleg átérezte az ember a katonák szenvedéseit.
A Pacific...eh...csak csináltak sok bumm-bumm jelenetet, aztán olyan jeleneteket ahol egy rakás pasas látványosan szenved. Azt hitték ez elég lesz egy jó sorozathoz. Hát nem lett elég. Erõltetett és unalmas volt a katonák lelki élete. Érdekes módon az Elit alakulat alatt egy percig nem unatkoztam. Pedig ott az elsõ és utolsó részben még egy puskát se sütöttek el. Mégis sikerült fenn tartani az érdeklõdést. Itt meg nem.
Ha neked ez a legnagyobb mozgóképes élmény, akkor te még nem láttál se normális TV mûsort, se normális filmet.
Egy ilyen sorozatnál a legfontosabb, hogy a nézõ megszeresse a karaktereket. Együtt érezzen velük. Ismerje õket.
Épp ezért az elsõ rész szólhatott volna a kiképzésrõl, bemutathatta volna a hogy melyik katona honnan jött, milyen jellem, stb.
Itt meg 8 rész után se tudom hogy ki milyen jellem. Annyit tudunk csak, hogy kurvára szenvedtek. Hát ezt magamtól is tudtam.
Ledöbbentenek itt egyes vélemények, bár gondolom a legtöbben itt (is) 15-16 évesek vannak, mint a legtöbb (ovis) fórumban, 0 empátiával, 0 olvasmány élménnyel és 0-hoz közelítõ IQ-val. Nekik ajánlanám a hatalmas nézettségnek örvendõ popcorn-mozikat és az õ szintjüknek szájbarágósra gagyisított sorozatokat. A Pacific számomra minden idõk legnagyobb mozgóképes élménye, ennyire igényesen, maximális gondossággal létrehozott sorozatot még nem láttam. Akit nem csak a puszta fegyverropogás érint meg egy háborús filmben, hanem képes mélyen átérezni, mennyire súlyos lelki teher lehetett ez azoknak a katonáknak, és képes a ki nem mondott érzelmekbõl olvasni, annak felejthetetlen és felemelõ minden pillanata.
Azt viszont elismerem, hogy az intro képileg, de fõleg zeneileg nagyon üt! :)
Nem tudom te mit néztél ,de ha azokat a "felesleges" lövöldözések is kimaradnak akkor szinte nem is lenne benne akciojelenet.
Na, végre "hozzájutottam" az interneten keresztül. A 4. résznél tartok, eddig nekem nagyon tetszik.
Egyetlen problémám az csupán, sok a felesleges lövöldözés az akciójelenetekben. Szerintem.
Ha könyvet akartok, akkor Meghalsz, tengerész! Abban minden benne van a tengerészgyalogosokról a II. VH alatt. Sok minden ki van fejtve, amire a filmben nem volt lehetõség.
Jaja, a Hugh Ambrose-os The Pacific címmel. :) A Steve Ambrose fia õ, aki a sorozathoz folytatott kutatómunkából írta meg a könyvet. Így a könyv kiegészíti a sorozatot, elmélyülést kínál benne. Még nem olvastam de tuti, hogy jócskán emelni fogja a sorozat élvezeti értékét. Szeintem Spielberg-ék is így voltak vele; nem kell mindent bele vinni a sorozatba, mert ott a könyv. És így az Ambrose is jól járt, mondjuk meg. :)
Jajj, és a Papáról (tudjátok, az öreg) nem mondták el mi lett vele. Remélem a könyvbõl kiderül. Lassan elkezdek itt magamban beszélni :)
Ja és igen, nem kellett volna azokat a 15-20 perceket lefaragni minden részbõl :D Korrektebb lenne.
(sajnos sokszor kell leírni e sorozattal kapcsolatban a "kellene" meg "volna" szavakat.)
Többen írták, hogy 15 meg 40-50 részesnek (:D) kellet volna lennie: nem lett volna rá ölég pénz, meg a nép is megunta volna - bár itt mindnyájan szerintem elnéztük volna még egydarabig! ;)
Igen, még 2 részt elbírt volna, ha kreatívan producereskednek jól jönnek ki a költségvetésbõl és a karaktereknek is több idejük lett volna érni(bár a Sledge-s vonal tényleg szépen kifutotta magát.) A Leckie vonal is nagyon jó, bár vele kapcsolatban egy kis hiányérzetem van. Mindenestre láthatjuk, hogy fantasztikus figura. Ha ez valakinek nem derült volna ki eddig, a 10-es részben ékes bizonyítékát láthatja ennek :D Basilone meg még mindig felesleges, inkább a másik kettõre kellett volna még picit gyúrni.
Nem éppen, ami nem meglepõ, mivel nem volt nagy nézettsége a sorozatnak odaát.
Hogy lehet, hogy a BoB-ot "átérzem" - ahogy te mondod - és sok más filmet, de ezt nem? És nem én vagyok az egyetlen. Igazából én tartozom a többséghez otthon... :)
hát ja pedig amikor az elején is egyedül maradt a század körbevéve a szigeten japcsikkal, amikor minden nap bombázták õket hogy ne aludjanak...
leckie szemén keresztül is láttuk sokmindent... azt amikor megpihentek sydneybe, ottis a folyamatos konfliktusok, vagy amikor elkerült pavuvura betegként... (ottis a pisztoly, azért is a felettesével mit lemûvelt)
sok ilyen apróságot fel lehet hozni a filmmel kapcsolatban, mint mondtam ahhoz képest hogy a fõszereplõk már nem élnek (basilone a háborúban, leckie és eugene pedig 2001-ben hunyt el) így kihozták a lehetõ legtöbbet a szereplõkbõl is. le kell a filmnek ülepedni, mert heti bontásban tényleg cask még jobban fel volt darabolva a 3 szereplõ szála, de így egészként már korrektül összeállt a kép, mondom pl. snafut és burgins meg lehetett kedvelni eugene mellett, vagy leckie mellett a srácokat... és úgy más volt a bob hogy winters volt minden rész elején plusz a legvégén is, máshogy viszonyul az ember hozzá, csak jobban lehet kötõdni egy olyan emberhez aki most is él és láttad öregként, mint egy szépia árnyalatú fényképhez...
Szerintem ha nem vagtad Lucky (Leckie) gyotrodeset vagy kiborulo katonakat, a hazai propaganda 'hadjaratot', a korhazjelenetet, akkor Neked tenyleg felesleges a Pokembernel osszetettebb filemket megnezni...
Mi az, hogy mélyebb? A fõ probléma az, hogy semmi nem történik a filmben. Ülnek és esik az esõ. Néha baszogatják egymást két japó roham között és páran bekattank. Volt pár csatajelenet. Ennyi. A 9. részig egyetlen dármai jelentet sem láttam...
ha megnézem nyáron megint a bobot akkor rögtön kezdem a pacificot is.
amennyivel a 2 hadszíntér másabb volt annyival másabb a 2 sorozat is. pont.
bobtól elmarad de nem lett ez olyan rossz, aki szereti a háborús filmeket és kíváncsi valójában milyen is lehetett a fonton, az biztos megtalálja a számításait a sorozatban
látszik hogy a készítõk nem bob2 akartak csinálni, jóval mélyebb, nyersebb, valósághûbben mutatja be a háborút mint a bob, látszik hogy itt nem arra mentek a készítõk hogy minél szimpatikusabbnak mutassák be a szereplõket
Nem hiszem, hogy murphy-s(?) változaton sokat kellene igazítani.
Valaki tudna adni egy linket olyan felirathoz ami szinkronos tvtime-hoz van? Csak arról kéne amikor az elején a veteránok mesélnek. Valami oknál kifolyólag a 2-es, 4-es és 6-os rész csak tvtime-ban van meg és nem találok hozzá sehol sem feliratot.
nem hülyéknek vannak beállítva a japánok. sõt, durva (amerikai) önkritika van a pacificben...
Lehet en vagyok mar ven fasz, de nagyon kellett ez a 10. epizod. Igazabol ilyesmit hianyoltam a BoB-bol...
Sokaknak szerintem azert nem jott be a The Pacific, mert sokkal melyebb volt, nem csak egy 'akciosorozat'.
Nem mernem ossze a tortenetet a Band of Brothers-szel, mert nagyon mas a ket sorozat koncepcioja.
A mi csaladunkban nagyon sok ferfi halt meg a II. Vh-ban, nagyapam kozel 10 evig volt hadifogoly a Szovjetunioban. Egy munkataborban tanult ki mindent, majd hazaterve szinte egyedul felepitette azt a csaladi hazat, amibe felujitas utan a szuleim visszakoltoztek.
Kilenc testvere kozul 4-en haltak meg a haboruban, nagyanyam 2 testveret vesztette el, egy pedig a legnyomastol megsuketult.
Remelem, ha hazajutok, akkor megtalalom azt a kepet, ahol a geppuskas egysegevel pozol.
Soha nem volt buszke ra, nem is szeretetett meselni, s valojaban sokat nem is tudott volna, mert hamar fogsagba esett.
Úgy látom semmit nem vesztettem azzal ,hogy az utolsó részre még a sávszélességet se pazaroltam. Bár így visszagondolva a többi részért is kár volt elindítani a letöltést.
inkább választottam volna azt a változatot , hogy egy fiktiv csapaton keresztül mutatják be a valos csatákat , mint igy ahogy most volt.
Vagy minden résznél bemondták volna hogy melyik egység igy nem lett volna föszereplö aki mindenhol szerepel, de legalább hiteles lett volna minden szempontbol .
És ebben a fõszereplõk benne lettek volna? Ott voltak ezeknél?
Az én forgatókönyvem igy nézett volna ki nagy vonalakba és ezekböl a térségekböl egy nagyobb hadmuveletet részletezve
-1.rész
Perl harbor megtámadása
tv bemutatja az elnoki beszédet és a reakciot a föszereplöktöl , belépnek a seregbe
kiképzés
kihajozás
-2.rész
guadalcanal '42aug.
partraszállás , sziget elfoglalás
-3.rész
new georgia '43 jul 2-5
new guinea
-4.rész saipan-5.rész
guam
-6.rész
peleliu
-7.rész
Iwo Jima
-8. rész
Okinawa
-9.rész Battle_of_Brunei
-10.rész
Atombomba ledobása
mindenki hazamegy
Gondolom a hatezer párszáz szavazó legalább 90%-a amerikai volt!
Gondolom a japánok itt is olyan hülyéknek vannak beállítva, mint az öszes többi háborús filmben a németek!Az a gond ezekkel az ameriak által gyártott háborús filmekkel, hogy kivétel nélkül a hamburger zabálókat dicsõitik! Holott a valóságban az amerika katona a német katona nyomába sem ért!
Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki ledöbben ezen a magas osztályzaton (és nem csak ennél a filmnél, de ez már más lapra tarzozik..). Az egész sorozatra a lengyobb jóindulattal adnék csak 4,5-es osztályzatot. Csak azért, mert II.Vh, szépek a képek és az intro. Inkább tiszteletbõl. Ha nem ez lenne a téma - meg a nagy hype miatt - bezony ez bekívánkozhatan a TOP10 csalódások listájába. Legalábbis nálam.
Hello!
Én még nem láttam az egész sorozatot, csak az elsõ részt szinkronnal, de hétvégén megnézem az egészet egybe angolul full hd-be. Szerintem a szinkron egy rakás s**r! Egyébként a sorozat az imdb-n 8,7/10 ez azért szerintem nem nevezhetõ rossz értéknek!
hát elégnagy csalódás ez a sorozat
közel sem volt rossz,inkább olyan semmilyen,fõleg a bob-hoz képest
egyetlen karakter akit sikerült megszeretnek az snafu volt
a Bob egy jó könyvbõl lett feldolgozva, ez meg egy gyenge forgatókönyvbõl.
fogták volna a Meghalsz tengerészt és ugyanúgy megcsinálhatták volna...