> Sokszor egy alapötlet dönt az innovatív technológiák létrejöttekor...ami meg minden embernek szokott lenni jobb pillanataiban.
Igen, a szükséges kutatást, fejlesztést, több millió kódsort, hardvereket, librarykat, egyéb szoftvereket, szabadalmi megállapodásokat, támogatást, third party implementációkat meg a jézuska hozza ugye?
> A videó kódolására igen sok technológia létezik már most is, de pár óra alatt bárki képes újabb algoritmusok létrehozására aki ismeri a mûködési alapokat jelenleg.
Nohát, akkor miért nem ilyen bárkiket alkalmaznak a Fraunhofernál, ISOnál, IEEEnél, bármilyen kutatóközpontban, szabványosítási szervezetben, akármilyen cégnél? Gyorsan, írj nekik hogy milyen buták és hogy hallgassanak inkább egy nagyon fontos laikus fórumhuszár véleményére! Még ha ismernéd is a szóban forgó tömörítési technikák alapjait, lenne jó ötleted, akkor se tudnád hatékonyan és jól leimplementálni hogy az mûködjön rendesen, elfogadják, és el is terjedjen, fõleg egymagad. Ezek általában egész csoportok több évnyi munkájának termékei, és megsúgom, õk nem "bárkik akik ismerik a mûködési alapokat".
> 10*-100* jobb tömörítési arányokat is el lehet érni,
BWAHAHAHAHA HAHAHHA HAHAHAHAHHHHHHAAAAHAHAHAHHAHAAAAAAAAA HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA HAHHAHAHA
Tízszeres tömörítési arányt bármilyen kis fos codec el tud érni, még akkor is ha nemes egyszerûséggel JPEG-gel tömörítesz be minden egyes képkockát.
Százszoros tömörítés még képeknél se ritka, elég sok wavelet alapú codec tudja hozni, videotömörítésnél teljesen szokványos.
> Mibõl gondolod, hogy okosabbak? :D
Nohát nem is tudom. Talán mert õk nem kis 13 éves idióták akik azt hiszik hogy mindent tudnak és olyan területbe is beleszólnak amirõl fingjuk sincs.
Hasonló eszközöd van? Ebben 66 Mhz-es Cpu van + vannak még benne Mpeg2 jelet feldolgozó "cél IC-k". Együtt már elboldogulnak a müholdas adás feldolgozásával.
Mibõl gondolod, hogy okosabbak? :D
Sokszor egy alapötlet dönt az innovatív technológiák létrejöttekor...ami meg minden embernek szokott lenni jobb pillanataiban.
A videó kódolására igen sok technológia létezik már most is, de pár óra alatt bárki képes újabb algoritmusok létrehozására aki ismeri a mûködési alapokat jelenleg.
10*-100* jobb tömörítési arányokat is el lehet érni, csak az adott hardver képessége a döntõ ugye...
Hát pl a mûholdas beltérimben mindössze egy 33Mhz-ez cpu dolgozik, nyilván nem lenne képes bonyolultabb mátrix számításokra valós idõben sajnos, deee képes MPEG2 dekódolásra ilyen alacsony sebességû (cél) processzorral is. :)
Szerintem tök egyszerû a tömörítést. A mono videostreamben vannak kulcsképkockák és vannak közöttük jóval kisebb helyett foglaló különbségi képkockák. A sztereó videostreamben pedig minden egyes mondjuk Bal képkocka - legyen az kulcs- vagy különbségi - a Jobb képkocka kulcsképkockájának minõsül(jön), és akkor ott megint csak egy különbségi képkockát kell letárolni. Igaz, megduplázódik a videostream dekódolásához szükséges processzoridõ.
Na persze Fraunhoferéknél nyilván nálam jóval okosabb emberek dolgoznak... :)
Van lossless módja, sokkal jobb mint Lagarith vagy Huffyuv.
De a franc se tudja mire gondoltak a cikkben.