Total War: Rome 2

Total War: Rome 2

2013. október 5. 20:27, Szombat
Grafika: Minden túlzás nélkül kijelenthető, hogy a Total War: Rome 2 az idei év legszebb - és persze legjobb - stratégiája is lett egyben, aminek egyetlen komoly hátulütője van. Ez nem más, mint hogy a teljes grafikai élmény eléréséhez egy igencsak erős számítógépre lesz szükségünk, így az ajánlott gépigény is csak arra elég, hogy kellő kompromisszumok mellett 20-30 fps-t érjünk el a kampány során, ami a nagyobb, több száz vagy ezer főt megmozgató csaták alatt még alacsonyabb lehet. Az alkotásra azonban maradéktalanul igaz az a közhely, miszerint még kompromisszumok mellett is érdemes játszani vele, mert itt a játékélmény, és nem a grafika a lényeg, habár még közepes beállításokkal is nagyszerűen fest a végeredmény.

Kezelőfelület, irányíthatóság: A Total War: Rome 2 minden téren hozza a korábbi részekben megszokott irányítást, illetve kezelőfelületet, így túl sok újdonságot nem tapasztalhatunk majd ezen a téren, szinte csak a friss lehetőségeket kell memorizálnunk. Természetesen aki még új a Total War világában, az jobb lesz, ha felköti a nadrágját, hiszen több óra sem elegendő ahhoz, hogy maximálisan beletanuljunk az irányításba. Ugyanakkor ezt is csak egyszer kell megtanulni!

Játszhatóság: Túlzás nélkül kijelenthető, hogy a Total War: Rome 2 több száz órányi játékidővel kecsegtet, hiszen csak a kampányból kihozható - vérmérséklettől függően - 20-30 óra, de mivel az újrajátszhatósági faktor a választható frakciók miatt nagyon magas, ezért ez a szám legalább nyolccal megszorozható. Arról nem is beszélve, hogy a nagyszerű történelmi csaták mellett még többjátékos mód is helyet kapott benne, amivel garantáltan kihúzhatjuk a következő epizód érkezéséig.

Intelligencia, nehézség: Sajnos azonban a Total War: Rome 2-ben sem fenékig tejfel az élet, így szép számmal akadnak problémák a játékban, amelyek többsége a mesterséges intelligenciával hozható összefüggésbe. Alapvető probléma, hogy ellenfeleink teljesen kiszámíthatatlannak tűnnek, a csatamezőn sem jeleskednek mindig, de az már inkább programozási hiányosság, hogy körváltáskor a program - avagy a mesterséges intelligencia - nem ritkán percekig gondolkozik azon, hogy mi legyen a következő lépése. Ezen a téren tehát még van hová fejlődnie a játéknak, de az összkép így is jobbnak tűnik, mint a közvetlen elődben.

Hangok, zene: Mind a narrációk, mind az átvezető animációk alatt hallható szinkronok, illetve egyéb hangok és hangeffektek a szokásos minőségben lettek rögzítve, aminek köszönhetően ezen a téren sem lehetne belekötni a sorozat legújabb tagjába. Talán egyedül a fülbemászó dallamok hiányoznak majd néhány rajongónak!

Összegzés: A Total War: Rome 2 képében - a várakozásoknak megfelelően - megszületett az idei esztendő legjobb stratégiája, ami mind összetettségben, mind küllemében, mind megvalósításában magasan veri az idei felhozatalt, ami alól egyedül a Company of Heroes 2 jelenthet csak kivételt. Ha egy igazán összetett, de mégis könnyen megtanulható stratégiára vágysz, amelyben politikai és diplomáciai érzékedre éppen úgy szükséged lesz, mint hadvezéri ambícióidra, akkor ne is keress tovább, a legújabb Total War a te játékod lesz. Méltó folytatás, amely letette az alapot egy újabb epizódhoz is.


<< Előző oldal  1 2 [3] 


Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások