2013. szeptember 7. 18:46, Szombat
Hangsúlyozandó, hogy ez tudatos lépés volt a készítőktől, ennek köszönhetően a küldetések teljesítését követően is három kategóriában osztályozzák teljesítményünket - Ghost, Panther és Assault -, így hősünk is játékstílusunknak illetve vérmérsékletünknek megfelelően fejlődik. A bevetések egyébiránt minden esetben egy alapos eligazítással kezdődnek, majd kiválaszthatjuk, hogy milyen felszerelésekkel indítjuk útjára Fishert a Paladin - egy repülő erőd - fedélzetéről. Választhatjuk a korábban elérhetővé tett kémfelszereléseket, vagy a továbbfejlesztett kütyüket és a fegyvereket, de vásárolhatunk is magunknak újabbakat, így nem csak a játékmenet illeszkedik majd hozzánk, hanem mi is tudatosan alkalmazkodhatunk hozzá, amivel tovább növelhetjük az újrajátszhatósági tényezőt.
Még a Paladin fedélzetén magunk választhatjuk ki, hogy a világ melyik részén szeretnénk keresztbe tenni a Mérnököknek, így a cselekményt továbbgördítő egyjátékos küldetések mellett választhatunk olyan opcionális feladatokat, amelyek hasonló izgalmakkal kecsegtetnek, de átélhetők kooperatív módban is. Maguk a bevetések ugyanakkor hiába dolgoznak fel klisés témákat, kivétel nélkül hangulatosak és kiegyensúlyozottak, és nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy mennyi lehetőséggel kecsegtetnek számunkra.
Sam ugyanis szó szerint egy hadseregnek elegendő felszereléssel rendelkezik, így hagyományos pisztolyok és gépkarabélyok mellett rengeteg speciális kémkellékkel is bír, amelyeket egy fegyverválasztó kerék segítségével tudunk előkapni hátizsákunkból. Ezek között az ellenfél figyelmét felkeltő kiegészítők éppen úgy megtalálhatók, mint például a kémkedésre szolgáló drone-robotok, vagy éppen Sam jellegzetes éjjellátója, ami immáron nem csak arra használható, hogy lássunk vele a sötétben, ugyanis ezúttal a falak sem jelentenek akadályt számára. Az egyjátékos kampányban tehát minden perc igazi élmény lesz, legyen szó akár a pályák változatosságáról, akár a játékmenet nagyszerűen felépített mivoltáról, de ne feledjük, hogy a Ubisoft egy vaskos többjátékos módot is felépített a Splinter Cell: Blacklist mögé.
*
A kooperatív lehetőséget fentebb már szóba hoztuk, azonban a játékban rengeteg kompetitív lehetőség is vár ránk a multiplayer-élményekhez, ami a Spies vs. Mercs címet kapta az alkotók részéről. Ahogyan neve is mutatja, betöltésével a kémek és a terroristák soha véget nem érő, ámde annál izgalmasabb összecsapásaiba nyerhetünk bepillantást, így válasszuk akár a Blacklist, akár a Classic módot - ami egyenesen a Splinter Cell: Pandora Tomorrow élményeit varázsolja képernyőinkre -, szó szerint nagyszerű és változatos összecsapásokban lehet majd részünk. Ez elsődlegesen annak köszönhető, hogy a kérdéses játékmódban a kémek maximálisan a speciális felszereléseikre alapoznak, a másik fél pedig a lőfegyverekre, a két különböző megközelítésből pedig hatalmas csaták, és bár talán meglepő, de óriási izgalmak is kerekednek.