2013. november 10. 08:43, Vasárnap
Kiadó: Warner Bros Interactive
Fejlesztő: Warner Bros Games Montreal
Honlap
Rendszerkövetelmények:
Minimum: Intel Core 2 Duo E4600 2,4 GHz-es vagy AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+ processzor, Nvidia GeForce 8800 GTS vagy ATI Radeon HD 3850 grafikus kártya, 2 GB RAM, 15 GB szabad hely a merevlemezen
Ajánlott: Intel Core i5-750 Quad 2,66 GHz-es vagy AMD Phenom II X4 965 processzor, Nvidia GeForce GTX 560 vagy ATI Radeon HD 6950 grafikus kártya, 4 GB RAM, 15 GB szabad hely a merevlemezen
Hasonló játékok: Batman: Arkham City,
Batman: Arkham Asylum
Kategória: külsőnézetes akciójáték
A 2004-ben alakult Rocksteady fejlesztőcsapatának első videojátéka, avagy a 2006-ban megjelent Urban Chaos: Riot Response olyannyira nem aratott kiemelkedő sikert a rajongók és a kritikusok között, hogy a stúdióval sokáig nem is igazán számolt senki sem. Mint utólag kiderült, ez nagy hiba volt, a Warner Bros Interactive megbízásából ugyanis lehetőséget kaptak arra, hogy az egyik legismertebb DC-szuperhős, avagy Batman kalandjai alapján készítsenek egy videojátékot, ami olyan jól sikerült, hogy nem csak a szakma, hanem a fanatikusok is mindmáig emlegetik.
A 2009-es Batman: Arkham Asylum sikerei megkérdőjelezhetetlenek voltak, és bár senki sem számított arra, hogy a nagyszerűen sikerült alkotás felülmúlható lesz, de a Rocksteady két évvel később leszállította a Batman: Arkham City-t, amivel még magasabbra tették a mércét. Ezekután a sorozat szerelmesei szó szerint epekedtek azért, hogy a stúdió mielőbb nekiálljon a harmadik résznek, de a Warner Bros intézkedéseinek köszönhetően a londoni csapatot átcsoportosították egy mindmáig ismeretlen projekthez, a Batman: Arkham-sorozat következő, szám szerinti harmadik részét pedig egy viszonylag új brigádra, a 2010-ben alakult Warner Bros Games Montrealra bízták. Hogy jó ötlet volt-e ez a radikális váltás, annak az alábbiakban járunk utána!
Ami az első és legfontosabb változás a Batman: Arkham Origins címet kapott legújabb Denevérember-kaland kapcsán, hogy nem a korábbi két rész történeti folytatásáról beszélünk, hanem azok előzményéről, aminek köszönhetően főhősünk elméletileg fiatalabb és tapasztalatlanabb, de a gyakorlatban szinte ugyanazokkal a felszerelésekkel és képességekkel bír, mint amit megszokhattunk tőle korábban. A játék sztorija éppen szentestén veszi kezdetét, miután Batman figyelmét egy új gonosztevő kelti fel, a Blackgate börtönben hatalmas vérfürdőt rendező Black Mask, aki természetesen nem véletlenül játszott hősünk figyelmére. Amint ugyanis kiderül, a rejtélyes gazfickó 50 millió dolláros jutalmat tűzött ki a főszereplő fejére, aminek köszönhetően Gotham városának legveszélyesebb szuperbűnözői és bérgyilkosai indulnak neki, hogy levadásszák a Sötét Lovagot, aki természetesen nem hagyja annyiban a dolgot, szembeszáll vadászaival, és csakhamar kiderül, hogy a háttérből újfent nem más irányítja a szálakat, mint maga Joker.
A Batman: Arkham Origins a történet szempontjából sajnos ezúttal nem tudott olyan nagyot alkotni, mint a sorozat korábbi epizódjai, ez pedig összességében a játékmenetre is igaz, amivel kapcsolatban nyugodt szívvel kijelenthetjük, hogy szinte semmi újdonságot sem hozott ahhoz képest, mint amit egy előzménytörténettől elvárhatunk. Nyilván apróságok azért akadnak, de sajnálatos módon érezni, hogy nem a Rocksteady állt a háttérben, így hiába kapjuk meg például Gotham városát immáron teljesen szabadon bejárható formában, ha egyszer a metropolisz totálisan kihalt, az utcákon nem járnak emberek, nem közlekednek autók, van helyettük azonban néhány mellékküldetés, utcai bandák, valamint rengeteg káosz és pusztulás.
A játékban tehát közel sincs olyan berendezett, betöltött és gazdag világ, mint például a legutóbbi GTA-részekben, sőt mi több, az opcionális feladatok többsége is annyira egy kaptafára épül, hogy a legtöbb esetben meg sem állunk leverni egy újabb bandát, esetleg egy jól ismert gonosztevőt. Inkább továbbreppenünk egyik tetőről a másikra - vagy még kényelmesebb, ha a gyors utazást választjuk -, hogy eljussunk a fő történeti szálat összefogó küldetésekig, amelyekben legalább a korábbi részekben megtapasztalt nagyszerű és összetett játékmenet fogad majd minket.