Battlefield: Bad Company 2

Battlefield: Bad Company 2

2010. március 13. 08:11, Szombat
A megfelelő látványhoz azonban a PC-sek esetében nem árt egy igazán erős erőművet beszerezni, a Bad Company 2 ugyanis komoly vasat igényel a pazar látvány megjelenítéséhez. A konzolos verzióval való összehasonlítás kicsit érthetetlen, ugyanis a részletesebb beállítási lehetőségek ellenére kiugró eltérést nem véltünk felfedezni a látványban. A szintén házon belül fejlesztett Destruction 2.0 rendszer a sokat mutogatott videók alapján nyilvánvaló, mire is képes, a DICE pedig az első rész védjegyének számító technológiát továbbfejlesztve elérte, hogy már valóban mindent apró elemeire szedhessünk szét.

Az egyjátékos módban hatalmas, több négyzetkilométeres térképeket járhatunk majd be, és ahogy a többjátékos béta esetében, itt is rengeteg jármű áll majd rendelkezésünkre, hogy a távolságokat rövidebb idő alatt leküzdhessük. Vezethetünk tankokat, helikoptereket, de akár egy Humvee, ATV vagy motorcsónak volánja mögé is bepattanhatunk. A pályatervezés meglepően nagy szabadságérzetet kelt bennünk, valójában azonban abszolút lineáris játékmenetet garantálnak a pályák. A hatalmas méreteknek köszönhetően akár taktikai előnyt is kovácsolhatunk a különböző irányból történő támadások esetén.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

A bóklászásnak egyedül az egyes térképeken elhelyezett fegyverek miatt van értelme, ezek ugyanis amolyan achievementként funkcionálnak; bizonyos csúzlikat csak egyes pályákon szerezhetünk meg, így tényleg érdemes megkeresni őket. Nem túl stílusos ezzel elhúzni a játékidőt, de hatásos. Mindezt azonban kárpótolják a változatos küldetések, ezek ugyanis egytől egyig érdekesek, érdekfeszítőek, és olykor valóban komoly kihívást jelentenek. Például az egyik pályán egy bolíviai katonai bázis őreit kell levadásznunk egy mesterlövész puskával, mégpedig úgy, hogy lövéseink hangját ne hallják meg az őrök, így csakis a villám dörgésekor süthetjük el a fegyvert.

A Battlefield: Bad Company 2 ezúttal is többjátékos módja miatt marad majd emlékezetes, itt ugyanis összesen négy játékmódban próbálkozhatunk: Rush, Conquest, Squad Rush, illetve Squad Deathmatch. A Rush a béta során rongyolásig játszható volt, itt az ellenfél bázisát kell elfoglalni, vagy a sajátunkat kell megvédeni. A Squad Rush a Rush egy módosított verziója, ennél ugyanis mindkét fél támadhat. A Conquest amolyan CTF játékstílusú, itt a térképen elhelyezett zászlókat elfoglalva tudjuk folyamatosan átvenni a hatalmat a pályán. A Squad Deatmatch módban a legtöbb fraget gyűjtő csapat nyeri a mérkőzést.

A DICE ezúttal sem hagyott cserben minket, és bár az elvárásaink jó magasra helyezték azt a bizonyos lécet, átugrania csak a történetbeli hiányosságok miatt nem sikerült a játéknak. A Bad Company 2 ugyanis nem rossz, sőt, a kliséktől hemzsegő sztori mód remek hangulattal bír, szavatosságát tekintve pedig a többjátékos mód hosszú időre képes lehet lekötni az embert.

Grafika: A Bad Company 2 látványvilága hihetetlenül látványosan fest, pazar hangulatot árasztanak magukból a környezetek, az animációk, és a karakterek kidolgozottságára se lehet panaszunk. PC-n azonban ennek ára van, mégpedig súlyos ára, amiért nagy kár, mert nem mindenki rendelkezik felsőkategóriás masinával.

Kezelőfelület és irányíthatóság: Akciójátékról beszélünk, így nincsenek túlbonyolítva a dolgok. Tulajdonképpen a jó öreg WASD-négyessel, meg pár paranccsal könnyedén irányítható a Bad Company 2. A többjátékos mód esetében letisztult kezelőfelületet és menüt kapunk, így a játékba való csatlakozás előtti teendőinket gyorsan és egyszerűen elvégezhetjük.

Játszhatóság: Az egyjátékos mód nem tartogat túl sok meglepetést, hamar kipörgethető, azonban a mindig is multiban erős Battlefield ezúttal is ezen a ponton teljesít kiemelkedően jól. Szavatosságát tekintve akár hónapokra is a monitor elé szegezhet a produkció.

Intelligencia, nehézség: Rövid játékideje mellett a játék MI-je is bukdácsol. Csapattagjaink nem tudnak elhalálozni, az ellenfelek pedig hiába keresnek fedezéket, csapatmunkára nem képesek.

Hangok, zene: Mind a szinkronhangok, mind a háborús élményt szolgáló aláfestő effektek a helyén vannak, ezen a téren abszolút AAA-kategóriás minőséget produkált a DICE.

Összefoglalás: A Bad Company 2 esetében talán túl nagyok voltak az elvárásaink, így kicsit csalódtunk a végeredményt illetően, azonban ha reálisan nézzük mit is kaptunk a pénzünkért, akkor a játék az utolsó fillérig megéri. A többjátékos mód tartós szórakozást ígér, az egyjátékos kampány pedig remek kikapcsolódást nyújt.

Kapcsolódó letöltések:
  • Videó #1
  • Videó #2
  • Videó #3
  • Videó #4
  • Videó #5
  • Videó #6

  • Listázás a fórumban 
    Adatvédelmi beállítások