2013. június 8. 14:40, Szombat
Grafika: Nem csak játékmenetét tekintve nevezhető azonban erősnek a Codemasters alkotása, hanem a grafika terén is, hiszen alighanem a valaha készült legszebb autós játékot köszönthetjük a GRID 2 képében. Nem csak az összhatás lett elragadó, hanem példának okáért a pályák és az autók kidolgozása, sőt, olyan apró részletekre is figyeltek a fejlesztők, mint hogy a krómozott felületeken megcsillanjon a napfény, a kipufogók pedig jobban rezonáljanak egy gázfröccs hatására. Rendkívül hatásos lett mindemellett a törésmodell, ami nem csak elképesztően részletes, hanem beállítás függvényében még a futamokra és autónk teljesítményére is hatással van. Helyenként szó szerint lélegzetelállító lett a végeredmény!
Kezelőfelület, irányíthatóság: Habár a GRID 2 kezelőfelülete főként a menü esetében feleslegesen bonyolult lett - ez általában jellemző a fejlesztők összes játékára -, de az irányíthatóságra már nem lehet különösebb panasz. Értelemszerűen kormány nélkül érhetnek majd minket kellemetlen meglepetések, így billentyűzetes irányítás esetén nem tudjuk minden esetben könnyen bevenni a kanyarokat, de a készítők bizonyára elsődlegesen a kontrollerekre alapoztak a kivitelezés során.
Játszhatóság: Ha csak az egyjátékos kampányt nézzük, a GRID 2 abban az esetben is elképesztő mennyiségű tartalommal rendelkezik, így csak ebből kihozhatunk 10-15 órát, az újrajátszhatósági faktor pedig a versenyek sokszínűsége miatt igencsak magas lesz. Ha mégsem lennénk megelégedve, akkor ott a multiplayer, ami tulajdonképpen egy második teljes játéknak is tekinthető.
Intelligencia, nehézség: A mesterséges intelligencia az autós játékok tekintetében általában mindig nagyon sarkalatos pont - a Need for Speed-sorozat például többnyire el is vérzik ezen a téren -, de a GRID 2-nek sikerült ebben is nagyot alkotnia, habár tökéleteset azért sajnos így sem. Ellenfeleink erőszakosak, szívfájdalom nélkül belénk jönnek és keresztbe fordítanak minket a pályákon, de nem is csalnak olyan feltűnően, mint az említett franchise szinte összes epizódjában. A nehézség egyébiránt jól skálázható, még a legalacsonyabb fokozaton is rejtegethet kihívásokat, de aki igazán jó versenyzőnek érzi magát, érdemes a magasabb szinteken próbálkoznia.
Hangok, zene: Amiben még kétségkívül igencsak jónak tekinthető a GRID 2, az nem más, mint a hangeffektek, hiszen minden egyes autócsoda olyan elképesztően élethűen szólal meg, hogy a hangfalakból szinte csöpögni fog az üzemanyag egy-egy gázfröccs után.
Összegzés: Összességében bátran kijelenthető, hogy a Codemasters várakozásainkon felül teljesített a GRID 2-vel. Akadnak ugyan alapvető hibái és hiányosságai, de mivel a fejlesztők kijelöltek számára egy határozott irányvonalat, ezért lényegesen jobbnak tekinthető, mint közvetlen elődje. Ha szeretnél egy minden téren minőségi, a szimulátoros gyökereinek teljes egészében búcsút intett, mindemellett pedig rendkívül intenzív versenyeket kínáló, és igencsak kellemes küllemmel ellátott autós játékot a gyűjteményedben tudni, a Codemasters legújabb alkotása biztosan nem okoz csalódást!